W. HOLTZER, Lecons de danse Adverlentiën. I Men berekent, dat in Frankrijk voor een waarde van 250 millioen 'sjaars aan tabak wordt verbruikt. De staatsraad van Genève heeft bevolendat kompagnien militie des nachts door de stad zullen patrouilleren. Te Genève heerscbt een groote gisting. Keizer Napoleon moet ten opzigte van het onlangs in het licht verschenen werk van den heer Guizot gezegd hebben dat die Protestantsche schrijver sommige punten rakende de vrijheid der kerk, beter begrijpt dan menig R.-Katholiek. De Moniteur bevat het verslag der plegtigheid van de overhandiging der barret aan den kardinaal-aartsbisschop van Chambérywelke Maandag heeft plaats gehad. De apostolische ablegaat heeft tot den Keizer de volgende aanspraak gerigt: De heilige vader heeft, in weerwil van de smart, waarin hij door de maar al te zeer bekende gebeurtenissen gedompeld is, het zich tot een genoegen gemaakt om aan de wenschen des Keizers bereidwillig gevolg te geven en den aartsbisschop van Chambéry tot kardinaal benoemd. De ablegaat eindigde met den wensch te kennen te geven dat de Keizer door steeds meer de godsdienst en den oppersten kerkvoogd te beschermen den goddelijken bijstand mogt genieten. De Keizer heeft daarop geantwoord dat hij zich steeds geluk zou wenschen over de goede verstandhouding, welke tusschen de li. Stoel en zijn regering heerschtvan die goede verstandhouding, welke zoo noodzakelijk is, kan niet beter blijk worden gegeven dan door de aanneming der welwillende voorstellen, welke steeds na rijp beraad worden gedaan. De Keizer eindigde door te herinneren dat hij oprechte wenschen doet en welwillende gevoelens koes tert voor het geëerbiedigde hoofd van de kerk. Daarna heeft de kardinaal aartsbisschop van Chambéry een aanspraak tot den Keizer gehouden en de diensten door dezen aan de gods dienst bewezen, opgesomd; vooral deed hij uitkomen dat het geen het meest de erkentenis aan alle Catholieken opwekt, is dat hij aan den H. Stoel het bezit heeft gewaarborgd van de stad Rome en van dat gedeelte zijner statenhetwelk hem over is gebleven. De Keizer antwoordde: Ik wenschte mijn achting en mijn genegenheid te betuigen aan de geestelijkheid van Savoye, welke blijken gegeven heeft van hare gehechtheid aan Frankrijk en van hare verknochtheid jegens mijn persoon. Ik heb met aandoening de eenvoudige en treffende woorden vernomenwaarin gij aan mijn pogingen tot bevordering van het welzijn der godsdienst en van de welvaart mijner nieuwe provinciën recht laat wedervaren. Over de verwoestingenwelke de Nijl aangerigt heeft, zijn treurige berigten ontvangen. In de provincie Schargia zijn 80 dorpen geheel of gedeeltelijk overstroomd. De inaïsoogst is in vele streken totaal verloren. Ook de katoen heeft veel ge leden daar het water vele dagen tot een manshoogte de velden bedekte. Ook de berigten uit Opper-Egypte luiden zeer treurig. "Vooral hebben daar maïs en suikerriet geleden. In de omstre ken van Zagazig was het water den I5den nog niet vallende. De grootte der schade is nog niet te berekenen. OFFICIEEL NIKUWi. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden Donder dag den 31 October 1861, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1°. Benoeming van 2 leden voor het hoofd bureau en een voorzitter en 2 leden voor het onderbureau, bij de verkiezing van 2 leden van den Gemeenteraad op den 19 Nov. a. s. - 2°. Benoeming van een curator voor het stedelijk gymnasium. - 3°. Benoeming van een hoofdonder wijzeres aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs 1ste klasse voor meisjes. - 4°. Voordragt tot ont slag van een ambtenaar bij de plaatselijke belastingen. - 5°. Voordragt tot het maken van een speelplaats aan de school op de Oude Vesten betreffende daarbij gelegene gronden tot bet maken van een behoorlijken toegang aan de zijde van de Marendorpsachtergracht. - 6°. Voordragt tot het rooijen van boomen op de Hooigracht. - 7°. Voorstel van curatoren van het stedelijk gymnasium, tot het doen van oproeping van sollicitanten naar de betrekking van lsten praeceptor. - Adres van S. Muuse, tot ontslag van huur van het huis aan de Wittepoort Wijk I, N°. 111. - 9°. Adres van diakenen der Nederd. Herv. gemeente, tot wijziging van het raadsbesluit, van 2 Mei dezes jaars. - 10°. Adres van C. Bronsgeest, om aan hem in eigendom aftestaan een stukje gronds in de Ver- werstraat. - 11°. Adres van J. Kemmers om vergunning tot het leggen van stoepen en het stellen van palen. - 12°. Adres van P. S. Rooyaards tot het bekomen eener gratificatie. - 13°. Adressen van W. J. A. W. Boers, de wed. C. L. C. D. Graswinckel-Abreseh en de wed. J. Berckholf, om afschrij ving van plaatselijke directe belasting 1861. - 14°. Begroo ting voor 1862 van het R. C. armbestuur. - 15°. Plan en voorwaarden van aanbesteding van het onderhoud en de re- paratien der werken langs het Delftsche trekpad. - 16°. Voor waarden van aanbesteding der brand- en lichtstoffen bij de gemeente voor 1862 benoodigd. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijne twee Geliefde Dochters, betuig ik, ook namens wederzijdsche betrekkingenmijnen hartelijk en dank. Wed. H. R. DE BREUK - Bazendijk. Gouda, 29 October 1861. Op Zaturdag 2 November 1861, des voormiddags ten elf urezal door COR- NELIS VAN DORP, Deurwaarder bij de Arrondissements-Regtbank te Leydeu wo nende te Sassenkeymten woonhuize van DIRK VAN DER KWAAK, Metzelaar aldaar, ten verzoeke van de Firma MUL LER COMP., Steenbakkers te Valken In een TABAKSWINKEL, wordt tegen 1 December, gevraagd een WINKEL BEDIENDE, tevens bekend met admi nistratie. Brieven franco onder Letter A. Bureau van dit Dagblad. Premier Danseur et Maitre de Ballet des Theatres Francais et Hollandais, al'hon- neur, d'informer le public qu'il donne des o les plus en vogue a Paris et de maintien, en cette ville. II se rend également dans les Pen- sionnats. S'adresser Molenstraat34 BA HAYE. burg worden overgegaan tot den Open baren Verkoop van de op 23 October 1861 ten lasten van genoemden DIRK VAN DER KWAAK, in executoriaal be slag genomen Koerende Goederen» bestaande in: Meubelen, Huisraad, Tim merhout, Steenen, Gereedschap, een Praam- Schuitje, enz. i>e Snelpers. Het is een Boek dat ons een blik doet werpen op het gebied der Uitvindingen, Ambachten en Fabrieken, zóó populair als nog geen volks-litteratuur er een kan aanwijzen. Bij het inzien van den Inhoud zal de rijkdom van het werk blijken, welks billijken prijs nog niet ii overtroffen. Ct> C3 - e -

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3