N°. 462. Donderdag 29 Augustus. A0. Binnenlandsch Nieuws. De nieuwe gouverneur-generaal van Neerlandsch Indie, baron Sloet van den Beele, zal Vrijdag naar Londen ver trekken om zich van daar met de landmail van September naar Java te begeven. Hij heeft hier te lande vele belangrijke aankoopen van rijtuigen, meubelen en kostbaarheden gedaan. In een dagblad wordt van een geloofwaardige zijde mede gedeeld dat twee heeren uit 's Hagebeiden oud-ministers waarvan de een nog lid der Tweede Kamer, zich onlangs ge lijktijdig te Kleef in hetzelfde logement bevonden. De een had er zich heen begeven ter viering van een zilveren brui loftsfeest de ander was er op zijn terugreis van een uitstapje buitenslands. Die heeren konden het met elkander in de poli tiek nooit vinden, maar schenen ook buiten dat gebied geen bijzondere vrienden te zijnwant toen ze elkander ontmoete denwas het ter naauwernood een zeer stijve groet, dien zij wisselden, 's Middags toen men aan tafel zou gaan, werd dit dan ook bevestigd, want de een, de eetzaal binnenkomende, zeide tot den kellnerhet is me onverschilligwaar ge mij plaatstals ge maar zorgtdat ik niet zit naast dien langen mageren heer uit den Haagwaarop de kellner dadelijk ant woordde: «O, mijnheer de baron, daarvoor is reeds gezorgd, want die heer heeft juist heden morgen gezegddat hij niet naast dien dikken heer uit den Haag wenscht te zitten. De vergaderingen der Duitsch-Oostenrijksche telegraafver- eeniging te 's Gravenhage gehoudenzijn Maandag 11. ge ëindigd. Dingsdag heeft te Utrecht de feestelijke bijeenkomst van de vereeniging het Metalen Kruis een aanvang genomen. De optogt van het station naar het Gebouw op de Mariaplaats had plaats onder veel toejuiching; en aldaar werd een toespraak gehouden door Mr. J. H. Burlage van Amsterdam. De stoet begaf zich daarna langs onderscheidene straten en grachten naar het park Tivoli, alwaar de muziek haar weder ver welkomde. De aanvoer van aardappelen uit Engeland blijft te Bot terdam voortduren. Een handelshuis aldaar doet de aardappe len met de kleine maat verkoopen en heeft daarvan zulk een debietdat het niet zeldzaam is koopers uren te zien wach ten voor dat zij geholpen kunnen worden. In de laatste dagen zijn met goederenwagens aardappelen uit Duitschland aange komen zoodat de tegenwoordige marktprijs wel als de hoogste is aantemerken en geen verdere verhooging schijnt te vreezen. Den 24sten Augustus is te Haarlem de 17de algemeen® vergadering van de Nederlandsche entomologische vereeniging gehouden. De opkomst der leden was talrijk. Na de behan deling der huishoudelijke zakenzijn verschillende wetenschap pelijke onderwerpen ter sprake gebragt, en daarbij is de kweeking der nieuwe soort van zijdewormen omstandig be sproken. De volgende bijeenkomst zal in de eerste helft van Julij van het volgende jaar te Rotterdam plaats hebben. Als een zeldzaamheid worden te Uithuizen in de provincie Groningen nog bewaard zes appelen van het jaar 1834, die nog zeer glad en gaaf zijn. Beroepen tot predikant bij de Gereformeerde gemeente onder 't Kruis te Woerden, Ds. A. van den Oever, thans te 's Gravenhage. Dezer dagen viert binnen Leiden zijn 25-jarig huwe lijksfeest Leonardus Bonte, oud 71 jaren, vroeger sjouwer man en turfdrager, wonende in de Koolgracht, achter de Zoutziederij. Die feestvieringen zijn niet zoo zeldzaam, dat zij een bij zondere vermelding verdienenmaar daaraan is deze merkwaar digheid verbondendat hij driemalen is gehuwdbij zijn eerste vrouw 14, bij zijn tweede 2 en bij zijn derde, met wien hij 25 jaren geleden trouwde, 3 kinderen heeft verwekt, en dat al die 19 kinderen nog in leven zijn. Het aantal personen, die zich hebben laten verschalken om naar San Salvador te emigreren is vrij aanzienlijk ge weest. Er waren 4 huisgezinnen uit Groningen, uitmakende 24 personendaaronder was een schrijnwerker, een kunst draaier, een timmerman en een beeldhouwer. Ook zou een geneesheer, een geestelijke en een onderwijzer hen vergezellen. Met nog andere huisgezinnen te zamen wel 300 zielen tel lende zouden zij te San Salvador in Zuid-Amerika een kleine Hollandsche republiek hebben gesticht. Er zouden voorloopig 125 bunders land voor hen beschikbaar zijn geweest, terwijl hun ongeloofelijke vooruitzigten moeten zijn voorgespiegeld. Door het bestuur der Natuurkundige Vereeniging in Neêrl. Indie is o. a. benoemd tot gewoon lid de heer F. W. N. Hoogenstraaten, officier van gezondheid te Batavia. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 71°, des avonds te 8 uur 64°, LËIDSGH llUllltll Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58m.;l u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2J u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 30 m 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m,. 'savonds te 8 n. 15 m. Ooat-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 6 en 22over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te z\jnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1