Buitenlandsch Nieuws. in hoogst beschonken toestand huiswaarts keerden. Onder weg is een hunner achtergebleven, zonder dat dit door de anderen aanvankelijk werd opgemerkt. Men was omtrent het lot van dien man, geheel in het onzekere, totdat men nu 11. Zaturdag zijn lijk in het Singel water, tusschen de Koepoort en Oostpoort heeft gevonden. De ongelukkige, die zoo jam merlijk zijn leven eindigde, was 23 jaar oud, en eerst sedert drie maanden gehuwd. Vrijdag namiddag te 2 ure geraakte te Zutphen een paard voor een boerenwagen gespannen terwijl zijn meester in een winkel was gegaanaan het hollen. Te vergeefs trachtten de voorbijgangers de vaart van het dier te stuiten totdat hetna een paar- honderd Nederlandsche ellen in een regten lijn doorgedraafd te hebbende stoep van een grooten manufactuurwinkel opvloog, den ,kop en de voorpooten door een der collossale ruitenvan een duim dikte sloegen door de zware toonbank werd tegengehouden. Het paard zelf heeft veel geleden. Uit Alkmaar wordt berigt, dat de Kerkeraad der Evan gelische Luthersche gemeente aldaar, aan de Christelijke Af gescheidene gemeente gedurende den tijd der vergrooting van haar kerkgebouw de Luthersche kerk gratis ten gebruike op Zondag en Donderdag afgestaan heeftterwijl de huurder van de groote schouwburgzaaleen R. Catholiekdadelijk bereid was dat locaal des Zondags voormiddags ten haren dienste te stellen. In de Zitting van den Gemeenteraad van heden Dings- dag heeft de Burgemeester het overleden raadslid Mr. C. J. Luzac, op waardige wijze herdacht. - De beeediging en in stallatie der nieuwe raadsleden had vervolgens plaats. Benoemd tot Wethouder en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand H. P. C. Stoffels. - Benoemd zijn tot commissie van Fabri cage de L' den Ten Sandede Fremery. - Commissie van Finantiende Leden, de Moen, Voorzitter, Krantz, du Rieu, Verordening tegen wier overtreding straf is bedreigd de Leden Olivier en Tollens. - Verordening betreffende de huishouding der gemeente, de Leden Sikkel GroosVoorzitter, Lezwijn Hartevelt. - Commissie van de gaz-fabriekhet Lid le Poole. Tot gecommitteerden der gast- en Leprooshuizen de Leden le Poole en Kluit. - Werkhuis, de Leden Stoffels en Krantz. - Gezondheids-commissie het Lid Krantz. - Commissie tot het geven van een rechtskundig advies de Burgemeester, Olivier, Tollens. - Verder is toegestaan het verzoek van W. G. Schoutenen de rekening van de Gaz-fabriek goedge keurd. In de afgeloopen maand hebben op Rijnzigt 4271 per sonen de baden gebruikt. In de Surinaamsche Courant van 27 Julij jl., komt een oproeping voor van Ds. van Schaick aan de ingezetenen van Suriname, om met hem medetewerken tot de oprigting van een gedenkteeken op het graf van Mr. L. Metman. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 70°, des avonds te 8 uur 66°t te 10 uur 62°. Heden Dingsdag 's morgens te 6 uur 59°, te 8 uur 62°, te 12 uur 69°, des namiddags te 2 uur 70°, en te 4 uur 69°. De graaf van Parijs en de hertog van Chartres hebben, naar men zegthet voornemen opgevatbinnen eenige dagen naar Noord-Amerika te vertrekken. Zij bevinden zich op dit oogenblik aan het hof van den hertog van Saxen-Weimarzij zullen waarschijnlijk van Rotterdam naar Nieuw-York uitzeilen. Er is een nieuwe zaal geopend in het museum der Egyptische beeldhouwkunst van de Louvre. Zij is in het achterste gedeelte van het apiscum tegenover het museum van Algerië gelegen. Men vindt er 21 standbeelden en groepen behalve nog een menigte steenen met opschriftenbas reliefs en hieroglyphen. De heer Guizot zal eerlang een geschrift over Italië in het licht gevenwaarin hij zal betoogen dat de staatkunde van 1815 tot 1848 ten aanzien van Italië door de restauratie en de Julij-regering gevolgdde eenige nationale en waarlijk Fransche is geweest. Keizer Napoleon heeft van Frans II de Fernerische tui nen op den Palatijnschen heuvel te Rome gekocht. Het terrein is zeven bunders groot en bevat de beroemde ruïnen van het paleis der Caesarswaarvan twee verdiepingen sedert den inval der barbaren onder het puin liggenen dat standbeelden schilderstukken en opschriften van groot belang moet bevatten. In dit terrein heeft men onlangs de oudste muren van Rome gevonden. De heer Pietro Rosa, vervaardiger der oudheidkundige kaart van Latiumis tot conservator van het paleis dér Cae sars benoemd en zal het toezigt over de opgravingen houden die in November zullen aanvangen. In de bibliotheken te Rome worden, op last van Keizer Napoleon, wetenschappelijke nasporingen gedaan, niet alleen omtrent Julius Cesar, maar ook omtrent de vijf Keizers van zijn geslacht, die hem hebben opgevolgd, namelijk Augustus, Tiberius, Caligula, Claudius en Nero. De Perseveranza behelst het volgende artikel over de financiën van Italië "De uitgaven voor 1862 worden door de regering begroot op 100 millioen franken, de buitengewone uitgaven, die in vorige jaren toestaan warenop 45,735,285 franken en die van 1861 op 89,563,000 franken. De onlangs volteekende leening van 500 millioen welke binnen eenige dagen zal ge stort zijn, zal aangewend worden ten bedrage van 300 mil lioen voor de behoeften van het loopende jaar; de overige 200 millioen moeten de buitengewone uitgaven dekken. De rest zal gevonden worden uit den verkoop van domeingoede deren en uit obligatiëndoor de regering uittegeven. Als er dus geen oorlog uitbreektzal de leening van 500 millioen strekken, om de buitengewone uitgaven van 1861 te dekken. Naar men verneemt heeft Oscar Becker geprotesteerd tegen zijn verwijzing naar den jury, wegens poging tot moord dewijl hij wegens hoogverraad, gepleegd jegens den Duitschen bond, behoorde terecht te staan. Op laatstgemelde misdaad is de doodstraf gesteldop de misdaad, voor welke hij nu weldra zal worden vervolgd is slechts een tijdelijke gevangenisstraf gesteld. De stukken desbetreffende zijn aan het hooggerechts hof opgezondenwelks beslissing spoedig mag te gemoet ge zien worden. Het feest dat de stad Koningsbergen den Koning van Pruissen bij diens krooningsfeest bereidt zal ruim 50,000 daal ders kosten, welke kosten door een aantal deelnemers, ieder voor de som van 30 daalders gedekt worden» De eigenaar van het hotel Deutsches Haus, dat over de honderd logeerkamers bevat en geheel voor het krooningsfeest is afgehuurd huurt nu voor zich zelf en zijn gasten bijzondere woningen en ver trekken waarvan de prijzen tot tijdelijk gebruikdagelijks stijgen. Eenige burgerlijke maar rijke Pruissische familiën heb ben het aanbod om bij gelegenheid der krooning in den adel stand verheven te worden, eerbiedig van de hand gewezen. De bekende geschiedschrijver Motley is benoemd tot gezant der Vereenigde Staten te Weenen. Luigi Riccide achtjarige zoon van den bekenden onder wijzer in de muziek van dien naam, heeft den 15den dezer te Triëst een mis gedirigeerd, welke door den knaap zelve was gecomponeerd. Te Piskin Duitschlandis een gedenkteeken ingewijd opgerigt ter eer van de soldaten van het infanterie-regement des Prinsen van Saxendie in den Italiaan schen oorlog ge sneuveld zijn. Het «telt een leeuw voor, kampende met twee slangen. Op een van die slangen staat het opschrift Frankrijk op de andere Italië. De doorboring van den Mont Cenis gaat regelmatig en met spoed voort. Vijf toestellen ter zamendrukking van de lucht, welke tot beweegkracht wordt aangewend, werken zeer goed. De luchtbuizen hebben nu reeds een lengte van 1800 el, van de luchtkamers tot aan de plaats der doorboring. De afstand, die afgelegd moet worden, bedraagt 12000 el. Op den nu bereikten kan men in gelijksoortige rots in één min. gaten wan 9II Ned. duim boren. In de berigten uit Madridwordt melding gemaakt van een nieuw vonnis tegen een der dagbladen. De Esperanza, een absolutisch clericaal orgaanis namelijk veroordeeld tot een boete van 4000 realen, wegens eënige voor Keizer Napoleon beleedigende uitdrukkingen. De directeur der Illustracion te

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2