Bui ten land sch Nieuws. De landbouwers in den omtrek van Meppel leggen er zich tegenwoordig bijzonder op toeom de vette varkens zoo zwaar mogelijk te maken. Donderdag is het zwaarste varken afgeleverd, welks weerga sedert geruimen tijd niet aan de stadswaag is gezien. De afleveraar wilde het zoolang mesten dat het 1000 halve Ned. konde halen, waarin hij echter niet is geslaagd; het had slechts een zwaarte van 786 halve Ned. ffi. Men schrijft uit Jubega Schurega aan de Steenw. Courant In den nacht van 26 December was de herberg van A. B., mede van beroep slagter en vleeschhouwerdruk bezet met jongelieden van beiderlei kunne en ging het er lustig door. Onder die drukte vermeent de vrouw des huizes een persoon door den gang te zien gaankomende uit het slagthuismet iets wits op den rug. Zij roept daarop haren man en verhaalt hem dit, die daarop dadelijk naar het slagthuis gaat en ont waart dat er een van zijn beste geslagte schapen weg is. Fluks was hij met eenige personen de deur uit en den be doelde achtervolgd, waarop het niet lang duurde of men kwam iemand op het spoor en haalde hem inmaar wie schetst hun verwondering, toen zij in den aangehoudene (naar men zegt) een rijksveldwachter aantroffendie daar ten huize was ge weest om een inspectie te doen of alles rustig en vredig toe ging en nu met zulk een last beladen naar huis trok. De kastelein is des anderen daags naar Heerenveen gegaanom van een en ander aangifte te doende tijd zal verder leeren hoe deze zaak afloopt. Uit Leiden is het volgend adres gezonden aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Geven met verschuldigden eerbied te kennen de onderge- teekenden Fabrikanten, Handelaren, Particulieren, enz. wo nende te Leidendat zij met het oog op de schroomlijke gevolgen welke de rigting die Z. Exc. de Minister van Kolo niën met betrekking tot het koloniaal beheer schijnt voorte- staan, voor handel en nijverheid en het vaderland in het algemeen kan hebbenuit innige overtuiging meenen de ver klaring te moeten afleggen dat zij volkomen adhaesie schen ken aan het adres van Bunge en Comp te Amsterdam. 't Welk doende, J. Scheltema. Jz. J. C. Zaalberg en Zoon. Lisman en Waller. Gebs. Eigeman en Comp. Lezwijn en Eigeman. J. J. Hoogeboom en Zoon. J. en A. Ie Poole. Jan Zuurdeeg en Zood. Gebs. van Wijk en Comp. ppr. H. J. van Wensen. H. P. J. van Wensen. A. H. van der Boon Mesch. G. J. Kollandet. P. de Haan. H. Cock. J. M. Secreve. J. Bake. llartevelt en Roskes. Corns. Wijnnobel. Schlette en Felix. M. A. Kluit. W. J. Kroon van Nieuwer Dros en Gebs. Tieleman. J. en H. Stokhuyzen. L. H. Vervoort en Comp. P. J. Zuurdeeg Jz. J. B. de Moen. P. H. Hoos en Zn. P. F. J. IJsselsteyn. F. W. van Hartrop. J. H. Scholten. Wed. A. Parmentier en Zonen. B. H. Vos en Zoon. J. Parmentier en Zonen. W. F. van Hartrop. J. J. Groen. D. Veilbrief. A. L. Reimeringer en Zonen. C. H. Kroon. P. van der Meer en Zoon. H. Veefkind en Zoon. Wed. G. van der Kaay en Zoon. J. Vogelenzang. M. van Weeren. Amstel. De heer J. A. Engelbrecht is aan de Kaap de Goede Hoop benoemd tot Postkantoor-agent te Kookfonteinin de afdeeling Clanwilliam. Wij hebben gemeld dat het schip De Drie Gebroeders, kapt. Kramer, op 18 October van de Kaapstad was uitgezeild. Dit is werkelijk geschiedmaar ten gevolge van een hevigen wind was het schip weer Simonsbaai binnengeloopenen bleef daar tol 13 November, toen het koers naar Holland zette, na nog eens gedreigd te hebben op het strand geslagen te worden. De heer N. J. Wetrens, van Leiden, die zoo als wij vroeger gemeld hebbenpassagier wasis inmiddels op 31 October jl. overleden. Zijn echtgenoote en dochter zijn echter met dit vaartuig vertrokken. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 39°, des avonds te 8 uur 40°, te 10 uur 40°. Zaturdag nacht te 12 uur 42°, 's morgens te 3 uur 42°, te 5 uur 40°, te 8 uur 40°, te 12 uur 41°, 's na middags te 2 uur 42° en te 4 uur 40°. Uit Turijn wordt gemeld; dat in het voorjaar 56 oor logschepen met 1100 kanonnen 26 transportschepen en 5 kanon- neerbooten voor de Lombardsche meren gereed en toegerust zijn. Op voordragt van den graaf von der Goltz tot voor weinige dagen Pruissisch gezant te Konstantinopelis de pre dikant bij dat gezantschap aldaar in zijne betrekking geschorst en wel om de volgende reden: Bij gelegenheid van de inwij ding der nieuwe Evangelische kapel rigtte de predikant Pichon in zijn rede het woord tot de gemeente, en haar aanmanende om vlijtiger gebruik te maken van de godsdienstoefeningen en daarna tot den gezant zeggende: *Van u vorder ik dit in de eerste plaatsgij behoort de gemeente met een goed voor beeld voortegaan en in het vervolg niet andermaal vier weken lang uit de kerk te blijven gelijk voor eenigen tijd het geval is geweest." Te Venetie is in hoogere kringen het gerucht vrij al gemeen verbreiddat in de maand Januarij aldaar een bijeen komst zal plaats hebben van de uit Italië verdreven Vorsten ten einde zich onderling te verstaan over den toestand der openbare aangelegenheden en de staatkundige gedragslijn door hen te volgen. Men beweert, dat Koning Frans II zijn ge malin, die te Venetie wordt gewacht zal vergezellen, en drie dagen aldaar zal vertoevenen dat de groothertogin van Toskane, de hertogin van Parma en de hertog van Modena zich mede derwaarts zullen begeven. Te Offenhach en andere Zuid-Duitsche fabrieksteden zijn weder eenige industriëlen het slagtoffer van Engelsche bedrie gers gewordendie aan deze liedendoor middel van valsche wissels, aanzienlijke partijen goederen hebben weten aftetroggelen. Uit Leipzig luiden de berigten nopens de nieuwjaarsmis veel gunstiger dan men grond had te verwachten. Dit is meer bijzonder met lakens en vele wollen stoffen het geval, die zelfs tot iets hoogere prijzen vooral door NederlandersZwit sers en Amerikanen in aanzienlijke partijen gekocht worden. Eenige dagen geleden passeerde een jonge vrouw den eenzamen weg tusschen de dorpjes Kladno en Beraun nabij Frankfort, toen een onbekend manspersoon haar achterop kwam en met haar een gesprek aanknoopte. Gekomen op de hoogte van een smal paadje, nevens een diepen afgrondpakte hij eensklaps de niets kwaad vermoedende vrouw beet en eischte haar geld en kleederen of haar leven. Half dood van angst en schrik voldeed zij aan de eischen van haar aanvaller, doch toen hij zelfs haar het hemd wilde ontnemensmeekte zij hem zich even omtekeerenten einde ook aan dat ongehoord ver langen gevolg te geven. Naauwelijks had hij zulks gedaanof met de kracht der wanhoop viel zij den onverlaat van achte ren aanzoodat hij bedwelmd nederviel en in den afgrond rolde. Onmiddelijk vloog zij naar het dorp terug, verhaalde haar ongevalwaarop eenige gewapende mannen naar de aan geduide plaats vertrokkenalwaar zij den misdadiger met ver pletterde ledematen in den afgrond vonden liggen. Eenige hier en daar reeds gedeeltelijk vergane lijken, alle sporen dragende van vreeselijke verwondingenwerden mede aldaar gevondenzoodat waarschijnlijk de misdadiger, te midden van eenige zijner vroegere slagtoffers, zijn gerechte straf heeft ont vangen. Men meldt dat Koningin Victoria in beleefde termen voor een bezoek van rouwbeklag van den Koning van Han nover bedankt heeft. Dientengevolge zou het hof van Hanno ver slechts drie in plaats van zes weken rouwen. LI. Maandag heeft zich te Dublin andermaal een depu-' voering aan hun voornemen gegeven.' de adjunct-directeur heeft Dingsdag morgen aan de gezamenlijke onderwijzers op nieuw officieel kennis gegevendat met den aanvang van dit jaar 1862, al de scholen voor het geven van onderwijs wor den gesloten. Ook is er nog sprake van het ontslaan van andere ambtenaren bij die instelling."

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2