Te HUUR gevraagd Buiteiilandsch Nieuws. Adverlentiên. Leyden, 8 October 1861. Verkoopiiig in de Stads-Bank van Leening te Leyden, VRIJWILLIGE VERKOOPING, OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOOPING domicilie van onderstand, maar voor rekening te brengen van de verblijfplaats. Een contribuerend lid van de Rotterdamsche sub-com missie der Leidsche kweekschool voor zeevaart dringt er in de Rotterdamsche Courant ernstig op aan, dat zijn stadge- nooten die instelling ondersteunen, omdat de aanvragen tot plaatsing te Rotterdam zeer talrijk en de financiële krachten der sub-commissie geheel ontoereikend zijnom daaraan te voldoen. Heden Woensdag is alhier overleden Dr. H. A. Kleyn, prorector aan het Stedelijk Gymnasium. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 69°, de3 avonds te 8 uur 64°, te 10 uur 62°. - Woensdag morgen te 6 uur 60°, te 8 uur 64°, te 12 uur 69°, 's namiddags te 2 uur 67°, te 4 uur 66°. Een heer te Milaan las dezer dagen een waarschuwing, die in een der stralen was aangeplakt en het volgende bevatte: Degene, die dit leest, wordt gewaarschuwd, dat men hem zijn horologie zal ontrollen. Na dit gelezen te hebbenvoelde hij naar zijn horologie en het was ook verdwenen. Naar luid eener depêche uit Genua is aldaar den 5den dezer op nieuw een vergadering gehouden van de leden der Hongaarsche emigratie en van verscheiden leden van den thans ontbonden Hongaarschen landdag, ten einde over de toekomst van Hongarije te spreken. In die vergadering is een resolutie aangenomen, strekkende om den Prins de Crouy-Chanelaf stammeling van Andreas III, candidaat voor den Hongaar schen troon te verklarenals zijnde de meest geschikte per soon om Hongarije's rust, voorspoed en onafhankelijkheid te verzekeren. Het algemeene stemrecht zal echter ten deze ver der uitspraak doen. Yoorloopig is dus de Prins alleen aan de bevolking aanbevolen. In de resolutie wordt gezegddat men elk oogenblik een algeheele staatkundige omkeering te, gemoet kan tien. Te Athene heeft de policie van de muren aanplakbillst- ten gescheurdwaarop bedreigingen voorkwamen voor het ge val dat de Koning in de hoofdstad mogt terugkeeren zonder dat een opvolger benoemd is en zonder de belofte dat de na tionale garde onmiddelijk zal georganiseerd worden. Dergelijke billetten waren ook aan de muren van Nauplia aangeplakt terwijl in verscheiden steden arrestatien hebben plaats gehad. Natuurlijk dat een en ander aanleiding geeft tot het vermoe den -dat Dousios in zijn aanslag op het leven der Koningin niet zonder medepligtigen was. Te Toulon is met het fregat Labrador een Chinees aan gekomen met 4 a 5000 jonge visschen van allerlei soort. Hij heeft daarmede 6000 mijlen afgelegd, zonder dat er een is ge storven. Het water waarin deze visschen zwommen werd slechts op iedere halt ververscht en wanneer het wat lang duurde eer dit kon geschiedenwierp hij in iedere der drie groote bakken fijn gemaakte dojeren van eijereu. De Chinees was verwonderd over de slechte qualiteit en de schaarschheid van visch in Frankrijk en heeft het stelsel bekend gemaaktdat men in China volgt om goeden en veel visch te verkrijgen volgens dit stelsel kan iedereen die slechts een stuk grond in bezit heeft om een vijver te gravengoeden visch bekomen door van tijd tot tijd eenige dojeren van eijeren in het water te werpen. De Chinees heeft zich tot den Minister van koophandel gewend en dezen om een onderhoud verzocht. Uit Toulon wordt gemelddat door de policie aldaar een persoon is gearresteerddie voorgeeft George Lowel te heeten maar ondersteld wordt de beruchte Jud, moordenaar van den heer Poinsot te zijn. Promottën aan de Leidsche lloogeschool. 9 October. - In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht de heer N. K. F. Landvan Leeuwardenmet een acade misch proefschrift over het pandrecht op inschulden. Voor de hartelijke deelneming ons be toond door Vrienden en Bekenden bij het overlijden van mijnen geachten Vader, betuig ik, ook namens mijnen Behuwd- Broeder en verdere Familie, mijnen op- regten dank. P. J. KOP, Uit aller Naam. tegen 1° Mei a.s., in de na bijheid van deze Stadeen MUMS, liefst met TUIN of OPEN PLAATS. Reflecterenden gelieven zich te adres seren met opgave van ligging en Huur prijs met franco brieven onder Letters 8. 8. aan het Bureau van dit Blad. Op Dingsdag den 15den October 1861, des voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederenbeleend in de maand Junij 1860. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des V oormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure, voor een ieder te zien. in het Heer en-Logement aan den Burg binnen Leydenop Zaturdag den 19den October 1861 bij opbod en op Zaturdag den 26sten October 1861, bij afslag, tel kens des avonds ten zeven ure, van: N°. 1. Een partij extra best WAR- MOESIERSLANDgelegen nevens de Laan van de voormalige Buitenplaats Lusthof, nabij den Singeltusschen de Zijl- en Heerenpoorten der Stad Leyden onder LeyderdorpKadaster Sectie A. N°. 246, groot 47 roeden 90 ellenen N°. 2. Een partij extra best BOUW LAND, gelegen in de Zijllaan en Meije- polder, onder LeyderdorpKadaster Sectie N°. 620 621 en 745 groot 2 bunders, 24 roeden en 80 ellen; welke Partijen da gelijks kunnen worden bezigtigden in gebruik genomen met Kersmisdage aan staande. Zijnde inmiddels nadere informatiën te bekomen ten Kantore van den No taris A. WIJNSTROOM te Leyden bij wien tusschen de veiling en den afslag verhoogingen zullen worden aangenomen tegen genot van één vijfde van iedere verhooging. na daartoe bekomen Regterlijke magtiging,in het Heer en-Logement aan den Burg te Leidenop Za turdag 19 October 1861, bij opbod, en Zaturdag 26 October 1861 bij afslag beide dagen des avonds ten 7 urevan Een kapitaal, hecht, sterk, weldoortim merd en keurig onderhouden HEEREN HUIS, met deszelfs wel aangelegden TUIN en ERVENstaande en gelegen te Ley den aan de oostzijde van het Rapenburg, tusschen de Langebrug en de Houtstraat strekkende met den Tuin tot aan de Pa pengracht, alwaar het pand een uitgang heeftalsmede eene gemeene Poort aan het Rapenburg. Bevattende het Huis keu rig behangen Zijkamer en Suite met mar meren Schoorsteenmantel voorzien en de Zijkamer met Spiegel, wit marmeren Ves tibule en Gang met kleine Zijkamer en Suite daarnevens, Keuken met wit mar meren Vloer en Regtbank vier behangen Bovenkamers met Stookplaatsen en nog drie Bovenvertrekken, Provisiekamer, ruime Kelder, Droog- en Turfzolders en vele gemakken alsmede Bergplaats in den Tuin en Bergplaats voor Steenkolen in de Poort; geteekend Wijk IV, N°. 593, Kadaster Sectie G. N°. 1291, groot 5 roe den 21 ellen en de Poort N°. 492, groot 37 ellen. Te aanvaarden 1 Mei 1862 en te be- zigtigen des Dingsdags en Donderdags van iedere week vóór de toewijzingdes middags van 12 tot 3 ure, mits vooraf belet vra gende. Zijnde inmiddels nadere informatiën te bekomen ten Kantore van den Notaris Mr. H. OBREENte Leiden aan den Ouden SingelWijk V, N°. 348, bij wien tusschen de veiling en den afslag verhoo gingen zullen worden aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3