N0. 548 Vrijdag 6 December. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verichynt eiken dag, be halve Zon- en Feeatdagen, en koet voor Leiden 1.95, en franco per poet 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mere Vijf Cent». Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. ets. Geboorte-, hu welijke- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'e Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 a. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 a. 81 m.; 1 u. I m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen S u.; van Amsterdam Beerebijt) asar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. yf Poatbusligtingen aan do Lakanhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Kijk»-T«legraaf.Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.—9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudert, Maandag en Donderdag tc 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Arehitect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Knntcor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks vau 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 1 uur en van S6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uar; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot officier der orde van de Ei kenkroon den heer C. J. F. Pape, predikant te Heusden. Tot leden der provinciale staten van Noord-Holland zijn benoemd de heeren H. A. Insinger voor het kiesdistrict Am sterdam en J. L. van der Burch voor het kiesdistrict Haarlem. Door Z. E. den Minister van Binnenl. Zaken is be noemd tot havenmeester van het Noord-Hollandsch kanaal, standplaat» Alkmaar, de heer Bijl, gezagvoerder van het stoom schip dienstdoende van Botterdam naar Bordeaux, vice versa. In de Zitting der Tweede Kamer van heden Donderdag heeft de voorzitter medegedeeld dat is ingekomen een adres van den gemeenteraad van 's Gravenhage tegen de concessie der lijn Leiden - Woerden. Het eindverslag over dat ontwerp is gereed. De dag der discussie zal nader worden bepaald. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is ingekomen een adres van landbouwers en daglooners van Laag-Soeren tot vrijwaring van hun onmisbare weilanden bij den aanleg van het kanaal van Apeldoorn naar Dieren. Bij de directie der Marine te Vlissingen is bevel ont vangen, om voor de dienit in gereedheid te brengen het stoom- fregat Adolfhertog van Nassautegen 1 April en de stoom- korvet Medusa tegen 1 Mei aanstaande. Door de rijksambtenaren der belastingen in Gelderland is, even als tdoor die in Noord-Brabant, een adres aan Z. M. den Koning ingediendhoudende verzoek om verhooging hun ner tractementen. In de zitting van den Gemeenteraad van 's Gravenhage i* 11. Dingsdag na langdurige beraadslagingen met 19 tegen 12 stemmen aangenomen een adres aan de Tweede Kamer, hou dende verzoek tot niet-aanneming van het wetsontwerp om trent de onteigening van gronden ten behoeve van den spoor weg van Leiden naar Woerden; voornamelijk steunende op de uitsluitende concessie aan de Hollandsche Spoorweg-Maat schappij gegevenalsmede op het bij dat werk nog niet voor zien in den aanleg van een spoorweg van 's Gravenhage op Scheveningen. Op Zondag 24 Nov. is in de gemeente Schijndel in het Weijboschbroek een aanranding op den wachtmeester der ko ninklijke marechaussees van Veghel geschied; op surveillance °P de wacht zijnde ontmoette hij in dat bosch 8 personen met geladen geweren waarvan er 4 door de vlucht zijn ont komende overige 4 door hem achtervolgdkeerden zich op een afstand van 15 passen om, en legden de geweren met overgehaalde haan op den wachtmeester aan met koelbloedigheid en onverschrokkenheid bezield, liep hij tegen hen in, en het gelukte hem er een van in arrest te krijgen. Thans zijn twee van die personen in het huis van arrest te Hertogenbosch overgebragt. De Gemeenteraad van Haarlem heeft met 13 tegen 4 stemmen besloten Jhr. M. Salvador niet toetelaten als lid van den Gemeenteraad. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Bieselinge (cl. Goes) De. W. van Veen, te Ethen en Dron- gelen. Ds. J. W. Felix te Nieuwe Tonge heeft voor het be roep naar de Herv. gemeente te Nijkerk op de Veluwe bedankt Men deelt ons mede dat bij de Nederd. Herv. gemeente alhier de volgende verkiezingen zijn gedaan: herbenoemd tot ouderlingen Mr. J. F. C. Moltzer en D. A. Kelderbenoemd C. A. de Geus en J. van Schravendijk; herbenoemd tot Diakens H. Zaalberg, G. J. Rollandet, P. de Jong en D. Noothoven van Goor; benoemd Mr. P. P. Kist en Mr._A. J. Wijnstroom; tot president der nieuwe gemeente-commissie prof. J. H. Stuff ken en tot secretaris H. Zaalberg; tot president van het col- fegie van notabelen Prof. A. Kuenen en tot seeretaris Ds. A. van Witzenburg. De Leidsche Gemeenteraad heeft onderscheidene benoe mingen gedaan, als: tot eersten praeceptor bij het stedelijk gymnasium den heer F, A. de Graaf, 2den praeceptortot hulp- onderwijzeres aan de jongejufvrouwenschool Mej. M. C. Snel len van 's Hagetot hulponderwijzers aan de openbare lager e scholen J. N. Valk, J. H, Houbolt, F. H. de Jong, J. Dek ker en T. Post, op een bezoldiging van ƒ600, ƒ500, ƒ400, 350 en 300 'sjaars, en tot regent van het gereformeerde minnehuis den heer H. Zaalberg. Men leest in het Bat. Handelsblad, onder den titel: Een belangrijke mededeeling, het volgende: Het strekt ons tot groot genoegenaan het publiek itt—- Nederlandsch-Indie te kunnen mededeelen, dat de voorwaar den der concessie voor den aanleg van een spoorweg /an Sa-1*^ marang naar de Vorstenlanden in Nederland definitief-zijn vastgesteld.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1