Vrijdag 30 Augustus. A0. 18611 i\°. 463. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deee Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.9B en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën i» voor eiken regel Zes Cents,- behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u.9m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2f u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te7 u. 30 m.,'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 45 m.. 's avonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Trië9t, 6 en 22over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.—10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect Ï9 te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. 9 Z, M. heeft tot leeraar in de taal-, land- en volken kunde van Ned.-ïndie aan de Koninkl. Acad. te Delft benoemd den heer J. J. Meinsma, cand. tot de heilige dienst. Z. M. deD Koning wordt aanstaanden Zondag na middag tusschen zes en zeven ure van het Loo in de resi dentie verwacht. Naar men verneemt zal H. M. de Koningin zich tegen het laatst der volgende maand voor eenigen tijd naar Wur- temberg begeven. Z. K. H. Prins Frederik is van Berlijn op HD. kas teel, het Huis de Paauw aan den Leidschen straatweg, terug gekeerd. Woensdag is aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal rondgedeeld de memorie van beantwoording van de regering over het ontwerp wegens het binnenlandsch gedisteleerdwaarbij een gewijzigd wetsontwerp gevoegd is. Er zijn in de hoofdbepalingen geen veranderingen gebragt, maar alleen is de grondslag, naar welke de accyns moet worden gehevengewijzigd. Men verneemt dat thans van wege het departement van Binnenlandsche Zaken in gereedheid gebragt en van regerings wege aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal toegezonden is een wetsontwerp betrekkelijk de onteigening van perceelen, benoodigd tot den aanleg door de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij van een spoorweg van Leiden naar Woerden. Dit ontwerp zal derhalve in het volgend zit tingjaar een onderwerp van overweging bij de Kamers uit maken. Men verneemt dat de bataillons van het reg. grenadiers en jagersdie thans in de legerplaats te Milligen zijn ge kampeerd, den 15den der volgende maand van daar in de residentie zullen terugkeeren, ten einde Maandag den 16 dezer te s Gravenhage bij de opening van de gewone vergadering der Staten-Generaal tegenwoordig te zijn. Een deel der vestingwerken van Maastricht aan de noordzijde der stad zal worden gesloopt. Het plan daartoe is door het gemeentebestuur opgemaakt en door het departement van Oorlog goedgekeurd. Door den gedeeltelijken afstand der gronden zou men de stad vergrootende ondergrond van die vestingwerken heeft groote waarde. Het feest van den 6-jarigen gedenkdag van de onthulling van het monument op den Dam, te Amsterdam,is Dingsdag avond te Utrecht voortgezet door de bijwoning van de gelegenheids- voorstelling in den schouwburg, waarvoor Mr. J. H. Burlage een degelijk stuk had vervaardigd, getiteld: de laatste droom van Sjoerd Zeepema, dat door het tooneelgezelschap van J. E. de Vries werd opgevoerd, en na den afloop waarvan de schrij ver de hulde zijner oude krijgsmakkers ontving, diè hij van het tooneel in warme taal beantwoordde. Op de tooneelvoor- stelling volgde de hereeniging in het park Tivolidat schit terend was verlicht en alwaar der feestgenooten een luiste- rijke serenade werd gebragt door de Utrechtsche mannenzang- vereeniging en de muziek der Utrechtsche schutterij terwijl de uitstekende muziek van het regement veldartillerie de feest vierenden nog een geruimen tijd bijeenhield. - 't Ontbrak ook niet aan hartelijke en warme toespraken. Niet de heer Burlage, gelijk wij opgaven, maar de graaf Nahuys, Voorzitter der feestcommissie, sprak de 800 Metalenkruisridders, uit 30 af- deelingen zamengesteldin het gebouw voor kunsten en weten schappen toe, terwijl de oudste kapitein der Utrechtsche schutterij, de heer Mijsberg, de Vereeniging in krachtige taal de hulde van het corps officieren aanbood. In den Schouw burg voerde de baron Taets van Amerongenlid der feest commissie, het woordterwijl namens de beide muziekvereni gingen de heer van de Wall Bake in het park Tivoli eenige welmeenende woorden van hulde deed hooren. Woensdag morgen trok de feeststoet per spoortrein naar Zeist en werd aldaar, bij het feestmaal in het Zeisterbosch ia de open lucht, door het schoonste weder begunstigdde aan genaamste herinneringen vernieuwd uit het krijgsmansleven en het doel van den strijd in levendige erkentenis gehouden. Namens al de afdeeliugenwerd aan Mr. J. H. Burlagedoor den voorzitter der feestcommissie, een prachtig geschenk in zilver aangebodendat getuigde van de sympathie voor den ijverigen stichter en voorstander der vereeniging. De vijftiende algemeene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van landbouw zal gehouden worden op Vrijdag 13 September 1861, des middags ten 12 ure, te Alkmaar. De onderwerpen op die vergadering te behandelenzijnI. Verslag van den staat der maatschappij, der handelingen van het hoofdbestuur en der afdeelingensedert de vorige alge meene vergadering. II. Mededeeling van de aanwezige afdee-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1