LUNGS DEN RHII, Ned. Rhijn.Spoorweg. Advertentiën. ROERENDE GOEDEREN, tengevolge van een executoriaal beslag Yerkoopiiig in de Stads-Bank van Leeniug te Leyden, J. J. L Landshut en later, sedert 1810, te Berlijn. In 1848 werd hem het emeritaat verleend; na dien tijd heeft hij zich uitsluitend met de beoefening der wetenschappen onledig gehouden, en ceen staatkundige betrekkingen meer bekleed. Bij den optogt der handwerkersvereenigingenop den dag van 's Konings intrede te Berlijn wekte het groot gejuich dat de hoedenmakers een reusachtigen grooten admiraalshoed, met de Pruissische kokarde versierd in hun midden vertoon den en dat andere vereenigingen door vlaggen van de Duit- sche kleuren werden voorafgegaanterwijl eene zeer toevallige vertegenwoordiging en vereeniging dier kleuren het zwart rood en goud, bij de eerepoort op het Alexanderplein niet onopgemerkt bleef; daar stonden namelijk de schoorsteenve gers, leertouwers en vergulders juist nevens elkauder geplaatst. Men berigt dat het ook in Pruissen gelukt zou zijn een tractaat met China te sluiten. Door den dood des Kei zers zal het echter waarschijnlijk niet op den bepaalden tijd in werking treden. Over het geheel genomen staat het met de betrekkingen van het buitenland tot China beter dan het zich in den be ginne liet aanzien terwijl daarentegen de berigten uit Japan minder geruststellend luiden. De Keizerin van Oostenrijk heeft onlangs een uitstapje naar Zante gedaan. Zoodra 11. M. aan land stapte verscheen de Oostenrijksche consul Mosetti en verlangden terwijl hij naar Oostersch gebruik op de kniën zonk, de bevelen van zijn Vorstin te vernemen. //Mijn bevelen zijn," antwoordde H. M., //dat gij oprijst en bet stof van uwe kniën afwisckt." Op het eiland Wightwaar het zeegras in groote boe veelheid aanspoelt, heeft men welgeslaagde proeven genomen, om daaruit papier te vervaardigenzelfs om op te schrijven. De bekende letterkundige Eugène Pelletin te Parijs zal een brochure uitgeven, waarin een vergelijking gemaakt wordt tusschen de vrijheidwelke in Frankrijk en in Oostenrijk heerscht en waarbij aan het laatstgenoemde rijk de voorkeur wordt gegeven. Te Namen is een adres in omloop en reeds voorzien van vele handteekeningen van kiezers en belastingpligtigen hetwelk aan de Kamer van vertegenwoordigers is gerigt en strekt om wijziging te vragen der organieke wet van 23 Sept. 1S42 betreffende het onderwijs. Zij betoogen dat die wet de hoofdbeginselen der grondwet miskenten dat in strijd met haren geest en letter, daarbij aan de Roomsch-Catholieke gees telijkheid in de nationale scholen den hoogsten invloed ver leent. Zij isvolgens de adressanteneen schending der onaf hankelijkheid van het burgerlijk gezag. Zij belemmert de vrijheid van gewetenen in strijd met de zeden des volks en de grondwet, verleent zij aan een bijzondere eeredienst de su prematie boven alle andere; op al deze en nog meer gronden verzoeken adressanten dat die organieke wet worde herzien. Als eene aardigheid wordt te Parijs verteld dal generaal de Goyon die zich thans in deze hoofdstad bevindt, de over brenger zou wezen van 46 vorderingen van jeugdige Romein - sche vrouwenaan wie allen trouwbeloften waren gedaan door Fransche soldaten. Op vaderlijke wijze moet de generaal die jonge dames hebben toegezegd dat hij zooveel doenlijk hare belangen zoude behartigen. Nog eene andere anecdote, die opgang maakt in eenige officieele salons, laten wij hier volgen. In zeker land sollici teerde zeker heer bij het ministerie van financien om eene plaats als ontvanger-generaal en bezigde daartoe ten over vloede den invloed van den Minister voor openbare werken. Laatstgenoemde sprak ten gunste van den kandidaat bij zijn ambtgenootdie den sollicitant zoodanige betrekking in het stadje X wilde opdragen, waaraan echter een bezoldiging- van niet meer dan 10,000 francs verbonden was. De Minis ter voor openbare werken zag hem echter liever de stand plaats Z. aangewezen waar de jaarwedde 30,000 fr. beloopt. //Welnu, laat ous dan liet verschil deelenriep daarop de Minister van Financien uit //en geven wij uwen vriend de ontvangst te Y., welke 20,000 francs opbrengt, benevens nog eenige emolumenten." De Minister van openbare werken had ook daarmede geen vrede en wenschte het pleit liever te be slechten door het spelen van een partij billard. Dit voorstel werd gulweg aangenomen en de Minister van Finantien moest op het billard het onderspit delven, zoodat de sollici tant nu aan de gelukkige caramboles van zijnen hoogge- plaatsten beschermer de outvangerspost te Z. heeft te danken. Indien men eenige waarde kan hechten aan bijzondere berigten uit Amerika ontvangen dan zullen wij met de vol gende mail de tijding vernemen van een grooten veldslag tusschen de generaals M'Clellan en Beauregard. Te New-York schijnt men bepaald overtuigd dat M'Clellan een schitterende zegepraal over zijn tegenstanders zal behalen. De 20 schepen, die het bondsgouvernement juist naar de Zuidelijke Staten heeft doen vertrekken zijn naar men denktnaar New-Orleans bestemd, met het doel, om die haven te openen voor de exportatie van katoen. Verpachting van Restauratiën en Verhuring van Gebouwen Op Donderdag den 31 October 1861 des voormiddags ten 11 ure, zal door de Directie in haar lokaal boven het Goede- rengebouw te Amsterdam worden overge gaan 1°. Tot de Verpachting van de RESTAU RATIEN en BUFFETTEN op de Sta tions te AmsterdamRotterdamJJtrecht, Arnhem, en Zevenaar, en 2°. Tot de Verhuring van eenige GEBOU WEN geschikt voor Zomer- en Winter verblijf, waaronder het gewezen Stations- Koffijhuis in de onmiddelijke nabijheid van het Station te Amsterdam. De voorwaarden waarop deze Verpach ting en Verhuring plaats hebben liggen ter lezing en zijn te bekomen op boven genoemde Stations. De noodige inlichtingen zijn te verkrij gen bij den Administrateur van het ver keer, den Heer A. L. D'HAMECOURT, te Utrechtterwijl aanwijzing in loco zal worden gedaan door de Chefs van de be trokkene Stations. DE DIRECTIE. Amsterdam, 14 October 1861. VERKOOPING van op Donderdag 31 October 1861, des voor middags ten elf ure, zal door CORNE- LIS VAN DORP, Deurwaarder bij het Kan- tongeregt te Noordioijkwonende te Sassen- heymten verzoeke van den Heer LEONAR- DUS HUBERTUS ANTEN, Wijnkooper wonende te Haarlemin bet Logement het Wapen van Friesland in de Gemeente Hilleyom, worden overgaan tot den open baren verkoop van de op 22 October 11. ten lasten van S. VAN REYN SNOECK, Logementhouderwonende te Hillegomin executoriaal beslag genomen roerende goe deren bestaande in: 131 Heele en 26 Halve Flesscben met diverse soorten van Wijn een Tilburyeen Paard eenig Hooi en Stroo. Zullende de toewijzing geschieden aan den meest biedenden en tegen gereede betaling. C. VAN DORP, Deurwaarder. Op Dingsdag den 12den November 1861, des voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en ITorologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederen beleend in de maand Julij 1860. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure, voor een ieder te zien. alom verkrijgbaar: door Predikant te Amsterdam. RET STAALGRAVUREN.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3