N». 554. Vrijdag IS December. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot officier der orde van de Ei kenkroon den heer H. E. Verschoor, gewezen schoolopziener in Noord-Brabant en op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer F. C. Koering als notaris te Leidschendam. Uit het Verslag der Tweede Kamer over het voorstel tot het houden een er enquête over den toestand der Marine, blijkt, dat de meerderheid zich met de hoofdgedachte van het voorstel heeft vereenigdterwijl er slechts enkele beden kingen waren, ook tegen de tijdigheid van het voorstel. De Senaat van het Delftsche Studentencorp heeft aan de leden der Tweede Kamer doen ronddeelen gedrukte exem plaren van zijn adres aan Z. K. H. Prins Hendrik der Ne derlanden. Te Rotterdam is aangekomen de kapitein van het kaper schip Sumter der Zuid-Amerikaansche Staten, maar de reden en het' doel zijner komst is niet bekend. De spoorweg van Maastricht naar Luik is sedert den 24sten November 11. voor het publiek opengesteld, en reeds nu wordt het nuttige en aangename van dit snelle middel van vervoer door ieder ingezien. Met de vroegere stoombooten op de Maas of op het kanaalhad men altijd drie en een half a vier uren noodigom tot Luik te komenmet den spoor weg doet men de reis in één of anderhalf uur. Het zou zon der twijfel gemakkelijk vallen nog sneller te reizen, maar het bestuur der Maatschappij heeft besloten, zich voorzigtigheids- halve gedurende de eerste maanden tot deze snelheid te be palen. Er vertrekken dagelijks vier treinen in iedere rigtingj, waarvan twee voor reizigers en twee voor reizigers en goede ren. Niettegenstaande het ongunstige jaargetijde, zijn alle treinen steeds bezet en het vervoer van goederen neemt ook dagelijks toe. De weg is 30 kilometers lang en belegd met dubbel spoorhet een voor de gaande en het andere voor de komende treinen. Z. M. stoomkorvet Prinses Amalia, komm, kapt.-luit. A. J. Kroef, is Dingsdag namiddag uit O. Indie te Vlissin- gen aangekomen, en zal zijn bestemming naar Texel opvolgen. Het achtjarig bestaan der theologische school te Kam pen werd aldaar 11. Vrijdag op de gebruikelijke wijze in de collegiezaal der school gevierd, bij welke gelegenheid het rectoraat met een gepaste redevoering werd overgedragen door Ds. Brummelkamp aan Ds. H. de Cock, docenten aan die inrigting. De algemeene kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Rotterdam heeft in de vorige week, ter vervulling der vaca- ;ture, ontstaan door het emeritaat van Ds. P. W. van den Broekeen nominatie van predikanten opgemaaktwaaruit Woensdag een zestal is geformeerd, bestaande uit de predi kanten: Chantepie de la Saussaye, te Leiden; Posthumus Meijes, te Groningen; N. H. de Graaff, te Apeldoorn; B. ter Haar Bzn., te Nijmegen; F. W. Meerens, te Vlissin- gen, en U. de Veer, te Delft. Ter voorziening in de tweede predikantsplaats te De- demsvaart (Overijssel) is door den Kerkeraad der Hervormde gemeente aldaar beroepen Da. J. B. Nijhoff, thans te Nieuw Loosdrecht. Bedankt voor het beroep naar Giessen en Rijswijk (cl. Heus- den) door Ds. J. J. Knap, pred. te Losdorp. Heden heeft voor het Provinciaal Gerechtshof in Zuid- Holland, onder het voorzitterschap van den heer Mr. P. Buys- kes, de behandeling plaats gehad in zake van G. Otten, oud 59 jaren, laatst woonachtig te 's Hertogenboschvroeger kas telein aan 's Molenaarsbrug onder Oudshoornbeschuldigd van bankbreuk en bedriegelijken bankbreuk. Elf getuigen wa ren in de zaak gedagvaard. Het Openbaar Ministerie werd waargenomen door den advocaat-generaal den heer Mr. van Nispen tot Pannerden, die de schuld aan den beschuldigde ten laste gelegd, als voldingend bewezen beschouwde; en requireerde dat het hof hem zoude veroordeelen van 510 jaren tuchthuisstraf. Als verdediger voor den beschuldigde trad de heer Mr. Roest op, die in een breedvoerige pleitrede de schuld, hem ten laste gelegd, als onbewezen trachtte voor te dragen. Uitspraak a. s. Donderdag. Den 1 Mei des volgenden jaars zal te 's Gravenhage de gestalionneerde 4de kompagnie van het reg. veldartillerie ver vangen worden door de 3de komp. van het reg. rijdende art. uit Arnhem. Aanstaande Donderdag zal door het Leidsch depart, der Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheidter eere der inzenders van voorwerpen op de Algemeene Nijverheids^ tentoonstelling te Haarlemin de Stads-Gehoorzaalreen open bare vergadering worden gehouden, waarin Prof./A. H. van der Boon Mesch als spreker zal optreden. leidscFdmblad. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhagc, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.j 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Riïks-Telegraaf.Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 8 u.—9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks>an 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1