N°. 526. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1 -6 regels 0.75 Iedere regel ,meer 12i Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regel^0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 ru. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) aaar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sinorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. '«avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille 9 en 25 van elke maand. ftiiks-Telegraaf.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur, ïLautoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woeusdag en Donderdag van 9 uar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot leden van het collegie van re genten over het huis van arrest te Dordrecht de heerenJ. G. C. P. Vrijthof!' en G. O. Lotsy, en aan den heer A. J. Mis- pelblorn Beijer op zijn verzoek eervol ontslag verleend met aanspraak op pensioenals directeur van het postkantoor te Leeuwarden. Men verzekert, dat het door den baron van Zuylen van Nyevelt als Minister van buitenlandsche zaken aangeboden ontslag is aangenomen en dat de heer Loudon als Minister van Koloniën zal aanblijven. De aanstaande aftreding van den heer van Zuylen van Nyevelt, als Minister van Buitenlandsche Zaken, en het aan blijven van den heer Loudon, als Minister van Koloniën, wordt in de residentie aan geen twijfel meer onderhevig geacht. Men verzekert zelfs dat er een crediet-wet voor het hoofdstuk van Buitenlandsche Zaken zou worden aangebodenten einde den opvolger van den heer van Zuylen niet te binden aan het hoofdstuk III, zoo als het door dien heer ontworpen en door de Regering aan de Staten-Generaal voorgedragen is. Daar de aanleiding tot het ontslag van den heer van Zuylen moet gelegen zijn in zijn bekende circulaire-depeche aan de Ned. gezanten over de koloniale politiek en over de benoeming van den heer Sloet van den Beele tot gouverneur-generaal van Ned. Indië zoo beschouwt men hier de wijzewaarop de ontstane Ministeriele verwikkeling hare oplossing zal erlangenvan veel beteeken is. De Minister voor de zaken der Herv. Eeredienst heeft aan de Algemeene Synodale commissie der Nederl. Herv. kerk kennis gegevendat een herziening van de provinciale regle menten op de kerkelijke administratie ophanden is, zoo als de bestaande onderlinge betrekking van kerk en staat die schijnt te vereischen waartoe de Minister een commissie heeft beuoemd; terwijl het noodig is voor zoodanige herziening naar het slot artikel dier reglementen vooraf' de provinciale collegien van toezigt te hooren. Vrijdag heeft de Hooge Raad uitspraak gedaan in de zaak van den burgemeester der gemeente Rotterdam eiscber tegen J. A. van Winkel, verweerder, betreffende de kwestie van eigendom van stoepen door langdurig bezit en door ver jaring, in verband met de verordening op het bouwen te Rot terdam. De voorziening in cassatie ran den eischer is ver worpen. Door de daartoe benoemde commissie uit het Provin ciaal Gerechtshof in Zuid-Holland zijn nog, na afgelegd exa men als candidaat-notaris toegelatenMr. J. M. Benthem van den Bergh van LeidenJ. J. P. van Beest van Delft P. van Greuningen van Alkemade D. de Wilde van de Nieuwe Tonge, Mr. J. de Haas van Schiedam en J. E. Langeveld van Dordrecht. De halfmaandelyksche mail uit Ned. Indie is ditmaal niet te wachten. Maandag 11. is iemand begraven te Harlingen die den hongerdood was gestorven. Hij had volstandig geweigerd voed sel te gebruiken, en in de laatste dagen niets genuttigd. Des kundigen schrijven deze weigering toe aan een hersensonge- steldheid. Bedankt door Ds. H. H. Middel voor het beroep naar de Christelijke Afgescheidene gemeente te Ommeren en be roepen naar de Christelijke Afgescheidene gemeente te Zierik- zee Ds. H. A. Jonkmante Giessendara. De overgang der planeet Mercurius over de Zon zal Dingsdag den 12den omstreeks 8 ure 's morgens duidelijk kuu- nen worden waargenomen en met het bloote oog de planeet als een donkere vlek midden in de zonneschijf kunnen gezien worden. Vrijdag en Zaturdag heeft in de Stads-Gehoorzaal het vergelijkend examen plaats gehad voor de vervulling der be trekking van hoofdonderwijzer aan de openbare school voor minvermogenden. Van de 34 die zich hadden aangemeldheb ben 18 aan het examen deel genomen. Wij hebben Vrijdag avond met veel genoegen het militaire concert van het muzijkcorps der Stedelijke Schutterij bijgewoond. Wij zeggen met veel genoegenomdat daarbij alles was aangewend, wat tot een zeer voldoende uitvoering kon leiden. Was het wel reeds op zich zelf prijzenswaardig, de middelen, daartoe gebezigd, zijn met een goeden uitslag bekrooud. Reeds dadelijk trok het onze aandachtdat het orchest zoo volledig was, waarmede wij de werkende leden onzen dank betuigen, en zelfs enkele leden der dd. Schuttery dat orchest nog hadden helpen versterken. Het was dan ook geen burger- barmonie, die wij daar voor ons zagen, het was een - niet MGBLA

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1