Schetsen met de Pen, Ontvangen! Advertentiën. Alexander V. H. Gecarboniseerde Turf, Vrienden en Beleenden worden verzocht deze algemeene ook als bijzondere ken nisgeving aan te nemen. Benige kennisgeving flanellen. Leyden, 22 October 1861. slechts één jongman vond, die hem verzekerde, dat hij alléén deze drie aria's gezongen had. Op de proef gesteld, bleek dat hij de waarheid had gesproken en dat zijn stem den buiten- gewonen omvang van de lage D tot de hooge C had allen volle, heerlijke borsttoonen. Men houdt het voor mogelijk, dat de professor er in slagen zal, om dezen croesus van stem men die de zoon van gegoede burgerlieden is, over te halen zich aan het tooneel te wijden. Uit Petersburg wordt gemelddat ook de Hoogescho- len te Moskou en te Kasan gesloten zijn. Onder den staat van beleg is het in Polen verboden zich met meer dan drie personen op straten of pleinen te vereenigen. Des avonds te 9 uur moeten alle huisdeuren en poorten gesloten zijn. Wanneer ergens de rust gestoord of alarm gemaakt wordtmag niemand uit zijn huis op de straat komen, en wie buiten'shuis is moet het eerste huis, alwaar hij bekend is, binnen treden. Bij zulke voorvallen moeten de huisdeuren dadelijk worden geslotenopdat de rustverstoorders geen gelegenheid hebben om zich in de huizen te verbergen. Zonder vergunning van de politie mag geen proclamatie of kennisgeving aangeplakt of verspreid worden. Het is verboden kleederenwelke van de gewone kleedij afwijkenof zinne beeldige teekenen te dragen. Na 9 uur des avonds mag nie mand, uitgezonderd militairen, zonder brandende lantaarn op de straat komen. Het rondloopen van kinderen op de straat wordt verboden. Studenten mogen zich niet zonder noodzaak op de straat ophouden noch openbare uitspanningsplaatsen bezoeken. Begrafenissen mogen alleen door de nabestaanden worden bijgewoóndtalrijke vereenigingen op de kerkhoven zijn verboden de kerkhoven worden met het vallen van den avond gesloten. Alle wapenen moeten door de particulieren worden afgeleverd. Zondag is in alle kerken van Pruissen gedacht aan de krooning des Konings, waarbij ook herinnerd werd aan den 48sten verjaardag van den slag bij Leipzig (19 October 1813). Bij gelegenheid van het diner, dat graaf Bernstorff aan de krooningsgezanten en het corps diplomatique gaf, bragt de Nederlandsche gezant den toast op HH. MM., graaf Bernstorff op de vreemde souvereinen uit. Te 8 uur bragten de studenten aan HH. MM. een serenade bij fakkellicht. Te 9 uur had het concert in de Moskowiterzaal plaats, onder medewerking van mevrouw Wagner, de koninklijke kapelhet domkoor en de academie. Op dit concert werd uitsluitend Duitsche muziek uitgevoerd. Het werd door ruim 3000 per sonen uitgevoerd. Uit Pesth wordt gemelddat de toestand aldaar zoo gespannen is dat men het ergste vreest; óf de tegenwoordige regering zal moeten aftreden, óf zij zal haar gezag door kracht van wapenen moeten doen gelden. Een schikking is niet meer denkbaar. Hongarije verkeert in een volledige anarchie; daar geen enkel autoriteit als wettig erkend wordt noch de magt bezit om haar bevelen te doen gehoorzamen. Allen zijn in oppositie met de regering. De gemeenteraad van Pesth heeft besloten den Keizer een adres te zenden, waarin hij verklaart, dat hem door het stedehouderschap verordeningen zijn toegezondenwelke hij acht in strijd te zijn met de grondwettige instellingen van Hongarije; dat hij die zal ter zijde leggen en zoo men hem mogt willen noodzaken daaraan uitvoering te geven, al de ledenwaaruit hij is zamengesteldzonder onderscheid hun ontslag zullen nemen. Het is bekenddat Napoleon Iter gelegenheid van de geboorte van den Koning van Rome, een besluit teekende waarbij hij in elke gemeente van zijn rijk, naar verhouding van het zielentalaan een zeker getal meisjes uit de volks klasse een bruidsgift van 600 franken schonk, en beloofde, dat hij bij haar huwelijk zich zou doen vertegenwoordigen. De schoonsten en deugdzaamsten alleen ontvingen dit bewijs van vorstelijke welwillendheid. Ze werden rozenbruiden ge noemd. Te Luik huwden op 9 Junij 1811 zes rozenbruiden, bij wier huwelijk een generaalde president van het Keizer lijk gerechtshof, een gemeenteraadsheer en de Voorzitter van de rechtbank van eersten aanleg als getuigen tegenwoordig waren. De dood heeft ze een voor een weggemaaid. Dezer dagen stierf de laatste der Luiksche rozenbruiden met name Anne GrandjeanWed. Venet, op 70-jarigen leeftijd in diepe armoede. Te Leeds is dezer dagen een doofstom paar uit deu ge goeden stand in den echt getreden. Een broeder van den bruidegom, die als getuige tegenwoordig was, is mede doof stom. Het cricketspel behoort tot de uitspanningen van het Engelsche volk. Het is voor den waren Engelschman meer dan een spel in een verloren oogenblikhet is voor hem een behoefte, waaraan voldaan moet worden, telkenmale wanneer de lustdaartoe hem bekruipt. De Engelschen in Australië schijnen zich eerstdaags eens met hun broeders uit Wallis en Kent te willen meten. Zij hebben ten minste aan deze een concours tegen den volgenden zomer aangeboden en wel on der de volgende voorwaarden: Elf der voornaamste cricket spelers uit Engeland zullen naar Melbourne afgevaardigd wor den; de Australische vereeniging zal niet alleen de heen- en terugreis betalenmaar behalve de uitgeloofde prijzenaan iederen mededinger nog f 1800 als schadevergoeding voor tijdverlies enz. uitkeeren. Voorspoedig bevallen van een welgescha pen Zoon J. H. F. G. VAN DER MONDE, geliefde echtgenoote van Dr. J. M. SCHRANT. Ook mijne geliefde Dochter JOHANNA HELENA overleed heden tot mijne droef heid in den ouderdom van 12 jaren. Wed. H. R. DE BREUK, Bazendijk. Gouda, 18 October 1861. Een groot Assortiment WOLLEN en jEBREIDE GOEDEREN tot zeer bil- pe prijzen, alsmede INLANDSCHE Gez. DE GRIJS. 14 October 1861. Bij GEBROEDERS VAN ES, te Amsterdamis verschenen: DOOR IN KARTONNEN BAND. Prijs 1.50. Die iets te vorderen heeft van of ver schuldigd is aan den boedel van wijlen den Heer R. DE BLANK, den llden Oc tober 1861 te Oegstgeest overleden ge lieve daarvan opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris J. DE CRANE, te Warmond, vóór den lstenNo vember 1861. die door zuiverheid en deugdzaamheid tot gebruik boven andere Turf de voorkeur verdientis zelf voor Kerken en Zieken zalen onmisbaardeze soort van Turf geeft niet de minste zwavelachtige of schadelijke dampen van zich af, en is bovendien langer van duur. - De Turf is te bekomen bij den Ondergeteekende le soort a ƒ1.90, 2de soort a /1.40; alsmede alle soorten van ENGELSCHE en BRABANDSCHE STEENKOLEN en verdere Brandstoffen voor civiele prijzen. Ph. VAN DER HEIJDEN, Kraaijerstraaf bij de Hoogewoerd.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3