GUTTAPERCHA. KUNSTKR0NIJK, Adverteiitiën. GERARD HELLER. Voor de Verloting 1861 is aangekocht B. MOLENBEEK, Wed. J. Bonda. Leiden, 7 December 1S61. Waierdigle Laarzen en Schoenen, door aanwending van B. LE GUÉ. N*. onder redactie van uit het met lof bekende Magazijn van v. van santen, te Amsterdam teekeningen Uit het Etablissement van w. IJzerdraad te's Hage 1627. J. Bosboom, in het KerkgebouwKleurendruk. (Twaalf Stuks.) Van den Uitgever c. van der post jr., te Utrecht 2839. Harmonie en KunstNoord- en Zuid-Nederlandsche Poëzyvan Jan van BeersS. J. van den BerghDidymusW. J. Hofdijk J. J. L. ten Kate Dr. J. Nolet de Brauwere van Steeland W. J. van Zeggelen, en anderen. (Twaalf Stuks.) De Prijs voor vier en twintig vellen Druks met vier en twintig Platen en het Lot in de Verloting is Tien dulden. Leiden 1861. A. W. SYTHOFF Uitgever, Brieven uit Madrid melden, dat de regering in geldelijke verlegenheid verkeert. Men verzekert dat de Heer Salaverria tot betaling van het halfjaar rente der buitenlandsche schuld een verdrag met het huis Weisweller heeft gesloten en dat hij met den Heer Salamanca in onderhandeling iiomtrent «ene leening van 200 millioen realen. In den New-York Herald leest men: Het gouvernement heeft besloten, dat de HH. Slidell en Mason in alle opzigten, wat strenge bewaking en voeding betreft, zullen behandeld worden als misdadigers, die zich aan de hoogste vergrijpen tegen de wetten hebben schuldig gemaakt, tot dat volledige zekerheid zal zijn gegevendat Corcoran en andere officieren die in handen der rebellen zijn gevallenbehandeld worden naar hun stand en rang als krijgsgevangenen. De regering heeft voorts het besluit genomen, om eiken gevangene te doen ophangendie wettiglijk zal overtuigd zijn van zeeroof en zij zal de in hare magt zijnde gevangenenwaaronder de heeren Mason en Slidellaansprakelijk houden voor elke wreedheid die jegens de krijgsgevangenen in de magt der afgescheidenen mogt worden bedreven. De president Jefferson Davis heeft aan het congres der zuidelijke staten »en boodschap gezondenhoofzakelijk strek kende om te constaterendat de Noordelijken niet in staat zijn zich op den duur tegen de Zuidelijken te handhaven en inzonderheid aantetoonendat de financiële aangelegenheden dezer laatsten veel beter en hun strijdkrachten veel sterker zijn geworden sedert den aanvang der vijandelijkheden. Het finantieel stelsel, zegt hij onder anderen, werkt uitmuntend •n belooft de beste re»nl*aten voor de toekomst; terwijl men niet uit het oog moet verliezen, dat de herstelling der Unie thans eene onmogelijkheid is geworden. Voorts spreekt hij over de arrestatie de» heeren Mason en Slidell, waarbij hij de opmerking maakt dat de Noordelijke staten daartoe geen recht hadden daar zij wanneer die arrestatie kon gewettigd worden even goed het konden eisclien van zulke afgevaardigden op zee aan de En- "elsche kust vóór Londen, even als nu aan boord der Trent, gevangen te nemen. Hij besluit eindelijk met de verklaring, dat de znidelijke staten geen hulp verlangen van de Europe- sche mogendhedenen aan deze willen bewijzen dat zij de blokkade der zuidelijke havens als niet effectief beschouwen. De bekende Smith O'Brien heeft een brief openbaar gemaaktdoor hem aan den heer Seward geschrevenwaarin hij zegtdat in geval van een oorlog tusschen Engeland en Amerika200,000 Iersche soldaten tegen Engeland zullen vechtenen die gelegenheid zich ten nutte zullen maken om Ierland's grieven tegen Engeland te wreken. Buitendien zou den de vyf millioen Ieren, die de bevolking van Ierland uit maken, al hun «ympathie aan Amerika geven Smith O'Brien verdedigt echter, uit het oogpunt van rrgtde handelwijze van kapitein Wilkes niet en hij geeft aan Seward den raad, de commissarissen aan de Zuidelijke Staten uit te leveren en met de laatsten vrede te sluiten. Voort» is een meeting te Dublin gehoudenwaarin op onstuimige wijze de sympathie voor Amerika in het conflict is te kennen gegeven. Het kan overigens geen verwondering baren dat de oude Iersche party verheugd is een gelegenheid te vinden voor zulke demonstration. Heden overleedlot myne en zijner Kinderen en Behuwd-Kinderen diepe droef heid mijn geliefde Echtgenoot de Heer J. BONDA in den ouderdom van bijna 74 jaren na eene genoeglijke vereeniging van ruim II jaren. Eenige en algemeene kennisgeving Elegant van fatsoenduurzaam door kwaliteit en gemakkelijk voor passing voor HeerenDames en Kinderenwor den in alle genre gemaakt in de Schoen makerij van Breedestraat nabij de Mandemakersteeg Wijk IV. N*. 208. BURGEMEESTEE en WETHOUDERS van Leiden roepen bij deze op alle per sonen die geschikt en genegen zijn tot de vervulling der openstaande betrekking van TWEEDEN PRAECEPTOR aan het Stedelijk Gymnasium op eene jaarwedde van ƒ900 om zich met overlegging der vereischte getuigschriften en van een ver zoekschrift aan den Gemeenteraad, op ge zegeld papier geschreven in persoon of hij vrachtvrije brieven vóór den 22sten December aanslaande aan te melden bij HH. Curatoren bij wie de noodige in lichtingen omtrent deze betrekking te ver zijgen zijn. Burgemeester en Wethouders voorn., D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. y, PUTTKAMMER, Secretaris. 1. Een Milieu de Table met Ananas Vaasallerrijkst gemonteerd met Zilver, ter waarde van Vjjf honderd Vijftig Gulden. 2. Een Wijn-KarafKristalmet den meesten smaak en rijk gemonteerd met Zilver, op Zilveren Plateau, ter waarde van Vier honderd Vijftig Gulden. 3. Een Bloemdragermet Zilver en Kristaleven rijk en keurig gemonteerd, ter waarde van Twee honderd Vijf en Dertig Gulden. De navolgende schilderijen u 4. J. M. Schmidt Crans, voor den Kerker. i 5. B. J. van Hoveeen Stadsgezigt binnen Leiden. 6. J. J. Spohler, een Wintergezigt. u 7. J. van Ravenswaay, een Stal met Schapen. 8. Anna ImmerzeelVerpoozing van het Leeren. 9. J. J. Spohler, een grooter Wintergezigt 10. B. J. van Hoveeen Stadsgezigt. 11. H. W. Last, in eene Boerenwoning. 12. Een Winterlandschapdoor J. F. Hoppenbrouwer». h 13. Een Zomerlandschapdoor J. J. van der Maateu. 14. Een Stadsgezigtdoor P. G. Vertin. 15. Een Gezigt op de Fransche Kustdoor C. L. W. Dreibholtz. 4055. Een Zestiental prachtige Voorwerpen van l. j. van nooijen, Fabrie- kant in Japansche en Geïncrusteerde Lakwerken te Rotterdam op de onlangs gehouden Algemeene Nationale Tentoonstelling van de Nederl. Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid met de Gouden en Zilveren Medaille bekroond. Als buitengewone algemeene prijs voor die Loten, waarop geene Prijzen getrokken zijn, ontvangen de Deelnemers een Boekwerk. - Mevrouw bosboom-tous- saint heeft de taak op zich genomen om, in verband met dat doel, eene Historische Novelle voor de Kunstkronijk te schrijven.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3