N°. 467. Woensdag 4 September. A". 1861. 1 K - Binnenlandscli Nieuws. LEIDS6H DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden,. Afzonderlijke Nom inees Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar '9 Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58m.;l u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'smorgens te7 u. 30 ra 'smiddagste 12 u.,'9namiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23 over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kante or der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur - ran Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Y- A v A i I Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12i Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft den heer Mr. M. J. Löben Seisoud-wet houder der gemeente Zutphenbenoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Bij Koninklijke besluiten zijn benoemd tot ontvangers der directe belastingen en accijnsen te Borne, de heer B. A. Brinkhuisthans surnumerair bij het vak der directe belas tingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen der provinciale directie in Noord-Hollandder in- en uitgaande rechten aan de Wezelsche barrière (Limburg), de heer A. von Geusaut thans ontvanger der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen te Koewacht, en der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Koewacht (Zeeland), de heer J. L. Huygens, surnumerair bij het vak der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen ter pro vinciale directie in Noord-Holland. Z. M. heeft aan den raad van administratie van de Ko ninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden bewilliging verleend tot wijziging der statuten en tevens tot voortzetting dezer naamlooze vennootschap onder de aldus gewijzigde voor waarden voor den tijd van 25 jaren aanvang nemende den 7 September 1861. Maandag heeft aan het Ministerie van Binnenlandsche zaken onder nadere goedkeuring van den Minister van bin nenlandsche zaken door de commissie voor de staats-spoorwegen de aanbesteding plaats gehad voor het bouwen eener brug over de rivier de Markte Breda. Daarvoor waren tien inschrij- vingsbilletten ingekomen. De minste inschrijver was de heer C. van Wijngaarde IJz. te Sliedrecht, voor de som van 24,990. Men zegt, dat bij het ministerie van Justitie de wets ontwerpen tot herziening van de wetboeken van burgerlijke rechtsvordering en van strafvordering in gereedheid zijn en dat bij het eerste wordt voorgesteld de betrekking van procureur te doen vervallen. Door den Minister van Financiën wordt bekend gemaakt, dat de herstelling der tijdelijk gestaakte tweede maandelijksche dienst der Indische mail een verhooging van het port der brievenwelke over Southampton verzonden worden ten ge volge heeft, en wel van 30 cents, zoodat nu voor die brie- ven 1,port zal moeten voldaan worden terwijl het port voor de brieven naar die plaatsenvoor welke een gedeelte lijke frankering verpligtend is, van 65 tot 95 cents wordt verhoogd. - Tevens wordt bekend gemaaktdat de verzen ding over Triëst voortaan een dag later is gesteldalzoo van Amsterdam den 7den en 23sten van elke maand. Op aanstaanden Woensdag 4 Sept. zal de gewone audiëntie van den minister van Koloniën niet plaats hebben. In een vereenigde Zitting der beide Kamers, is Dings dag 3 September de gewone vergadering der Staten-Generaal gesloten. Binnen kort zullen een twintigtal opzieners worden aan gesteld bij de werkzaamheden voor de staats-spoorwegen. De tentoonstelling te Haarlem is in het geheel bezocht door 78,300 personen. Gelijk men zich zal herinnerenzijn in der tijd drie jeugdige oogartsen naar de bedelaars- en weezengestichten te Veenhuizen gezonden, ten einde de talrijke, aldaar zich be vindende ooglijders te hehandelen. Men verneemt thans, dat gemelde artsen aldaar met het gelukkigste gevolg werkzaam zijn, en zich in de dankbaarheid van hun vele patiënten mogen verheugen. Er is door hen een mandie 26 jaren blind was geweest, genezen. Deze man was voor de tweede maal gehuwd, hij had zijn tweede vrouw nog nimmer aan schouwd en het was treffend te zien, hoe verrukt en voldaan hij was, toen hij voor het eerst haar gelaat zag. Laatstelijk is te 's Hage gehouden de verkoop van de onafgehaalde voorwerpen der groote loterijten behoeve der ongelukkigen door den watersnood. Die verkoop heeft nog een bedrag van f 600 opgeleverd. Men ziet eerlang het ver slag van de commissie te gemoet, waaruit blijken zal, welk aanzienlijk bedrag die loterij heeft opgeleverd. Verschillende slagers te 's Hage hebben in de laatste dagen den prijs van het vleesch verminderd. Het wordt thans verkocht: rundvleesch tegen 70 a 80 cents; het kalfsvleesch tegen 80 a 85 cents en het lamsvleesch tegen 50 cents het Nederlandsche pond. Het misbruik van sterken drank heeft in de afgeloopen weekte Delft weder een slagtoffer geëischt. In den nacht van jl. Dingsdag op Woensdag verlieten vier knechts, werkzaam op een oliemolen, in de nabijheid dier stad, heimelijk den molen om daar //kermis te houden." Zij deden dit zoo wel, dat zij ongeveer te half drie ure in den morgenstond allen

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1