PILLEK CAUVIK. Advertentiën. KIESVEREENIGING Grondwet en Koning. Mr. J. E. GOUDSMIT. INHOUD f ian den GcïIIustreerden Almanak voor het jaar 1862. aan haar huis te Noyon een dikke brief bezorgd, die door de huisbewaarster werd geweigerd, omdat daarvoor 4,90 fr. port werd gevraagd. De postdirecteur zond dezen brief naar Nor- mandije aan het adres dezer dame op. De inhoud bestond uit al de actiën, die in het valies waren geweest, en een bege- eidend ongeteekend schrijven, waarbij werd verklaard, dat de heer, die naast de dame in den spoorwagen had gezeten deze papieren van waarde terugzondomdat het aandeelen op naam warendie hij niet kon verkoopendat hij de dame niet van deze papierendie voor hem toch van onwa arde warenwilde berooven. De diamanten en sieraden zou hij echter als aan denken a^n de aangename oogenblikken, die hij op reis met de dame had doorgebragt, behouden. Naar luid der jongste berigten uit Pesth staat een groot gedeelte der echte Magyaren verstomd bij het zien van den loop door de gebeurtenissen bij hen te lande in de laatst verloopen weken genomen. Nooit had deze klasse het moge lijk beschouwddat zoo vele landgenooten een betrekking onder de bestaande wetgeving zouden aannemen. Hetgeen zeer veel heeft toegebragt om honderden, ja duizenden gezind te maken een betrekking aan te nemenis de vrees voor een toestand van regeringloosheiden ieder hunner weet hetdat Hongarije als het ware tot op den rand van dien afgrond is gebragt door de heethoofde in den lande. Met het oog op de duurte der aardappelen hebben de directien der Mecklenburgsche en der Hamburg-Berlijnsche spoorwegmaatschappijen aan haar ondergeschikt personeel een extra toelage in eens boven hun salaris verstrekt, hetgeen voor laatstgenoemde maatschappij een verhooging van uitgaven ad 20,000 th. ten gevolge heeft. Met den aanvang van dit jaar bestonden in de verschil lende bisdommen in Belgie 139 mannen- en 809 vrouwenkloos ters, als: te Mechelen 35 mannenkloosters, Brugge 15, Gent 27, Luik 15, Namen 10 en Doornik 37; Mechelen telt 198 vrouwenkloosters, Brugge 146, Gent 155, Luik 80, Namen 62 en Doornik 168. Sedert 1846 is het aantal mannenkloos ters met 2, dat der vrouwenkloosters met 167 vermeerderd. Prins Napoleon zal zich in persoon naar Engeland be geven om het oog te houden op de rangschikking der voort brengselen van nijverheid op de Engelsche tentoonstelling. Het prediken over dieren is in Engeland aan de orde van den dag, dit geschiedt op aanzoek van de Koninklijke maatschappij ter voorkoming van mishandeling der dieren. Verleden Zondag werden niet minder dan 400 preken, waar van 150 in Londen alleen, over dit onderwerp gehouden, en nog een honderdtal andere geestelijken, die den daartoe ge kozen dag minder geschikt vondenhebben beloofd bij een volgende ^gelegenheid over de zaak te zullen spreken. Over het algemeen heeft deze nieuwigheid grooten bijval gevonden. Als een bewijs van het groot vermogen van sommige Britsche adellijke familien meldt mendat lord Stanford in den loop van dit jaar voor f 132,000 aan eenjarige veulens heeft gekocht. In Mexico werd in de vorige maand een hevige worste ling tegemoet gezien tusscben den gewezen president Comon- fort en Juarès, den tegenwoordigen president. Comonfort rukte op de hoofdstad los en bevond zich aan het hoofd van een afdeeling door hem georganiseerde troepen 3000 man sterk op een afstand van 20 Ned. mijlen van Mexico. Onbeschrij felijk groot moet de ellende zijndie in dat ongelukkige land ten gevolge van die beroeringen heerscht. Uit New-York meldt men, dat aan generaal Mac Clellau een prachtige eeredegen is aangeboden door een deputatie uit Pensylvanie. Hij heeft dien aangenomen #meer als een beloo- ding voor wat hij doen zal, dan voor wat hij gedaan heeft", en gezegd, dat de oorlog bloedig kan zijn, maar dat dieniet lang zal duren. Promotlën aan «Je Leidsehe Moogeschool. 27 November. In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht de heer H. W. de Bas, van 's Gravenhagemet een acade misch proefschriftgetiteld De Boedelverdeeling door de bloed verwanten in de opgaande linie{Art. 11671171 B. W.) Bij de herstemming op 3 December a.s. wordt op nieuw als Lid van den Gemeen teraad aanbevolen Het Bestuur der Vereeniging voornd., J. VAN HEUKELOM, H. J. HALBERTSMA J. T. BUIJS. Dit purgerend en zuiverend Plantenmid- del is geauthoriseerd en populair in Eu ropa sedert 1790, uithoofde van deszelfs gemakkelijk gebruik en algemeen erkende doeltreffendheid in ongesteldheden van het bloed en de vochten hardlijvigheidslijm gal, slechte spijsvertering, scheele hoofd pijn verkoudheid klierachtige aandoe ningen, enz. Prijs 2 fr., te Parijs bij den Heer CAUVINApoth., Place de l'Arc de Triomphe10in Nederland in alle Apotheken. A Batavia chez M. BEYNONPh«>. Drogte J.J.CREHGII, DeHofflj- ViroÜW.'Een beeld voor 't volk. Met Vignet. Mr, w. van de poll, Nederlandsche Volksfeesten I. - Oud Nieuwjaarsliedje. - d. p. van heust, -Het raakt me nieten Het raakt me wel l" - g. keller Alchi misten. - h. m. c. van oosterzee Iets over de Kometen. - l. van den broek - Krijn Huigens' hoeve. Een landelijk tafe reel. - a. ising Een woord van herinne ring aan P. A. de Ge'nestet. - De Or- chideën. - t. keijzer tz., Op de Zaan. - Japan en de Japannezen. - Een blik in het menschelijk ligchaam. Het bloed in zijn omloop. - Leiden. - j. van har derwijk, kz., Vreugde. Een toast. - Onze bodem. - Hollands Tulpen- en Hyacinthenhandel. - j. ter gouw, De strafmiddelen der oude school. In DuitschlandFrankrijk, Engeland en Belgie zag men sedert vele jaren Geïllustreerde Volks-AImanakken verschijnen, waarvan de inhoud, dank zij de gravuresspoediger toegang erlangde tot het publiek dan de onafgebroken tekst van andere populaire Werken of de dure Pracht-Jaarboekjes. De Uitgever heeft die leemte in onze Litteratuur willen herstellen en de GEÏLLUSTREERDE ALMANAK beantwoordt geheel aan dat oogmerk. Hij houdt het midden tussc hen Pracht-Jaarboekjes en Volksboeken; zijn inhoud, deels romantisch en dichterlijk deels practisch geeft te genieten en te leeren. Vele Vaderlandsche Schrijvers van naam ondersteunen dit Jaarboekje. De moei- jelijke taak van Redacteur rustte evenwel op den Heer VAN DE POLL, die ge toond heeft allezins die taak te begrijpen en den Almanak tot een waardigen Concurrent van de Buitenlaodsche Geïllustreerde Kalenders heeft gemaakt. De keuze der stukken is uiterst gelukkig en hij verdient den lof, die hem en den Uitgever van alle Tijdschriften Dagbladen en wat meer zegt van het pu bliek in ruime mate ten deel viel.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3