N°. 486. Donderdag 22 Augustus. A0. 18 LE1DSGH MUBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elke-i regel Zes Cents, behalve 35 Cent» zegel» recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2j u. Overige dagen 3 u. Poftbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 30 m 's middags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m., 'savonds te 8 u. 15 m. Oo»t-Indi»che Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Riïk*-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av\ Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dageljjki van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, '«morgens van 910 uta. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. D. H. Wicberlink, Jhr. Mr. A. SandbergMr. J. N. J. -Heerkens, Dr. P. G. Ramaer en Jhr. Mr. J. W. van Thye Hannes van Empel en Meerwijkde eer9te als vice-president en de overigen als leden der commissie van administratie over de gevangenissen te Zwolle, onder dankb.; en zijn voorts tot leden derzelve commissie benoemd; N. J. van der Lee, hoofdingenieur van den waterstaat; Mr. H. Machielsenoff. van justitie bij de arr.-recbtb.; Mr. H. E. C. van Kerckhof rechter in de arr.-rechtb.; S. P. Krosdoctor in de wis- na tuur- en geneeskunde, en Mr. L. Hertzveld, adv., allen te Zwolle. Naar men verneemt is de 1ste luitenant Obreenvan het 1ste bataillon 3de regiment infanterie in rang overge plaatst bij het lste bataillon van het 7de regiment van dat wapen H. M. de Koningin is heden Woensdag morgen te half 11 ure uit de residentie naar het Loo vertrokken. Z. K. H. Prins Alexander zal zich aanstaanden Zaturdag ook derwaarts begeven. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft besloten aan de HH. Holtrop en Belinfante aftestaan den eigendom van het Dagblad van 's Gravenhageonder bepaalde voorwaarden, waarbij begrepen is de uitkeering van f 2000 'sjaars aan de gemeentekas, benevens vijf exemplaren van het Dagblad en de bijbladente bezorgen ter secretarie der gemeente. Naar den uitslag der beoordeeling van de Jury wegens de ingezonden voorwerpen voor de Algemeene Nationale Ten toonstelling te Haarlem zijn toegekend: zilveren medailles aan de heeren W. Woiters voor de inrigting tot het vervaardigen van zware ankers en kettiugen; J. C. Zaalberg en Zoon en aan J. Scheltema Jz. voor de bijzondere verdiensten van hun fabrikaat en hunne belangrijke inrigtingen en aan J. M. van Kempenvoor zijn uitgebreide fabriek vau gouden en zilveren werken, terwijl aan de firma J. J. Krantz en Zn. ook de zilveren medaille zou zijn toegewezenwanneer het lid dier firma niet in de jury van beoordecling zitting had voor de betrokken hoofdafdeeling. Bronzen medailles zijn toe gekend aan P. L. Paters, voor uit boekweit bereide produc ten aan Sanders en C°. voor harde zeep aan Noortveen en C°. voor verfwaren en standolieaan J. en A. Ie Poole voor damast en Polemiet, aan J. J. Hoogeboom en Zn. en Jan Zuurdeeg en Zn. voor wollen dekens en aan Gebr. van Wijk en O9, voor wollen dekens en garens aan P. van der Meer en Zo nen voor saaijet, aan H. A. Schmier voor leder, aan D. Sala en Zonen voor vergulde en andere lijsten en aan A. W. 3yt« hoff, voor boekdrukwerk. - Eervolle vermelding 19 waardig gekeurd aan F. Hakkaert, aan J. C. van Vuuren en aan L. H. Vervoort en C°. voor saaijet en wol, aan Gebr. van Wijk en C°M voor gebreide goederenaan J. E. Zirkzee voor door schijnend geschilderde gordijnen, aan D, Noothoven van Goor, voor drukwerken en aan C. A. Emeis voor schoongemaakt oud papier. De voorstellen omtrent de gouden medailles moeten nog overwogen worden in een vergadering van Directeuren der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid; de uitslag daarvan zal eerst later openbaar kunnen gemaakt worden. HH. Gedeputeerde Stater, der provincie Zuid-Holland deelen in hun verslag over den toestand der provincie over 1861, onder het hoofdstuk Armwezen, het volgende mede; Omtrent de werking dnr Wet van den 28sten Junij 1854 (Stbl. N°. 100) zijn ons door de besturen der voormalige steden geen ongunstige berigten medegedeeld men houdt zich aldaar vrij stipt aan hare bepalingen en beijvert zich de armen verzorging zoo veel mogelijk naar hare beginselen te regelen zoodat men in verschillende dier gemeenten is kunnen voort gaan met een langzame vermindering der subsidien aan in stellingen van weldadigheid verleenden daar in de bedoelde gemeenten de Kerkelijke Armbesturen hier en daar in dezen geest medewerken, levert de Wet van 1854, in de voormalige steden dezer provincie, geen stof tot groote bezwaren op. Geheel anders is het met het meerendeel der Gemeenten teu platten lande gelegen waarvan de besturen herhaaldelijk over de daaruit voortvloeiende financiële bezwaren en moeije- lijkbeden klagenen wijziging der wet met meerderen of min deren aandrang verlangen. De toepassing van art. 41 der Wet toch wordt blijkbaar voor die Gemeenten meer en meer bezwarend, daar het cijfer van de teruggevorderde onderstanden, van jaar tot jaar, in een schrikverwekkende verhouding klimt, zoodanig, dat het voor de 184 plattelandsgemeenten dezer provincie, van 1855

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1