i\°. 509. Dingsdag 22 October. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. X, LEIDSCH DAGBLAD. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) aaar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 ta., 'tavonds te 8 u. 10 ni. Oost-Indiscbe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille 9 en 25 van elke maand. Rijka-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uurr- Bureau der Plaatselijke Secretarie i9 open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 nur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9t nar; van ZegelRegistratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den Isten luitenant J. W. Scheffelaar be- aoemd tot kapiteinmilitaire kommandant der vaste bezet ting en directeur van het Afrikaansch werfdepot ter kuste van Guinea. Men verneemt, dat de generaal-majoor J. 0. P. van Qverstraten, gouverneur der Koninklijke militaire academie te Breda, door Z. M. is benoemd tot grootofficier der orde van den Eikenkroon. Bij Koninklijk besluit zijn de volgende controleurs der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen verplaatst, als: naar Utrecht, de heer M. Prakken, thans te Zutphennaar Zutphende heer J. W. E. de Grootthans te Dordrechtnaar Dordrecht1ste afdeeling de heer G. Blok, thans te Breukelen en te Breukelen de heer Jhr, T. H. E. Nahuys thans te Ridderkerk; zijnde voorts de controle van Ridder kerk ingetrokken en de daaronder behoorende kantoren en ge meenten ingedeeld bij de controle Oud-Beijerland. Z. M. de Koning is Zondag morgen te 8 uur 5 min. van Luik vertrokken. Voor zijn vertrek heeft Z. M. den her tog van Brabant benoemd tot grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw. Z. M. heeft Koning Leopold uitge- noodigdom een bezoek te brengen aan het Nederlandsche Hof. Z. M. de Koning wordt Dingsdag tegen 12 uur te Zut phen verwacht en zal bij aankomst aan de brug door de spoorwegcommissie en andere autoriteiten naar de tribune worden geleid. Vervolgens zal, na een aanspraak van den Minister van Binnenl. Zakende plegtigheid van het leggen van den eersten steen geschieden. Z. M. zal daarin worden bijgestaan door de leden der spoorwegcommissie, door de ingenieurs Fijnje, Waldorp, Reuvers, Kalff, de aannemers enz. De truffel zal den Koning door een dame uit een der aanzienlijkste geslachten der stad ter band worden ge steld. Gedurende de plegtigheid zullen muziekgezelschappen en de stafmuziekanten van het 4de reg. dragonders zich docu hooren. Het lossen van geschuthet luiden der klokken de fanfares der muziek zullen de voltooijing van het werk ver kondigen waarna 'de commissie en verdere autoriteiten Z. M. uitgeleide zullen doen tot aan de plaats van aankomst. Na afloop van het dejeuner vertrekt Z. M. met gevolg weder naar het Loo, alwaar vele hooggeplaatste personen dien middag genoodigd zijn. De burgemeester O. L. graaf van Limburg Stirum zal den dag besluiten door het houden van een recep tie op de bovenzalen der groote Sociëteit. Ten opzigte van den Maastricht-Luikschen spoorweg ver neemt mendat de' werken daaraan met veel ijver worden voortgezet, doch dat de opening wel niet voor 10 of 15 No vember zal kunneD plaats hebben. Op de weigering vaB Gedep. Staten van Noord-Brabant om een hoofdonderwijzer te Loon op Zand tevens voorganger te doen zijn in de Herv. gemeente aldaar, wordt daar nu dienst gehouden zonder voorlezer en voorzangerterwijl er ook geen orgel is. Tot geneesheer aan het krankzinnigengesticht Meeren- berg, boven Haarlem, is aangesteld de med. Dr. H. Kievit, in plaats van Dr. Buchner, die met een herstelden Russische*» prins een langdurige reis door Europa ondernomen heeft. Een blijk van buitengewone stoutmoedigheid gaf de voerman M. B., tijdens hij zich met zijn rijtuig voor zijn beroep te Leeuwarden ophield. Toen hij zich Vrijdag in den vroegen morgenstond naar den zolder had begevenhad hij het ongeluk door het luik te vallen waar hij met het hoofd op de haverkist nederkwam ten gevolge waarvan de hersen pan van achter naar voren scheurde en hij veel bloed verloor. Nadat men den patient in der haast een doek stevig om het hoofd gebonden had, beeft hij de terugreis naar Harlingen (4^ uur afstands) op zijn wagen aaugenomen, wat hem waar lijk goed afging. Na geneeskundige hulp ontvangen te hebben gelooft men B. buiten gevaar. - Voor eenige dagen is een jougeliug uit een gemeente in Twenthe, als een offer van het bijgeloof, naar een krank zinnigen-gesticht overgebracht. Zooals nog veel gebeurt, trok hij op de kermis een planeet. Deze voorspelde hem allerlei tegenspoeden en ouder anderen ook dat zijn noeisje met een ander zou gaan trouwen. Hieraan een onbepaald geloof schen kende, verviel hij in een doffe zwaarmoedigheid die langza merhand tot volslagen zinneloosheid oversloeg. Uit Indie wordt gemelddat het nader gebleken is uit de onderzoekingen van Dr. Junghuhn en Dr. de Vrijdat de kina in massa op Java voorkomt. De proeven met de Cinchona Lucumaefolia of Cinchona Pahudiana Hoard t: - 1

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1