N°. 527. Dingsdag 12 November. A°. 18i c. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Hillegom Mr. A. M. Maas Geesteranustot commissaris der loodsen op de Nederlandsche loodsstandplaats te Antwerpen P. B. Logger en tijdelijk tot adjunct-commissaris der loodsen te Hellevoetsluis den opperstuurman in het vaste corpsdek- en onderofficieren J. J. de Herder. Naar men verneemt, zal Z. M. de Koning zich omstreeks de helft dezer maand naar het Loo begeven. H. M. de Koningin heeft Zaturdag avond te 8J uur in een bijzonder gehoor ontvangen H.Ex. de heeren Ministers (in costuum). De Ministers van Buiten- en van Binnenl. Zaken en van Koloniën waren daarbij echter niet tegenwoordig. Z. K. H. de Prins van Oranje is thans in zooverre her steld, dat hij Zaturdag reeds een geruimen tijd het bed heeft verlaten. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft een goeden nacht doorgebragt, neemt steeds in krachten en beterschap toezoodat men zich vléit dat HD. weldra geheel hersteld zal zijn. De grootmeester van het Huis van H. M. de Koningin- Weduwe, baron Tuyl van Serooskerken, is voor H. M. naar Italië vertrokken en zal aldaar een geruimen tijd blijven. De portefeuille van buitenlandsche zaken zou, naar men uit 's Hage schrijft, aangeboden zijn aan den Minister voor dc R. C. Eeredienst, Mr. M. P. H. Strens en aan graaf van Zuylen van Nyevelt, oud-Minister van Buitenlandsche Zaken. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings dag 12 November niet plaats hebben. In de Zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van 8 dezer is ingekomen een adres van het provinc. Utrechtsch genootschap van kunsten en wetenschappen houdende verzoek dat de regeringsvoorstellen tot ondersteuning der uitgave van het Nederlaiulsch woordenboek en van het werk over de Ne derlandsche insecten worden aangenomen. Dit adres is verzon den naar de commissie voor de verzoekschriften. Naar men verneemt is de zaak der Rijn- en IJsselstoom- bóotmaatschappij, die tengevolge van het sluiten der brug te Zutphentijdens het leggen van den eersten steentijdverlies voor een harer booten ondervond, in der minne geschikt. Naar men verneemt zal aan den kapit.-kwartierm. van het 1ste reg. vestingartillerie te Delft, M, v. Oorschot, op verzoek pensioen worden verleend en aan hem tevens worden opgedragen de betrekking van amanuensis bij de weduwen- en weezenkas van der officieren de landmagt. In zijn plaats zal te Delft komen de kapit.-intendant A. Dunnes van de 2de rail. afd. te Arnhemterwijl, in plaats des laatstgenoemden tot kap.- intendant zal worden bevorderd de 1ste luit.-kwartierm. J. G. E. Menningh van het bat. mineurs en sapeurs. Zondag morgen heeft in de Waalsche kerk te 'sHage? door den Weleerw. heer Ds. Trottet, de bevestiging plaats gehad van den Weleerw. heer Ds. Paul Vust, als herder en leeraar bij die gemeente. De heer Vust aanvaardde in de avond godsdienstoefening zijn Evangeliedienstwerk. Zoo in de ochtend als in de avond-godsdienstoefening was een talrijke schare vereenigd. In de residentie is een gerucht in omloop, dat de rijks bouwmeester, de heer Rose zijn ontslag heeft bekomen. Mr. A. Vernède vierde 11. Zaturdag zijn 25-jarige dienst als secretaris van Schiedam. De eerste boog, die het hoog gewelf van het in aan bouw zijnde Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam overdekt, is 11. Zaturdag gesteld. Zij bereikt een hoogte van 30 el. De zalmzegenvisscherij tusschen de Leuvenhaven te Rot terdam en Vlaardingen is voor ƒ10500 'sjaars door het do- meinbestuur verpacht. - Men verneemtdat het bestuur der Twentsche vereeni- ging tot het bevorderen van handel enj nijverheid zich tot den minister van Koloniën heeft gewend bij een adres, waarin de nadeelen uiteengezet worden die uit eene plotselinge ver mindering der in- en uitgaande rechten in Ned. Oost-Indie voor Twenthe's fabriekwezen zouden voortvloeijen. De re gering zou, naar men zegt, voornemens zijn zich met de aan vrage voor de verschillende behoeften van het leger in Oost- Indie voortaau niet meer te belasten en de uitbesteding der behoefte in Indie plaats hebbenwelligt reeds plaats hebben ge had. Deze regeringsmaatregel grijpt zeer diep in de belangen van Leiden. Onze wollen-fabrieken worden daardoor zeer bemoeijelijkt, belemmerd en benadeeld. De Leidsche Maatschappij van Welda digheid wordt daardoor buiten de gelegenheid gesteld, om aan vele huisgezinnen werk en daardoor brood te verschaffen, 't Is daarbij zeer twijfelachtig of de koloniale kas wel uit dien maatregel de voordeelen zal inoogsten, dien zij daarvan verwacht. Er is gegronde aanleiding, dat de Gemeenteraad, de Kamer van LBIlSCi DAGBLAlP Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel [meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en] Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 unr; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1