N°. 475. Vrijdag 13 September. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. LËID8CH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, he- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodherigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2f u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 30 na., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Ooat-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.—10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Uit Delft verneemt men, dat de overgangs-examina van de studenten bij de Koninklijke Academie aldaar voor de meesten niet gunstig zijn afgeloopen. Naar men zegt, zijn er van de 22 geëxamineerden 16 afgewezen, en tevens van de academie verwijderd jongeliedenwier gedrag een slecht voor beeld -voor de anderen gaf. Volgens de Utr. Courant is het thans zeker, dat de Maatschappij van Weldadigheid het lager onderwijs in de ko lonie Frederiksoord niet langer zal bekostigenen dat het plan bestaat de scholen aldaar op 1 Januarij e. k. te sluiten. Reeds in de vorige week is dit aan de onderwijzers op die scholen medegedeeld. Men verneemt, dat door de arrondissements-rechtbank te Middelburg een lijst van aanbeveling van drie candidaten is opgemaakt, ter voorziening in de vacature, bij dat collegie ontstaan door het overlijden van den heer Mr. M. Dobbelaer, rechter. Dit drietal bestaat uit de heeren Mrs. Jhr. A. van Reigersberg Versluys, substituut-griffier bij die rechtbank; Jhr. W. C. de Jonge, substituut-griffier bij het prov. gerechtshof in Zeeland, en D. A. Berdenis van Berlekom, rechter-plaats- vervanger te Middelburg. In de Woensdag gehouden Zitting van den Gemeente raad van 's Gravenhage is bepaald, dat in de volgende zit ting zal worden behandeld het voorstel van de heeren de Charro c. s. tot afschaffing der belasting op het brandhout. In deze zitting is behandeld het nieuw art. 8 der voor waardenwaarop het Dagblad van 's Gravenhage aan de tegen woordige redacteuren wordt afgestaan. Zonder discussie is dit artikel aangenomen en mitsdien bepaald, dat de tegenwoor dige eigenaars van het Dagblad of hun rechtverkrijgenden jaarlijks aan de gemeente een vaste som zullen uitkeeren voor elk der vijf eerste jaren, integaan met 1 Januarij 1862, 1000; voor elk der vijf volgende jaren 1500 en daarna jaarlijks 2000. Hierna is het geheel der voorwaarden met algemeene stemmen goedgekeurd. De gemeenteraad van Dordrecht heeft onlangs met een meerderheid van twee stemmen besloten om aan het collegie van dagelijksch bestuur tot het voorloopig vaststellen der co- hieren voor den hoofdelijken omslag een commissie van drie leden toetevoegen. Door 't bedanken van Dr. Heldermanbenoemd to conrector aan 't Gymnasium te Brielle, is aan den ministe van Binnenl. zaken het volgende tweetal voorgedragendf HH. Montijn, litt. hum. cand. en Dr. Stamkart. Aan de Prov. Ov. Ct. wordt van goeder.hand medege deelddat de industrieelen uit alle gewesten van ons land ziel niet door vrees voor kosten behoeven te laten terughouden var de inzending van voorwerpen naar de internationale tentoonstel ling te Londen in 1862, daar de hoofdcommissie voor di< tentoonstelling, in ons land werkzaam alle kosten van vervoer heen en terugassurantie en toezigt voor haar rekening neemt Uit Alkmaar wordt berigt, dat aldaar Woensdag mor gen de opening der jaarlijksche algemeene tentoonstelling dei Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft plaats gehad in tegenwoordigheid der plaatselijke autoriteiten en andere genoo- digden, benevens van een groot aantal leden dier maatschappij, De stad Alkmaar is geheel in feestgewaad getooid; uit alle openbare gebouwen en uit de huizen der ingezetenen wapperen de Nederlandsche kleuren. De ruime localen van den heer Walraven, de sierlijk ingerigte zaal Harmonica leveren )een aangenaam en verrassend gezigt. Bij het aanzien van zoo vele en zoo sierlijke vruchten van allerhande soortenzoude men bijna moeten betwijfelen of de algemeene klagt over de schaarsch- heid van ooft als gegrond moet aangenomen worden. Boter en kaas zijn mede op die tentoonstelling vertegen woordigd, doch de stapels kaas moeten eerst Vrijdag op de kleine kaasmarkt worden tentoongesteld en aan de keuring onderworpen. Te oordeelen naar de toebereidselen der ont vangst van het vee, waarvan de tentoonstelling eerst op Za- turdag 14 dezer moet plaats hebbenzullen de inzendigen zoo talrijk zijn, dat men zelfs betwijfelt of het ruime Doele- veld al het vee en de paarden zal kunnen bevatten, zoodat er reeds naar een nog ruimere gelegenheid tot het houden der veetentoonstelling is uitgezien. De tijd, welke aan de be zoekers der tentoonstelling nog overig zal blijven, zal door hen op verschillende wijze genoegelijk kunnen worden door- gebragt; aan verscheidenheid van feesten zal het er niet ont breken: harddraverij, tooneelvoorstellingconcertenvuurwerk en vplksvermaken zijn bij billetten aangekondigd. Dingsdag 11. is aan het spoorwegstation nabij Leiden plotseling overleden de heer C. L. Keurenaar, directeur der Haagsche assurantie-compagnie, lid der Kamer van Koophan-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1