DE NEDERLANDSCHE RESIDENTIE- Advertentiën. NAAR KANAGAWA (Japan) 'sGravenhaagsche Stads-Almanak (37§te Jaargang-.) Amerika geheel ophield, zou dit verlies niet spoedig te her stellen zijnmaar menigeen wenscht dat de prikkel tot uit breiding der cultuur althans zoo lang werken moge, dat aan het schadelijk monopolie der Zuidelijke Staten een eind kan worden gemaakt. Zoo ooit dan is nu het tijdstip gekomen waarin de Engelsche Natie de ketenen kan afschudden van een heerschappij, die zich bijna bij eiken tak van den handel doet gevoelen en zijn nadeeligen invloed uitoefent op een der belangrijkste afdeelingen onzer industrie. De krisis moge een moeijelijke zijn en het verleggen van de gewone kanalen van den toevoer met groot verlies gepaard gaan in korten tijd zal de breuk zijn geheeld. Vooral op Indië hebben de ver bruikers het oog gevestigd. Door ijver en energie van de Re gering en van het Volk kunnen bijna alle beletselen worden uit den weg geruimd, en van de oplossing van dit vraagstuk is èn voor het Oosten èn voor Groot-Brittanje een mate van voorspoed afhankelijk, waarvan het onmogelijk is den om vang reeds nu te bepalen. De New-York-Times zegt, met alle andere bladen gedwaald te hebbendaar men meendedat met de commissarissen ook de depêches genomen waren. Wilkes had de boot moe ten opbrengen; de officier is wel de baljuw, maar niet het hof, en nu de gewone loop der zaak niet is gevolgdmoet men haar in den oorspronkelijken toestand terugbrengenen wel, de gevangenen uitleveren. Het blad voegt er bij, dat ook de regering zóó de zaak heeft ingezien. Een ander blad meldt, dat de zaak reeds is bijgelegd, of zoo goed als bijge legd. De heer Chase heeft dan ook aan de commissarissen der Banken verklaarddat er geen oorlog zal uitbreken. De vredelievende aard der laatste Amerikaansche be- rigten heeft aan de verschillende beambten van de Admirali teit eenige verademing gegeven van de inspanning waarmede zij gedurende de laatste zes weken hebben gearbeid, zoodat men nu gelegenheid gevonden heeft voorttegaan met de be werking der verschillende Staten die in de aanstaande Zitting van het Parlement, betreffende de marine, moeten worden in geleverd, en die, in gewone jaren om dezen tijd, reeds veel verder gereed waren dan nu het geval kon zyn. Honderd personendie te Lissabon in apotheken potjes en flesschen aan gruis sloegenzijn in de Staats-apotheek ge plaatst en gebruiken zêêF iMug pillen uit 3e trog doch volop aqua viva. OFFICIEEL SfIEUWI. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Don derdag den 9den Januarij 1862, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1°. Beëediging en installatie van het nieuw inkomende lid van den Gemeenteraad, Mr. J. Goudsmit. 2°, Benoeming van twee regenten voor het Gereformeerd Min nehuis. 8°. Bedenkingen van den Minister van Binnenl. Zaken tegen het raadsbesluit tot afschaffing der belasting op de honden. ,4°. Rapport van de commissie in zake bet Stedelijk ziekenhuis. 5°. Request van C. J. van der Chijs, houdende verzoek om een verpligtenden ijk op de boterva ten. 6°. Voordragt tot uitbetaling der gewone gratificatie aan den claviger van het Stedelijk Gymnasium. Burgemeester en Wethouders van Leiden, herinneren hun, die op den lsten Januarij van het jaar 1862, hun 19de jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1843, alsmede hun, die eerst na het intreden van hun 19de jaar, doch voor het volbrengen van hun 20ste, ingeze tenen zijn geworden, de verpligting tot het doen van aangifte voor de Nationale Militie. Zij geven daarbij kennis: dat tot deze inschrijving voor 1862 wordt gezeten op het raadhuis, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 3 ure: op Maandag den 13 Jan. voor de bewoners van de wijk. 1, 2 en 3. 14 4 en 5. 15 H I' H H 6 Donderdag 16 u u 7. 1 Dingsdag n Woensdag n Vrijdag 17 8 en 9 of de buitenwijk. Eindelijk, dat de geboorte-acte, die ieder belanghebbende bij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den in geschrevene, behoort overteleggen dagelijks (de zon en feestda gen uitgezonderd) zijn te verkrijgen ter secretarie dezer gemeente van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure, wanneer tevens voor de zoodanigendie hier niet zijn geborenaan vrage ter verkrijging dier acten kan worden gedaan. Voor de tweede maal werd ons ouder hart getroffen door het overlijden van onzen jongsten Lieveling JACOBUS DIE- DERICH GERARDin den jeugdigen leeftijd van 12 weken. J. D. WEVER, M. WEVER, Hens. Leiden, 5 Januarij 1862. ligt te Amsterdam ter inlading gereed: Het snelzeilend Nederlandsch CLIPPER-BRIKSCHIP (3/3 308 TON), Kapt. T. D. GOLLARBS. Adres: DE CONINGH Comp., en DE VRIES Comp. Bij GEBR. BELINFANTE, te 's Gravenhageziet het licht en is verder N. alom verkrijgbaar IN 1863. Men vindt in dit algemeen nuttig Handboek de officiële opgaven betreffende de zamenstelling van de Besturen van het Rijk de Provinciën de Residentie en de Koloniën. In dezen jaargang komen onder meerdere nieuwe rubrieken voor de Alphabetische Naamlijst der Ridders van de beide Nederlandsc/ie Ordeneene uit voerige Geslachtkundige tafel van het Koninklijk Huis Oranje-Nassauvoorts Geslachtkundige Tafelen van de Vorstelijke Huizen van Europa, de namen der Gezanten en Consuls van en in Nederlandde jongste mededeelingen van Statis tieken aard betrekkelijk Nederland en zijne Overzeesche bezittingenwijders de opgaven over de Maatschappijen en andere Vereenigingen ter bevordering van Kunsten en WetenschappenHandelLandbouw en NijverheidVerzekering enz. De mededeelingen over de Middelen van VervoerPosterijen, Spoorioegen en Telegraphen bekleeden daarin eene ruime plaats. Eene AlpJiabetische Lijst der Ge meenten met aanwijzing der Provinciënen vermelding van de namen der Bur gemeesters en Secretarissen van het geheele Rijk de opgaven over Regtsioezen Onderwijs enz.; eene uitgewerkte lijst van de in Nederland verschijnende Dag en Weekbladen vele andere opgaven en de bijhouding van alle rubrieken tot den dag mogen ten bewijze strekken, dat ook nu weder het practisch nut bij de za menstelling is op 't oog gehouden, dat inzonderheid verhoogd wordt door de bij voeging van de Woonplaatsen bij de ambtenaren en leden van Collegiën en Bestu ren in de Residentie. Prijsgebonden in half linnen band 4. - i/n< voor het jaar

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3