Vrijdag 1 November. A0. Binnenlandsch Nieuws. N°. 518. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen du.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u„ 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.46m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en) Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kaotoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uavvan Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot ridder der Militaire Willemsorde be noemd den sergeant van het O. I. leger, van der Horst. De Kommandant van het koloniaal werfdepot te Harderwijk over handigde hem tevens een prachtig gouden cilinderhorologie als blijk van dankbaarheid der inwoners van Samarang, wegens zijn hulp bij de aldaar vroeger plaats gehad hebbendejfonge- regeldheden. Z. M. heeft benoemd tot notaris te Deventer Mr. H. Houck, procureur aldaar; tot ontvanger der dir. %bel. in- en uitg. rechten en accijnsen te Muiden F. G. P. Arnoldthans te Monnikendam, en te Hardinxveld E. C. A. Plancken, thans te Oude Tonge. Men meldt uit Mindendat Prins Frederik der Neder landen 11. Maandag een wapenschouwing hield over het West- phaalsche 15de infanterie-regimentaldaar in bezetting, en waarvan de Priiis sedert vele jaren kolonel is. Na de parade vereenigden zich de officieren in het hotel, alwaar de Prins zijn intrek had genomenten einde deeltenemen aan een prachtig diner, hun door Z. K. H. aangeboden. De zaal was met vlaggen en tropheën versierd. Dr. S. N. Deutz Jr., tandmeester te Amsterdam heeft een gift van 500 gedaan aan de Nationale Dank- stiftung voor hulpbehoevende veteranenuit dankbaarheid voor de gelukkige redding van den Koning van Pruissen bij den moordaanslag van den Student Becker. Z. M. heeft hem daarvoor schriftelijk dank betuigd. De generaal-majoor van Muiken kommanderende de 4de militaire afdeelingheeft 11. Dingsdag ook het bataillou dienstdoende schutterij te Utrecht in oogenschouw genomen. Na de inspectie betuigde de generaal zijn tevredenheid over de houding der schutterij. Nadat de handgrepen waren gedaan en eenige manoeuvres uitgevoerddefileerde het bataillon voor den generaaldie den majoor-kommandant, baron Taets van Amerongen over alles zijn goedkeuring betuigde en daarbij voegde, dat schutters, onderofficieren en officieren den hoog- sten lof verdienden, en hij de overtuiging had, dat zoo al eenig bataillon schutterij in Nederland op gelijke lijn met het Utrechtsche mogt staan geen enkel dat in geoefendheid zou overtreffen. Sedert de Prins van Oranje, later Koning Willem II, als kolonel-generaal der schutterijen hier en daar inspectie hield heeft zulks niet meer plaats gehad. Te Goriuchem werd Dingsdag op een plegtige wijze ter aarde besteld het lijk van den korporaal-tamboer der schutterij Johannes Nobel van Duurenwaarbij het corps officieren en de muziek der schutterij tegenwoordig wa3. De overledene was 72 jaren oud en had 47 jaren schutterlijke dienst. Hij was een voorbeeld van naauwgezette pligtsvervulling. Het muziekgezelschap te Clingen heeft aan een spek slager aldaar een luisterrijke serenade bij fakkellicht gebragt, bij gelegenheid dat zijn vrouw van het 24ste kind was be vallen. Te Utrecht en te Dordrecht worden pogingen aange wend tot oprigting van een patronaat in het belang der vau krankzinnigheid herstelde personen. Jhr. Mr. Salvador zal aan den Gemeenteraad van Haar lem eerstdaags zijn geloofsbrieven inzendenom als lid van den Gemeenteraad, waartoe hij in 1859 voor den tijd van zes jaren verkozen waszitting te nemen. De Kerkeraad der Nederd. Herv. gemeente te Zwolle heeft aan Z, M. een adres ingediendhoudende verzoek om vrijdom van zegel voor het bewijs van voltrekking van het burgerlijk huwelijkdoor de wet gevorderdom tot kerkelijke inzegening van het huwelijk overtegaan. Bij de .Remonstrantsche gemeente te Oude Wetering is beroepen Ds. Guint van der Slootte Zevenhuizen en Bleiswijk. De Gemeenteraad van Leiden heeft heden Donderdag tot hoofdonderwijzeres aan de openbare school voor meer uit gebreid lager ouderwijs lste klasse voor meisjes benoemd mej. A. J. W. Renssensecoudante aan het Instituut te Bar- neveld en tot Curator van het stedelijk Gymnasium Prof. A. Kuenen. Men verzekert, dat Z. Exc. de Minister van Justitie tot Concierge of Bewaarder van het gebouw der arrondisse mentsrechtbank op het Rapenburg alhier heeft benoemd den heer J. Greeve, Deurwaarder bij dat rechterlijk collegie. Woensdag avond had in de Stads-Gehoorzaal op de Breedestraat de jaarlijksche algemeene vergadering plaats der Leidsche Maatschappij voor Toonkunstdie geopend werd door den vice-Voorzitter van het Bestuur, de heer Dr. C. Leemans met een Verslag over den staat dezer instelling

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1