N°. 578. Maandag IS Januarij. A0. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSOH DAGBLAD Dete Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer,15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 n.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u„ 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag ta.ll uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur eh van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Het heeft Z. M. den Koning behaagd den heer Mr. A. Jongkindt Coninck, burgemeester der gemeente Aarlan- derveen te benoemen tot officier van de orde der Eikenkroon. Bij Koninklijke besluiten zijn herbenoemd tot burgemeester van de gemeente Rijnsburg J. C. Meyboomen van de ge meente Herkingen A. de Vlieger; - is tot adjunct-commies bij het departement van Binnenlandsche Zaken benoemd A. C. Röell, en tot adjunct-commies bij het gemelde departement bevorderd H. J. Goijaars; - is benoemd tot kantonrechter te Venlo Mr. J. H. L. Haffmans, thans griffier bij het kanton gerecht te Horst; - zijn herbenoemd en bij vernieuwing aan gesteld: tot griffier bij het kantongerecht te Breda Mr. H. A. D. van der Meer; tot kantonrechter te Nykerk Mr. G. Hoef- hamer; tot kantonrechter te Wychen Mr. J. J. H. M. Weve; tot kantonrechter te Lochem Mr. H. Engelberts; tot plaats vervangend kantonr. te Tiel Mr. J. Rink; tot plaatsverv. kan- tonr. te Delft Mr. M. A. Wijnaendts; tot plaatsverv. kan tonr. te Naaldwijk A. J. van de Kasteele; tot plaatsverv. kon- tonr. te Hillegersberg G. A. van den Berg; tot kantonr. lste kantonte Amsterdam Mr. E. Boastot plaatsverv. kantonr., 3de kanton, te Amsterdam Mr. J. Jager; tot kantonr. te Goes Mr. B. Verselewel van der Bilt; tot griffier bij het kan- tonger. te Rhenen D. Sandbrink; tot griffier bij het kantonger. te Harlingen Mr. K. Bangu; tot plaatsverv. kantonr. te Bees- terzwaag M. P. D. baron van Harinxma thoe Slootentot plaatsverv. kantonr. te Ommen W. F. van der Meulentot plaatsverv. kantonr. te Horst P. S. Everts; tot plaatsverv. kantonr. te Gennep C. Elders; voorts is aan C. D. Delahaye een eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van plaatsverv. kantonr. te Sittard. Voor het provinciaal gerechtshof van Noord-Brabant stond Donderdag morgen terecht zekere L. uit Eindhoven beschuldigd van valschheid in onderhandsch geschrift. Uit de acte van beschuldiging bleek dat hij zich in der tijd had ver voegd bij zekeren koopman in leder te Heeze, met wien hij voorgaf handelsbetrekkingen te willen openen. Na dezen een vrij goede commissie gegeven te hebben verzocht hij den koopman hem, voor verder correspondentie, zijn naam en woonplaats op een stukje papier te willen geven, dat hij hem voorlegde. De niets kwaads vermoedende koopman voldeed hieraan. L. evenwel nam later de vrijheid op bedoeld stuk papier, dat niets anders was dan een gevouwen blancozegel, boven de handteekening een schuldbekentenis van ruim achthonderd gulden te schrijven. De acceptatie werd in omloop gebragt en op den vervaltijd natuurlijk niet betaald, van non betaling evenwel geprotesteerd. Over die non-betaling stelde L. alstoen een civiele actie in toen echter werd het duidelijk dat hier fraude had plaats gehad, en L., als boven gezegd, in rechten betrokken. Het O. M. dit feit qualificerende als valsch heid in onderhandsch geschrift, requireerde schuldig-verklaring en een tuchthuisstraf van 5 jaren. De advocaat van den be schuldigde Jhr. Mr. van Meeuwen, betoogde, dat hier alleen misbruik van een naamteekening had plaats gehad en conclu deerde misdien tot correctionnele gevangenisstraf. 2 Maart e. k. zal in de Oude Kerk van de Ned. Herv. gemeente te Amsterdam, des avonds, doorDs. ten Kate, de beves tiging plaats hebben van Ds. E. Laurillard, theol. Dr. en predi kant alhier, en deze den daarop volgenden Woensdag, des avonds, zijn intreê-rede houden in de Nieuwe Kerk als her der en leeraar bij voornoemde gemeente. Een rijk heer in Drenthe had zijn vrouw op nieuwjaarsdag een dozijn paar glacé-handschoenen ten geschenke gegeven. Het dametje was zoo geraakt, dat haar man haar zoo'n gering cadeau had gemaakt, dat zij, zoodra zij zich alleen bevond, de handschoenen in het vuur smeet. Aan tafel begon het vrouwtje nog wat te pruttelen en toen bleek het tot haar niet geringen schrik, dat ieder paar handschoenen in een bank- billet van 100 was gewikkeld geweest. Een dure lief hebberij De bode E. Wouters, Donderdag avond van Nijmegen komende, leende te Bemmel een kruiwagen om zijn buitenge wonen zwaren last gemakkelijker mede te voeren. Ti^schen Bemmel en de Karbrug gekomen, werd hij eensklaps door een onbekende aangesproken: die hem om vuur vroeg. Wouters verklaarde geen vuur te kunnen geven aangezien hij dit niet badwaarop de ander hem in de borst greep met de woor den n gij zult mij vuur geven I" Hierop gaf Wouters, die intusschen zijn kruiwagen had nedergezet, den aanvaller een slag op het hoofd, die hem op den grond deed tuimelen en zette het toen op een loopen tot hij de Karbrug bereikt had. Toen bemerkte hij, dat de boos-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1