N°. 468. Donderdag 5 September. A". 1861 Binnenlandsch Nieuws. u Mijne Heer en! LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95 eD franco per post f 2.80 iu de drie maandeu. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 ny; 3 ii. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 n. 53 ra.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Arasterdam Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 30 m 'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 45 m.. '«avonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië3t, 7 en 23 over Marseille9 en 25 van elke maand. Üiiks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau sra. 7 u. 30 m. 10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. KftQteor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 onr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men verneemt dat de heer Portaels door Z. M. den Koning der Nederlanden is benoemd tot officier der orde van den Eikenkroon, ten blijke van diens hooge tevredenheid over het door genoemden schilder vervaardigde portret van H. M. de Koningin. Naar men verneemt heeft Z. M. de Koning, bij gele genheid van den verjaardag van Z. K. H. den Prins van Oranje aan de kamperende troepen in de legerplaats te Milligen 1500 geschonken waarvan voor f 1200 aan brood bier en kaas, en voor 300 aan sigaren, aan de manschappen zal worden uitgereikt. Z. M. heeft goedgevonden aan HD. adjudant in bui tengewone dienst, den schout-bij-nacht H. Wipff, directeur eD Kommandant der Marine te Vlissingeuen aan den luit. ter zee 1ste kl., N. M. J. Kroef, adjudant van gemelden directeur-kommandantvergunning te verleenen tot het aan nemen en dragen der versierselen, de eerste van ridder der lste kl., en de tweede van ridder der 3de kl, der orde van Nischan Iftihar, hun geschonken door Z. H. den Bey van Tunis; - aan Mr. A. J. Hesselink, op zijn verzoek, eervol ontslag te verleenen als burgem. der gemeente Grijpskerken als auditeur bij den schuttersraad van het eerste bat. rustende schutterij in de provincie Groningen het door den ge meenteraad van Grijpskerk aan Mr. A. J. Hesselink, burge meester en secretaris dier gemeenteop verzoek verleende eer vol ontslag uit laatstgemelde betrekking met Zijne goedkeu ring te bekrachtigen- tijdelijk in dienst te stellen als direc teur van 's Kijks kweekschool voor vroedvrouwenDr. L. Lehman, te Amsterdam; tot schoolopziener in het zevende schooldistrict van de prov. Zuid Holland te benoemen den heer J. Broedelet te Gouda. De heer van Heemstra, Minister van Binnen). Zaken, heeft gisterenbij het sluiten der vergadering van de Staten- Generaalde volgende aanspraak gehouden Het heeft den Koning behaagd, mij temagtigen, de tegen woordige Zitting der Staten-Generaal te sluiten. Niettegenstaande een langdurige tusschenpoozing, door bij zondere omstandigheden veroorzaakt, mogen wij ons verheu gen, dat deze zitting niet onvruchtbaar is geweest, en dat door het gemeen overleg tusschen Regering en Vertegenwoor diging belangrijke wetten hebben kunnen worden in het leven geroepen. Nevens de wetten, waarbij 'sRijks uitgaven en inkomsten na een naauwgezet onderzoek door u zijn vastgesteld, waar door op den weg van schulddelging eene nieuwe niet onbe- langrijke schrede is gedaan waarbij de middelen zijn beraamd om ook aan ons land beter de voordeelen te verzekeren die het verkeer van landverhuizers kan verschaffenbekleedt vooral de regeling van twee hoogst gewigtige onderwerpen een voor name plaats in den wetgevenden arbeid van het afgeloopea zittingjaar. Door de vaststelling eener nieuwe rechterlijke inrigting is, na vroeger mislukte pogingenaan het gebod der Grondwet voldaan en tevens de weg gebaand tot meerdere verbeterin gen van het rechtswezen. De wet op de Nationale Militie, waaraan gij na een grondige overweging uwe goedkeuring hebt geschonkenterwijl zij mede aan grondwettelijke eischen vol doetzal tevens aan vele siuts lang gevoelde bezwaren tege moet komen. Mogen al andere belangrijke wetsvoorstellenen daaronder voornamelijk de voordragtreeds voor de openbare beraadsla ging rijp, tot regeling der zamenstelling en bevoegdheid van den raad van state, onafgedaan zijn gebleven, de tijd en zorg daaraan besteed, zullen voor de behandeling in de volgende zitting niet verloren zijn, en naar de regering vertrouwt, spoe dige afdoening bevorderen. In naam des Konings verklaar ik de tegenwoordige Zit ting der Staten-Generaal te zijn gesloten." De audiëntie van den minister van Binnenl. Zaken zal op Zaturdag den 7 September a. s., niet plaats hebben. Naar wij vernemen, zijn door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken bij den rijkstelegraaf de volgende telegra fisten verplaatst: J. A. A. Plok, van Rotterdam naar's Hage; F. YV. Jaeger, vau Amsterdam naar RotterdamJ. L. Verment van Utrecht naar Amsterdam; L. F. van Heumen, van Am sterdam naar Utrecht; J. D. Fischer, van Groningen naar HoogezandA. van Hemertvan Schiedam naar Groningen, C. Preut van Dalen, van Rotterdam naar Schiedam; en H. Laan van Amsterdam naar Rotterdam. De Minister van Financien heeft bekend gemaakt, dat bij hem ontvangen is eene som van f 458,25, door een on-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1