N°. 565. Zaturdag 28 December A". 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd bij het 2de reg. dragonders tot lsten luit. (naar anc.) den 2den luit. J. M. C. Sanger, van het corps. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan den luit. kol. C. Meijer van het wapen der inf. van het leger'in Ned. Indië. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche za ken zal op Zaturdag den 28 December a. s. en die van den Minister van Oorlog op Dingsdag den 31 Dec. aanstaande niet plaats hebben. Aan het ministerie van marine zal den 31sten dezer worden aanbesteed de levering van 1000 wollen dekens en 8300 ellen blaauw baai. Te Nunspeet is dezer dagen een huwelijk voltrokken tusschen een man, die voor de vijfde, en een vrouw, die voor de vierde maal zich in den echt liet verbinden. Men schrijft uit 's Hage aan de Utrechtsche Courant: #Ik kan u stellig verzekeren, dat de heer Thorbecke bepaald heeft verklaarddat al werd hij met de zamenstelling van een nieuw kabinet belast, hij die taak op dit oogenblik niet zou aanvaarden." In den Koninklijken Franschen schouwburg te's Hage zal aanstaanden Zaturdag worden ten tooneele gevoerd de groote opera Faust. Te Groningen is het spoorweg-comité bijeengekomen er is aangenomen dat de spoorwegbelangen door de afstem ming van de begrooting voor Binnenl. Zaken nog niet in ge vaar zijn, en men zich dus niet over die aangelegenheid zoo zeer behoeft te verontrustenom vooreerst eenige bepaalde stappen te doen in het belang der spoorwegwerkzaamheden. Men verneemt, dat de Ned. Handelmaatschappij haar medewerking tot het oprigten eener Nederl.-Indische katoen maatschappij heeft verleend en voor een aanzienlijk bedrag in het kapitaal deelgenomen. In het dorp St. Anna parochie is een vrouw bevallen van twee zonen, waarvan de eerste is geboren den 13 dezer des voormiddags te uur en de laatste den 18 daaraanvol gende des avonds te 7 uur, dus bijna etmaal na elkander. De kinderen zijn beiden in leven. Het waterwildvoornamelijk wilde eendendat men de ter dagen aan de oevers en in de Overijsselsche Vecht waar neemt is zoo grootdat het water als met dit gevogelte be zaaid is. Van 17621862 is op de kaasmarkten te Alkmaar aangevoerd 358,066,696 N. kaas; de meeste kaas werd aangevoerd in 1828, zijnde 4,914,080 N. de minste in 1799 zijnde 1,535,898 N. ffi; de hoogste marktdag was op 19 December 1856, zijnde 210,897 N. S; het minste kaas werd aangevoerd op 8 Februarij 1765, zijnde 58 N. In het jaar 1861 werd aangevoerd 4,343,734 N. tegen 4,363,885 N. in 1860. De grootste markten in het nu geeindigde jaar waren die van 5 Julij, met 763 stapelswegende 178,036 N. en van 20 December, met 831 stapels van 198,417 N. ffi. Aangaande de ontvlugting uit het huis van arrest te Nijmegen van W. J. F. baron von Mulert v. d. Leemkuile worden de volgende bijzonderheden medegedeeld: De bewaar der in genoemd huis ging als naar gewoonte des morgens te acht ure naar het vertrek van den gevangene om dien» kagchel aantemaken. Deze vond de kamer goed gesloten het bed beslapen, de lamp brandende; maar de bewoner was ver dwenen, met achterlating van dit berigt: Ik ga van mijn kin deren afscheid nemen en kom dan terug." Hoe de bewoner is weten te ontsnappen, kan niet met ze kerheid worden gemeld. Van ontkoming door middel van ge weld is geen sprake. Hij schijnt dus de vigilantie zijuer be wakers te hebben verschalkt. Bij de Doopsgezinde gemeente te Rotterdam is beroe pen Ds. J. Craandijk te Borne; bij de Hervormde gemeente te Utrecht Ds. Gildemeester te Scheveningente Wouds end Ds. J. A. ten Bokkel Huinink te Oud-Alblas. Op den eersten kersdag is in de St. Lodewijks-kerk alhier een driestemmige mis (voor mansstemmen) uitgevoerd, vervaardigd door den heer W. van der Homorganist dier kerk. Deze compositie doet den heer van der Horn eer aan zij bevat aangename en frissche melodien, welke vooral de deugd bezitten van origineel te zijnhet karakter der ver schillende deelen van de mis is zaakkundig geobserveerdter wijl de componist op verschillende plaatsen een uitmuntend effect heeft weten daartestellen. Bij de Dingsdag 24 Dec. jl. plaats gehad hebbende aanbesteding tot het verrigten van onderscheiden werkzadtn- heden in het gebouw op het Rapenburg alhier, bestemd'yoor de ArrondissemenU-rechtbankis ingeschreven door. J. yan LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën.- 1-6 regels 0,75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. '«avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf.Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.—9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingadag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen 'dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. t

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1