KAPPERSBEDIENDE DE NEDERLANDSCHE RESIDENTIE- Advertentiën. 'sGravenhaagsche Stads-Almanak (3?ste Jaargang*.) OFFICIEEL NIEUWS. KIESVEREENIGING Grondwet en Koning*. Mr. J. E. GOUDSMIT. Mr. J. W. SCHUURMAN. voor 1863, Is ter perse. In Parijs en Lyon zullen weldra fabrijken worden opgerigt, ten einde het publiek van zijn uitvinding te kunnen voorzien. Het lichtgevende toestel zal echter niet voor het publiek ver krijgbaar zijn dan na de Londensche tentoonstelling, terwijl het warmtegevende reeds den 16den December a. s. algemeen verkrijgbaar wordt gesteld. De uitvinder heeft vergunning bekomen om op de plaats St. Jacques te Parijs proefnemingen te doen met zijn verlich ting systeem. Men zegtdat het huis Rothschild zijn balans opma kende, heeft bevonden dat hij sloot met een actief van 1000 millioen. In 1S28 beliep het 300 millioen. Onder de personen, die thans wegens schulden in Queen's Bench gevangen zittenbevindt zich ook de maarschalk ge neraal George de Strabolgia Neville Plantagenet Harrison Prins van Plantagenet, CapalScandavie en der Angel-Saksen hertog van Lancastre, van Aquitanie, van Nordye en Bra bant, graaf van Anjou, erfelijk ridder van den Kousenband), ridder van de Bath-orde en erfelijk ridder van St. André. Hij is door zijn kleermaker gegijzeld. Gedurende de vorige week zijn buitengewoon groote la dingen katoen uit Indie te Liverpool aangekomen; Maandag alleen kwamen 5 groote schepen uit Bombay met 25,461 b- aan. Overigens bevonden zich 135,624 b. uit Indie naar En geland onder weg, tegen 54,812 b. op hetzelfde tijdstip] in het vorige jaar. Ofschoon de aardappelziekte in Ierland zich ditmaal zeer algemeen heeft vertoondschijnt het echter thans gebleken te zijndat het te kort in dit voedingsmiddel niet de onrustwek kende hoogte heeft bereikt, als de hongersnoodverkondigers zouden willen verkondigen, De Prins van Joinville heeft het aanbod van' den pre sident Lincoln afgeslagen, om zich met het bevel over een deel der Noord-Amerikaansche vloot te belasten. Hij heeft verklaard als vrijwilliger, even als de hertog van Chartres en de graaf van Parijs, te willen strijden. Het beroemde handelshuis van Gebr. Neill te New- York heeft, onder dagteekening van 25 Oct. jl. aan zijn cor respondenten en handelsvrienden in Engeland geschrevendat er vooreerst en welligt nog in langen tijd geen vooruitzigt is op uitvoer van katoen uit de Ver. Staten; dat het Noorden en het Zuiden beide het vaste voornemen hebben om den uit voer te belettendat aan weerszijden wil en vermogen bestaan om dien strijd door te zettendat de oorlog alzoo nog vele jaren zal kunnen aanhoudenen dat voor het belang van En- gelands industrie al het mogelijke dienst te worden gedaan om de teelt van katoen overal ter wereld aan te moedigen. Men verzekertdat de stichting van een krankzinnigen gesticht te Rio Janeiro te danken is aan het scherpzinnig denkbeeld van den Minister van Binnenlandsche Zaken, om een ridderorde te verleenen aan onbekrompen milde gevers ten behoeve van liefdadige instellingen. Dit middel werkte voor treffelijk en de eene gek hielp voor den ander een aanzienlijk en hoogst nuttig gesticht bouwen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Don derdag den 14den November 1861 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1°. Benoeming van een hoofdonderwijzer voor de openbare school voor minvermogenden. 2°. Benoeming van twee commiezen bij de plaatselijke belastingen. 3°. Stukken van de gezondheidscommissiebij de behandeling van de Al- gemeene Policie-verordening overgelegd. 4°. Voordragt tot in- rigting van een locaal aan het Stedelijk Gymnasium. 5°. Ver zoek van P. Brummelkamp, tot het leggen van een geplaveid stoepje en het stellen van twee steenen palen voor het huis op de Bloemmarkt', Wijk IV N°. 199. 6°. Verzoek van de erven Franchimonom afschrijving van plaatselijke directe belasting. 7°. Adres van S. Munse, daarbij verzoekende hem het huis aan de Wittepoort tot Mei 1862 tegen 50 'sjaars in huur te verleenen. 8°. Verzoek van P. F. Meijers, P. J. Mulder en J. T. Versluys, om ter zake van minvermogen hun tot een hooger bedrag dan bij raadsbesluit van den 17den October jl. is bepaald in de kosten hunner kleeding voor de schutterij te gemoet te komen. Aan Burgemeester en Wethouders is vergunning aange vraagd door Johannes Boogers, spekslager, thans wonende te 's Gravenhagetot het doen plaatsen van een fornuis en rookhok, in het huis op de Haarlemmerstraat, geteekend Wijk VI, N°. 485. De eigenaars en bewoners van de naastbijgelegen en be lendende panden zijn ten opzigte der informatiën de com- modo et inco?nmodo, opgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer Gemeenteop Donderdag 14 November aanst. des voormiddags ten 11 ure. Bij de verkiezingen van 19 November a.s. worden als Leden voor den Gemeenteraad voorgedragen Het Bestuur der Vereeniging voornd., J. VAN HEUKELOM, H. J. HALBERTSMA, J. T. BUIJS. Wordt gevraagd eene JUF VROUW om aan één Meisje dagelijks gedu rende drie uren onderwijs te geven in alles wat tot eene beschaafde opvoeding behoort. Adres met franco briefjes onder Letter R. aan het Bureau van dit Blad. Tegen 15 November aanst. wordt alhier verlangd een in zijn vak bekwaam voorzien van getuigschriften omtrent zede lijk en eerlijk gedrag. Salaris naar bekwaam heid. Aanbiedingen franco onder Letters M. aan het Bureau van dit Blad. EN De Redactie verzoekt alle opgavenwelke nog tot aanvulling of verbetering mog- ten bestemd zijn, haar zoo spoedig mogelijk te willen doen geworden, ten einde ook nu weder aan dit veel omvattend HANDBOEK de meeste naauwkeurigheid en volledigheid bij te zetten. Het omvat uitvoerige opgaven van Rijks-, Gewestelijke- en Gemeentebesturendie van het Regtswezen Onderwijsde Koloniën enz., voorts over de Genootschappen en Vereenigingen van Kunsten en Wetenschappen, Liefdadigheid en de verschillende takken van Nijverheid, wijders de genealogische mededeelingen betreffende Huizen van Europade opgave nopens de Gezanten en Consuls van en in Nederlandenz. Ook in dezen Jaargang zal een BIJVOEGSEL voor Advertentiën worden gege ven en wel bepaaldelijk voor Bekendmakingen van vaste Depotsvan Winkels en Magazijnen van Inrigtingen van Handel- en Nijverheid van Maatschappijen tot verzekeringvan Boekwerkenals anderzins. PrijsTWINTIG CENTEN per regel. Het belang van zoodanige Bekendmakingen voor Kooplieden Winkeliers In- dustrieelen enz., wordt meer en meer binnen- en buitenlands beseft, daar deze annonces een geheel jaar onder de oogen van het publiek blijven. Men gelieve de voor opgemelden Almanak bestemde Advertentien voor 30 November a. s. toe te zenden aan de Boekhandelaren GEBR. BELINFANTE, te 's Gravenhage.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3