N°. 583. Zatui'dag 18 Januarij. A0. 1862. Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 q. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u„ '9middag9 te 12 u., 'snamiddags te 3 u.46 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft, naar men verneemt, den heer C. W. Mieling, steendrukker te 's Hagebenoemd tot ridder der orde van den Eikenkroon. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te Lienden den heer P. E. H. Leendertz te Deil en in diens plaats den surnumerair I. P. S. Jon- qière; alsmede in activiteit hersteld bij het 3de reg. inf, den lsten luit. kwartiermeester G. C. Berghauser. HH. ÉM. de Koning en Koningin hebben Donderdag het nieuw gebouwde hotel van den baron van Brienen van de Groote Lindt in het Lange Voorhout te 's Hage bezigtigd, dat nu geheel voltooid is. Er is daarover ruim vier jaren ge werkt. Zoo men verneemt moet het inwendig allerprachtigst wezen. Moeite noch kosten zijn gespaard om bet een vorste lijk aanzien te geven. Heden Vrijdag avond zal door den baron van Brienen van de Groote Lindt in zijn nieuw hotel de eerste soiree gegeven worden. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten, om de Groote of Garnalen-Doelen reeds dadelijk te doen inrig- ten tot het geven van lessen door de hoogleeraren van het Athenaeum. De heer D. Blankenheym heeft zijn ontslag genomen als wethouder van Botterdam. De Gemeenteraad van Botterdam heeft Dr. A. de Jager benoemd tot directeur der vormschool. Zaturdag avond zal in den Kon. Franschen Schouwburg te 's Hage worden ten tooneele gevoerd de opera la Juive. Bij den burgerlijken stand te 's Hertogenbosch werd de zer dagen aangifte gedaan van de geboorte van een kind, waarbij de grootvader als getuige verscheen, die 37 jaren oud was en de vader van de kraamvrouw, die den leeftijd van 17 jaren had bereikt. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft aan Dr. Voor helm Schneevoogt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als eerste geneesheer van het buitengasthuis. In den nieuwjaarsnacht is te Bailleulop de Belgische grenzen, een moord gepleegd op den persoon van den heer Verhelleterwijl deze zich alleen met zijn dienstmaagd te huis bevond. De vermoedelijke daders zijn gearresteerd, zijnde een houthakker en zijn zoon. Men ontdekte hen doordien de vader eensklaps door een hevige duizeling werd bevangen op het oogenblik dat de lijkstatie van den heer Verhelle zijn huis voorbij ging, hetgeen de algemeene aandacht trok. De dienst maagd heeft overigens beiden dadelijk herkend. De groote Gentsche studenten-vereeniging heeft dezer dagenin een hartelijk schrijven aan het Delfsche studenten korps, hare warme deelneming te kennen gegeven in de ge beurtenissen die er in den laatsten tijd aan de Delftsche Aca demie hebben plaats gehaden daarbij tevens de hoop uitge drukt, dat de gerezen raoeijelijkheden weldra, ten genoegen der studerende jongelingschap, zullen worden weggeruimd. De rivier de Waal is sedert twee maal 24 uren buiten gewoon sterk gewassen, zoodanig dat de Waalkade te Nijme gen gedeeltelijk ondergeloopen is. De was in die etmalen be draagt 2,21 Ned. ellen. Het water staat thans 11,10 el bo ven A. p. Beroepen tot predikant bij de Gereformeerde gemeente onder 't Kruis te Haarlem, Ds. N. J. Engelbert, thans t« Bierum (prov. Groningen). Heden Vrijdag heeft het Provinciaal gerechtshof ir» Zuid- Holland, uitspraak gedaan in de zaak van C. Disselveldt, oud 38 jaren; J. Kuchler, oud 45 jaren, en W. F. van Ton geren. oud 66 jaren, allen van beroep wevers, en laatst woonachtig te Leiden, beschuldigd van diefstal van vee uit de weide. Het Hof heeft hen daaraan schuldig verklaard, en hen dienvolgens veroordeeld: ieder tot een tuchthuisstraf van vijf jaren. Men meldt ons uit Curasao: Als onze zaken zich maar niet met de N. Amerikaansche verwikkelen 't Moet volgens een ministerieel besluit zijn met de laatste mail uit Nederland ontvangendat geen Ameri- kaansche oorlogschepen, hetzij van de Noordelijke, hetzij van de Zuidelijke Staten, langer dan tweemaal 24 uren in onze haven mogen vertoeven. Waarom P ja! waarom? - Nu kwam den 8sten November het oorlogstoomschip der NoftctL^. Amerik. Staten, Iriquois komm. Palmer, vóór onze h^vén en seinde om een loods, om binnen te komen; doch hem went door dezen zoowel als door een officier van de Zeplartdhét besluit bovengenoemd kenbaar gemaakt; het gevolg was 'na-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1