BIJBELLEZING WIN TERDIENS T, Leydsche Stoombootdienst «Volharding". Advertentiën. De Heer T. M. LOOMAN, Spoorweg - Maatschappij Constructie, baanvak Leiden-Woerden. AANBESTEDING. OFFICIEEL HIEllWS. over het dienstjaar 1861 en 1862, eerste qaartaal, en dat ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. J. COUVÉE Az., Secretaris. HOLLANDSCHE IJZEREN Amsterdam, September 1861. beginnende Maandag 30 September. van LEYDEN, Maandag voormiddag ten vier ure. De overige dagen der week ten vijf ure. Tan AMSTERDAM, Aan het MAGAZIJN van Binnen- en Buitenlandsche Papieren en Kantoorbehoeften, Steendrukkerij en Boekbinderij, Fabriek van Banketbakkers-fournituren en geslagen PapierenDe pót van Speelkaarten en Cartonnen Doozenalwaar thans ook het Depót gevestigd is van de Konink lijk Geoctrooijeerde Stroopapier-Fabriek, H. J. T. MAT VELD, H oogewoerd alhier, Postpapier wordt gratis met Naam en Firma gestempeld, Richartz vergund de voltooijing van zijn werk te beleven, toch zal dat werk eeuwen lang den meester loven. Een tachtigjarigen grijsaard uit het dorp Trijsias, niet verre van het stadje Wolbron in Polen, heeft dezer dagen in een aan zijn woning belendend bosch een houtmijt opgetastdien vervolgens beklommen, in brand gestoken, en rustig het ooo'enblik afgewacht dat de vlammen hem bereikten om hem tot°asch te verteeren. Men meent dat de slechte behandeling, die de oude man van zijn huisgenooten ondervond, de oor zaak van dezen zonderlingen zelfmoord is. Het schijnt thans waarschijnlijk, dat de separatisten in Noord-Amerika een aanval van de bondstroepen willen afwach ten. Zij hebben in het Noorden van Missouri langs den spoor weg van Hannibal naar St. Joseph de rails opgebroken en de brug over de rivier Platte vernield. Een passagierstreindie niets kwaads vermoedde, is in de rivier gestort. Van de rei zigers, ongeveer 100 in getal, bleven 17 op de plaat3 dood; al de andere werden meest zwaar gewond; slechts 3 personen kwamen er ongedeerd af. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leidendoet te wetendat aan den ontvanger der directe be lastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 17den dezer maand invorderbaar verklaard, Kohier van het Patentrecht, Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonder dag den 26 September 1861, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1°. Eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1861. 2°. Verzoek van Mr. H. C. Huyser, om ontslag als Regent van het H. G. of armen wees- en kinderhuis. 3°. Wijzigingen in de algemeene policie- verordening. 4°. Begrootingen voor de dienst van 1862, van a. de gesubsidiëerde godshuizen, als: o. het H. G. of armen wees- en kinderhuis; - p. het R. C. wees- en oudeliedenhuis y. het Evangelisch Luthersch wees- en oudeliedenhuis;- 3. het minnehuis; - b. de gesubsidiëerde armbesturen, als: a. het Israëlitisch armbestuur; c. de verdere gesubsidiëerde instellin gen van weldadigheid, als: a. het werkhuis; d. deniet-gesub- sidiëerde gemeentelijke instellingen van weldadigheid, als: o. vrouwen kraammoeders; p. het gereformeerd minne- of ar men oude mannen- en vrouwenhuis- y. de gemeente-apotheek 3. de vereesigde gast- en leprooshuizen- e. het R. C. arm bestuur. 5°. Suppletoire begrooting van het werkhuisdienst 1861. 6°. Adres van de wed. J. van Leeuwen, tot het uit bouwen van een schoorsteen aan het huis Wijk II, N°. 34. 7°. a. Plan en voorwaarden tot het bouwen van een school op de Aalmarkt, b. Staat van af- en overschrijving op de ge meente-begrooting van 1861. 77/ Er is ZONDAGAVOND gaande van de Cellebroêrs- gracht langs het Rapenburg tot de Ruïne een OMSLAGDOEK ver loren. De eerlijke vinder die deze terug bezorgt ten huize van den Heer MARTIJN op de Cellebroêrsgracht, zal desverkiezende belooning genieten. van Amsterdam, zal op DONDERDAG 26 September 1861, des avonds ten zeven ureeene houden in de ZAAL der Vereeniging voor Christelijke BelangenNoordeinde. Toegang vrijhoewel alleen de Leden van de plaatsen in het midden der Zaal kunnen gebruik maken tegen afgifte van hun Convocatie-Billet. Op Donderdag den 10 October a. s. des middags ten half tioee ure zal in het Kof- fijhuis Zomerzorg nabij Leiden worden aanbesteed Het bouwen van de LANDHOOFDEN en PIJLERS voor de brug over de Zijl bij Leidenmet aanleg van een gedeelte aardenbaan en bijhoorende werken. Na 25 September a. s. zijn bestekken ver krijgbaar, en liggen de teekeningen ter in zage te 'i Gravenhage op het bureau van den Ingenieur, die op 8 October ten half elf uur aan de gegadigden aanwijzing aan de Zijl zal doen. Dagelijks namiddags ten twee ureuitge zonderd de Zondagen. DE DIRECTIE. zijn bij voortduring in de ruimste sortering voorhanden alle soorten van Schrijf-, Post-, Gelinieerd-, Teeken-, Druk-, Pak-, Winkel- en Grondpapier, Sansfin-, Door trek-; Vloei-, Bloemen-, Filtreer- en MuzijkpapierenGekleurd-, Marmer-, Goud-, Zilver-, Versier-, Fantaisie-, Carton-, Bord-, Blaas-, Linnen-, Wasdoek- en vele andere soorten van Papieren. Grootboeken, Journaals en Memoriaals, Copieer-, Winkel- en Kladboeken, Dic taten-, Notitie-, Zak- en Muzijkboekjes. Groot assortiment Passepartouts, Cadres en Etuis, voor Photographienwelke met geringe verhooging ook worden ingezet, Schilderij-lijsten, Platen, Photo graphien enz. enz. Gesteendrukte Rekeningen, Nota's, Wissels, AssignatienKwitantien, Wijn-, Likeur- en Bier-etiquette. EnvelloppesPrima Schrijf-, Stempel- en Copieer-Inkten Stalenpennen van alle FabriekenZegel- en Flesschen-lakBlad-, Poeder en Zegel ouwels en alles wat verder tot het Vak behoord. Door aanzienlijke vergrooting van het MAGAZIJN en overeenkomst met vele der voornaamste zoo Buiten- als Binneulaudscbe Fabriekenis men in staat ge steld Prima-kwaliteit tot de laagst gekende prijzen te leveren. HH. Steendrukkers en Boekbinders worden attent gemaakt, dat de Glacées-, Cartons-, Marmers- en Bordpapieren aan hen tot dezelfde prijzen worden geleverd als aan de voornaamste Fabrieken in het Buitenland.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3