N°. 514. Maandag 28 October. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH (ItliltLAII. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-5 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12j- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 rege^0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'stnorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17 over Triëst, 7 en 23 over Marseille9 en 25 van elke maand. RÉjks-Telegraaf.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kaatoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 unr. __Van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Door Z. M. is tot burgemeester der gem. Groesbeek be noemd J. J. M. Kolfschoten. Z. M. heeft benoemd tot kapt. bij het 4de reg. infant, den Isten luit. H. F. Scharp, van bet reg. gren. en jagers; tot kolonel bij het 2de reg. den luit.-kol. J. van Overstraten, van het corps en tot kolonel bij het 6de reg. den luit.-kol. C. A. F. Vogel, van het corps; voorts tot adj.-commiezen bij de Algemeene Kekenkamer de 1ste klerken J. Renno, C. M. van Vliet en P. A. van den Bergh en tot adj.-contr. bij het vak der dir. bel. en van het kadaster in de provincie Koord-Brabant den surnumerair F. H. Ludewig. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft een rustigen nacht doorgebragt en bevindt zich vrij wel. Naar men verneemt wordt Z. K, H. Prins Frederik der Nederlanden aanstaande Maandag van Berlijn in de residentie terugverwacht. Naar men verneemt wordt binnen eenige dagen in de residentie verwacht de heer Lighteveld, Nederlandsch Minis ter bij het hof van Frankrijk, alsook de graaf de Nieuwer- kerkeninspecteur-generaal over de Musea in Frankrijk. Het Nieuwe Reglement voor de Academie te Delft schijnt de goedkeuring der betrokken personen in geenen deele weg- tedragen. Althans men verneemt dat, op grond van de nieuwe inrigting, de heer D. J. Storm Buysing, buitengewoon hoog leeraar, verzocht heeft uit zijn betrekking bij die Academie te worden ontslagen terwijl door de gezamenlijke onderwijzers in de Oostersche talen, land- en volkenkunde, de hoogleeraren en leeraar T. Roorda,- S. Keyzer, J. Pijnappel Gz., en J. Meinsma een remonstrantie tegen de onlangs vastgestelde veror dening zou zijn ingediend aan den Minister van Binnenland- sche Zaken. Uit Ottauge (departement van de Moezel) wordt van 18 dezer gemeld, dat Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden een bezoek gebragt heeft aan de uitgestrekte etablissementen van graaf van Hunolsteinwaar de metalen bewerkt worden, welke de rijke ijzermijnen opleveren, die zich van het zuidelijk gedeelte van het Groothertogdom Luxemburg tot aan de Fran- sche grenzen uitstrekken. De Prins, die in gezelschap was van de voornaamste amb tenaren uit het Groothertogdomwerd met levendige opge wondenheid begroet door de Fransche werklieden en in groote menigte toegesnelde toeschouwers. Een buste van Z. M. werd in tegenwoordigheid van den Prins-Stedehouder gegoten en geplaatst in de zaal waarin men het déjeuner gebruiktete raidden eenev trofee van Fransche en Luxemburgsche vlaggen en onder de banier van Oranje-Nassau. In de Zitting van de Tweede Kamer van heden Zatur- dag is een amendement van den heer Olivier, om het getal te benoemen buitengewone Staatsraden op 15 te stellen, met 33 tegen 17 stemmen aangenomen; voorts met algemeene stemmen een amendement van den heer Olivier, om de be voegdheid tot het verleenen van dispensatie bij opkomende zwagerschap van de leden van den Raad van State te doen vervallen; insgelijks met 32 tegen 28 stemmen een amende ment van den heer Olivier, om het lidmaatschap van den Raad cnvereenigbaar te verklaren met elke openbare betrek king, bezoldigd of onbezoldigd. De burgemeester der residentie, Jhr. Mr. F. G. A. Gevers Deijnoot, heeft verzocht, bij de aaustaande verkiezing' van een lid der Prov. Staten van Zuid-Hollandhun stem op hem niet te willen uitbrengen. Zijn vele werkzaamheden zouden hem beletten de betrekking van lid der Provinciale Staten naar behooreu waartenemen zoodat hij zich genoodzaakt zou zieii voor die benoeming, hoe vereerend die voor hem zoude zijn, te bedanken. Met zekerheid verneemt men dat de inschrijvingen in het fondskapitaal tot stichting van een Zoölogisch-Botanisch Genootschap van acclimatisatie en een daarbij behoorenden tuin te 's Hage toereikend zijn om tot de uitvoering over te gaan, dat de statuten zich reeds bij het Ministerie van Jus titie bevinden, de overneming van den grond bereids door een Notaris wordt opgemaakt, en de inschrijving tot voltee- kening van het fonds-kapitaalmet onveranderde voordeelen voor de inschrijversmaar wat veel ongunstiger voor zich later aanmeldende gewone leden is opengesteld. Het is zelfs niet onwaarschijnlijk, dat nog dezen winter een cursus za! worden geopend in de natuurlijke geschiedenis toegepast op landbouw, veeteelt en industrie. Het Provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland heeft>«w?w,»»T) diakenen der Herv. gemeente te Oude- en Nieuwe 'ymerinsj^ 31 --,.Jg

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1