WÊF Hotel de l'Europe, Advertentiên. Beijersch Bier- enKoffijhuis, Place RoyaleBRUXELLES. staatkundige overeenkomstendie tusschen de Britsche rege ring en Karei XV zijn gesloten. De Koning van Zweden heeft van de regering de meest geruststellende verzekeringen ont- vangen dat Engeland de integriteit der Scandinavische Bij ken tegen alle heerschzuchtige aanvallen zal blijven handhaven en beschermen. De ]>ailv News publiceert een brief, waai in ous publiek wordt opmerkzaam gemaakt op de draling van Belgie in de er kenning van het Koningrijk Italië. De schrijver wijst ons op het feit, dat Leopold niet meer recht op zijn Kroon dan Vic tor Emanuel op die van Italië heeft, en dat de grieven van Italië tegen Oostenrijk oneindig grooter waren dan die van België tegen Nederland. België schijnt zich ter wille van Vic tor Emanuel de ontevredenheid van Oostenrijk niet op den hals te willen halen. Het Amerikaansche nieuws is vry belangrijk. De gene raal Lyou heeft eenige geconfedereerde troepen ouder generaal Mac Cullagh te Dugosprings (Missouri) geheel verslagenen dus het Eederaal Gouvernement eenigzins vergoeding voor de jongste nederlaag verschaft. De dapperheid van sommige Fe derale troepen blijkt uit het feit dat 270 kavaleristen zich een weg baanden door een leger van 4000 man infanterie der Geconfedereerdeu. Te Athens (Missouri) werden de Unionisten door 1000 man Zuidelijke troepen in hun kamp aangevallen doch dreven den vijand met aanzienlijk verlies terug. De bevolking van Missouri schijnt zich meer en meer ter gunste der Unie te verklaren hetgeen de nieuwe Gouverneur van dien Staat heeft bewogen een proclamatie uittevaardigen waarin bescherming wordt toegezegd aan al degenen die de wapenen, tegen het Eederaal Gouvernement opgevat, willen nederleggen. Volgens particuliere brieven schijnen de Noor delijke Staten verrukt dat generaal M'Clellan het opperbevel over het Federale leger heeft aanvaard, en, te oordeelen naar de krachtige maatregelen die hij neemt, en de wijze waarop bij zijn leger organiseert, heeft hij veel meer kans te slagen dan zijn voorgangers en bestaat er veel minder kans voor een zoo schandelijke nederlaag als die door liet Federale leger te Bulls Bun is geleden. Donderdag avond zijn in het kamp van Chalons bij het afsteken van een vuurwerk 8 a 900 paarden losgebroken, die daarop in alle rigtingen door het kamp holden en aan vele soldaten verwondingen toebragten. Den volgenden morgen wer den vele vermist. De tweede feestdag van het Antwerpsch kunstcongres, was 11. Zondag, wanneer optogten en processien met muziek zich afwisselden en de Nationale Tentoonstelling der Maat schappij ter bevordering van schoone kunsten werd bezocht. Te 4 ure had een groot feestmaal plaats, hetwelk door het gemeentebestuur aan de congresleden werd aangeboden in het Theatre des Variétés. Niet minder dan 1200 gasten namen daaraan deel. De Burgemeester stelde een dronk in op Koning Leopold, terwijl namens de Nederlanders toasten werden uit- gebragt door de heeren Mazel en Dr. Beyren. Na de afloop van het feestmaal had een Grande fête champêtre plaatsdat door de Societé Boyale d'Harmonie d'Anvers den congresleden werd bereid. - Maandag had reeds te 9 ure de plegtige in wijding plaats van de muurschilderingen der heereu Guflens en Swerts in dej kerk van St. Georges, waarbij een Te Deurn werd uitgebragt en een rede gehouden. Intusschen hadden voortdurend optogten plaats van het afhalen van aankomende feestgenooten Op het kunstcongres te Antwerpen beantwoordde Dr. L. K. Beyneu de toast van den Burgemeester J. F. Loos op de volgende wijze: «Daar zijn indrukken," begon hij, //die onuitwischbaar zijn voor bet leven. Een ieder heeft de zijne. De onze, mijne hee ren zijn in deze dagen met een magtigen vermeerderddien van onze ontvangst onder u. Dikwijls mogten wij hier met onze Belgische broeders vereeuigd zijn; nooit echter mogt ons zulk een ontvangst te beurt vallen. Niet alleen werden uwe huizenneenuwe armenuwe harten werden voor ons ge opend. Dat is het wat ons treft, wat ons roert. Te recht mogt onzen Hofdijk Maandag avond met een enkel woord gewagen van vóór dertig jarentoen nog is het gebleken dat wij nabestaanden en aanverwauten warenwant gelijk het zoo vaak pleegt te geschieden onder bloed- of aanverwantenwan neer er een strijd losbarstte of een twist ontstond, dat de vriendschap Jte vaster en de liefde te inniger werd uadat de strijd volstredea en de twist geslecht was, zóó ging het ook tusschen ons. Maar wij hebben niet alleen tegen elkander ge streden in den loop der eeuwen streden wij vaak met elkan der, voor dezelfde rechten dezelfde vrijheden dezelfde schatten op hooger en lager levensgebied. Nu echter is al die stryd geëindigd eu opgelost in een edelen wedstrijd van liefde en vriendschap. Gij, mijne heeren! hebt ons door uwe hartelijke ontvangst tot naijver opgewekt; wij zullen die met oprechte dankbaarheid trachten te beantwoorden in de toekomst. Voor het tegenwoordige scheiden wij van u met den vurigen wensch dat God Belgie zegene, dat Hij de bronnen van vrijheid, waarheidgerechtigheid en schoonheid voor u vermenigvul- dige! Dit te blijven wenscben en bidden zal onze dure ver- pligting, en de verhooring er van te beleven zal ons een heerlijke vreugdeeen verheven blijdschap zijn O F FI C;I E E L KIKVWI. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonderdag den 22 Augustus 1861, 's namiddags ten LJ ure. Onderwerpen: 1°. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw inkomende leden van den Gemeenteraad. - 2°. Voordragt tot verhooging der begrooting van 1861, zoo in ontvang als in uitgaaf. - 3°. Adres van de wed. D. P. van Nouhuys, om afschrijving van plaatselijke directe belasting 1861. - 4°. Be keningen I860 vana. het Gereformeerd Minne- of Armen Oude Mannen en Vrouwenhuis; b. de plaatselijke Schoolcom missie. - 5°. Algemeene policie-verordeningte beginnen raet art. 167. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat door heningevolge art. 6 der Algemeene policieverorde- iiing, vastgesteld den 9 October 1856, is benoemd tot Raad der Gebuurte N°. 18 of N°. 5 van Wijk V, de heer Hendrik Nicolaas Vcefkind, in plaats van den heer Jacobus Yperlaan overleden. Door verandering van be trekking wordt ter over neming aangeboden EEN WELBEKLANT hetwelk een goed bestaan oplevertgele gen op den schoonsten stand van "de Stad 's Gravenhage; het HUIS er bij te Huur, of desverkiezende te Koop. Adres, franco Brieven, aan S. L. VAN STADEN, To renstraat, 21 te's Gravenhage, onder Let ters A.-at, Le nouveau propriétaire recommande eet Hótel particuliere- ment a M. M. les Voyageurs et Families de tous les Pays, qui désirent habiter pendant leur séjour a Bruxelles un bon Hotel bien situéayant grands et petits appartements et une exeilente Table d'Hóte. Prix modérés. L'Hótel de l'Europe est ouvert ponr l'arrivée de tous les con- vois de l'Allemagne nuit et jour.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3