N°. 476. Zaturdag 14 September. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2$. u. Overige dagen 3 u, Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgen9 te 7 u. 30 m., 's middags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 16 m. Ooat-Indisohe Landpost. Over Soathampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.—10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Siugel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der Sn- en Uitgaande Hechten en Accijnsea dagelijkB van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 unr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Door de arrondissements-rechtbank te Dordrecht werd dezer dagen voor de vacerende betrekking van kantonrechter aldaar de volgende lijst van aanbeveling opgemaakt: Mr. H. W. Fangmankantonrechter te RidderkerkMr. J. J. Loke, rechter in de arrond.-rechtbank te Brielle, en Mr. G. H. G. Raa, griffier van het kantongerecht te Dordrecht. Het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland heeft bij arrest van Vrijdag J. Kik, oud 22 jaren, en A. de Vogel, oud 29 jaren, arbeiders, laatst wonende te Oude Tonge, schuldig verklaard, den eersten aan verkrachting, bijgestaan door een ander, jegens een meer dan I5jarige persoonen den tweeden aan medepligtigheid aan die misdaad, door den dader, des bewust, bijgestaan te hebben in de bedrijven die dien den om de misdaad gemakkelijk te maken en te voltooijen en hen te dier zake veroordeeld ieder tot een tuchthuisstraf voor den tijd van tien jaren. Het Provinciaal gerechtshof te Groningen heeft Woens dag een ongehuwde moeder (weduwe) veroordeeld tot 8-jarige tuchthuisstraf, wegens het dooden door verworging van haar pasgeboren kind. De hoofdcommissie tot oprigting van het standbeeld van Ary Scheffer heeft bepaald dat de plegtige onthulling daarvan zal plaats hebben in den loop der maand Mei van het vol gende jaar. De feestrede zal bij die gelegenheid gehouden worden door den heer W. R. Veder, predikant bij de Neder- duitsch Hervormde gemeente te Dordrecht en lid van de hoofdcommissie. De vervaardiging van de feestcantate is op gedragen aan den dichter S. J. van den Bergh, te 's Gra venhage. De bode G. A. Koenst, bij het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken, had, bij de betaling der mandaten voor de ambtenaren zijner afdeeling door den betaalmeester, van dezen 1000 te veel ontvangen. Door den spoed en de drukte aan dat kantoor bemerkte hij dit pas, toen hijalleen in zijn kamer, het ontvangen geld natelde. Hoewel hem vroeger, toen hij op dat zelfde kantoor 2 gulden te weinig ontvangen had, de teruggaaf daarvan geweigerd was, aarzelde hij toch geen oogenblik, thans de 1000 gulden terugtebrengenmet de weder vrucbtelooze herinnering aan de vroegere te min aan hem betaalde twee gulden. Hij verliet het kantoor met een belooning van één gulden door den betaalmeester, en met de grootere, door het bewustzijn een eerlijk man gebleven te zijn. De Gemeenteraad van Wieringen heeft tot hoofdonder wijzer aan de openbare lagere school benoemd den heer W. E. L. van Ewijkhulponderwijzer aan de Walsche Diaconieschool te Leiden. Uit Oudewater wordt berigtdat te Benschop door een opkooper gekocht zijn 80 stuks appelen zijnde witte kalvijnen waarvan een vierde niet gaaf, voor f 10. Met 1°. Januarij aanstaande zal te Breda de broodzet ting weder worden ingevoerd. Ter verbetering van het berigt over den uitslag der examens in Delft, deelt het Dagblad van 's Gravenhage een schrijven uit die stad mede, waaraan wij het volgende ont- leenen. De ware opgaaf is dezevoor de ingenieurs Van de 18 jongelieden, die her-examens deden om van het 1ste studiejaar te komen in het 2de, slaagden er 5. Van de 16 jongelieden, die her-examens deden om van het 2de studiejaar te komen in het 3de, slaagden er 7. Van de 7 jongelieden, die her-examen deden, om van het 3de studiejaar te komen in het 4de, slaagden er 2. Voor de ambtenaars kwamen er van het 1ste jaar in het 2de, van de 17 studenten 12; het 2de jaar in het 3de, van de 6 studenten 3; het 3de jaar in het 4de, van de 9 stu denten 6. Dit jaar heeft er een ongehoorde strengheid geheerscht bij het afnemen dezer examens; evenwel zijn van de 73 ge- examineerden 36 geslaagd. Van verwijdering is zelfs geen sprake geweest. Het bouwen eener nieuwe kerk voor de Christelijke Af gescheidene gemeente te Alkmaar is aangenomen voor de som van 8079. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene gemeente te Siddeburen de kandidaat J. Donker; - de kandidaat B. J. van den Berg beeft bedankt voor het beroep naar Dalfseu, en aangenomen dat naar Oude Pekel-A. De kandidaat J. Jans heeft het beroep naar Leeuwarden aangenomen, en de kandi daat J. F. ten Hoor dat naar Stroobosmaar bedai>kt*Vöo.. dat naar Boxum, cry--—-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1