N°. 513. Dingsdag 29 October. A0. 186l( Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sraorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'suamiddags te 3 u.45ui., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23 over Marseille 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur, - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks v&n 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tijdens zijn verblijf te Parijs den heer Jhr. Berg van Middelburghraad van legatie bij het Nederl. ge zantschap aldaar, benoemd tot commandeur der orde van de 'Eikenkroon. Gemelde heer is voorts door den Keizer Napo leon benoemd tot officier van het Legioen van Eer. - Naar men berigt, heeft Z. M. den Koning ook de heer Grandguillothoofdredacteur van le Pays, benoemd tot kommandant der orde van den Eikenkroon. Bij Koninklijk besluit van den 9 October jl. is inge trokken het besluit van 8 Junij 1828, houdende een verbod voor de ambtenaren van den Burgerlijken Standom het hu welijk hunner kinderen te voltrekken. Naar men verneemt wordt Z. M. de Koning aanstaande Vrijdag van het Loo in de residentie terugverwacht. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft een rustigen nacht doorgebragt en de'pijn in de keel is minder gevoelig geweest. Men verzekert vrij algemeen, dat de heer Loudon zijn ontslag als Minister van Koloniën gevraagd heeft of zal vra gen en dat verscheidene andere leden van het kabinet, men noemt de heeren van Tets, Jolles, Huyssen van Kattendijke dat voorbeeld zullen volgen. Als reden daarvan wordt opge geven de openbaargemaakte depeche van den Minister van Buitenlandsche Zakendie buiten weten der andere Ministers zou verzonden zijn, In de vergadering der natuurkundige afdeeling van de Koninklijke Academie van Wetenschappen11. Zaturdag te Amsterdam gehouden, is een rapport nitgebragt op een brief van den Minister van Binnenl. Zaken over het gebruik van vleesch van rundvee, aan de longziekte gestorven. De com missie verklaart dat vleesch in het eerste tijdperk der ziekte niet schadelijk, maar raadt voorzigtigheidshalve het gebruik af van vleesch van zoodanige dierendie in het laatste tijd perk der ziekte verkeerdentoen zij geslagt werden of die aan de ziekte gestorven zijnofschoon de ervaring deswege nog geen uitspraak heeft gedaan. Het gebruik van vleesch van rundveelijdende aan miltvuur en andere soortgelijke ziektenbenevens het klaauw en mondzeerdolheidblaas- wormziekte, vergiftiging, runderpest enz., acht de commissie gevaarlijk voor de gezondheidhet gebruik van melk en boter, van die dieren afkomstig, wordt afgeraden. Bij de Nederd. Herv. gemeente te 's Gravenhage zal eerlang een predikantsplaats openvallenten gevolge van het door Ds. F. de Willigen verzocht emeritaat. Bij de Herv. gemeente te Harderwijk is beroepen Ds. J. J. Richard te Zeist en te Zeerijp Ds. J. A. Barbas te Chaam. De Gemeenteraad van Utrecht heeft de jaarlijksche toe lage van f 5000 aan de Hoogeschool voor 1862 niet toege staan, maar onder de uitgaven op de begrooting opgenomen een post voor kosten der verbouwing en uitbreiding van het Ziekenhuis. Te Gorinchem is tot gemeente-secretaris benoemd Mr. C. Diemont, advocaat aldaar. De Gemeenteraad van Leeuwarden heeft de jaarwedde van den Burgemeester met 300 verhoogdonder hoogere goedkeuring. Dezer dagen is de vrouw van een timmerman te Hou- tenissedie deu5den Februarij dezes jaars van een zoon was verlost, weder van drie meisjes bevallen. De heer Diert van MelissantAmbachtheer van Hoog- madezal in de volgende week voor zijn rekening doen aan besteden het maken van een grindweg, waardoor de gemeen schap van Hoogmade met Leiden zeer wordt bevorderd en gemakkelijk gemaakt. Zaturdag avond heeft de Zuid-Hollandsche onderwijzers- zangvereeniging in de zaal van Diligentia, hare elfde gewone jaarlijksche openbare oefening gehouden en hebben de geza menlijke leden een zestal Nos. ten gehoore gebragt. Die zaugvereeniging telt tegenwoordig zeven afdeeliugenname lijk: 's Gravenhage, Rotterdam, Leiden, Delft, Westland, Dordrecht en Schiedam. De uitvoering heeft allezins aan de verwachting beantwoord. Wij vernemen, dat de Minister voor de zaken der Herv. Eeredienst aan de gemeentecommissie van het Nederd. Herv. kerkgenootschap alhier den raad heeft gegeven om het nieuwe reglement op het beheer der kerkelijke fondsen aantenemen. Het, spreekt wel van zelve dat de Minister moet beginnen met de intrekking van het Koniuklijke besluit van Junij 1820, nadat het nieuwe reglement overeenkomstig de voorschrif ten der wet op de kerkgenootschappen aan zijn departement is ingezondenzoo tot mededeeling als ter goedkeuringop

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1