N°. 453. Maandag 19 Augustus. A". 1861. r Binnenlandse!! Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Noramers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 na. Naai Hesviem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 ra.; 1 u. 8 m.; 4 n. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2*. u". Overige dagen 3 y. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat; 'smorgens te7 u. 80 m., '3middags te 12 u., 'snamiddags te 3 11. 45 m,., 'c-svonds te 8 u. 15 ra. Oost-ïndische Landpost. Over Sonthampton, 1; over Triest, 6; over Marseille, 9 van elke maand. fllihs-Telegraaf.Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 ui.—10 av. Zittino-en van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect 's te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kaatcor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3—6 uur; der ïn- en Uitgaande Rechten en Accijnsea dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 nur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 imr. —v/an ZegelRegistratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Men verneemt dat het ontwerp van wet, betreffende de j nieuwe rechterlijke indeeling door den Minister van Justitie j reeds sedert, eenigen tijd is gezonden aan de Collegien van Gedeputeerde Staten, de procureurs-generaal, de officieren van Justitie, ter overweging en met verzoek hun beschouwingen en advies deswege aan den Minister medetedeelenzoodat het te verwachten isdat dit ontwerp weldra aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal worden ingediend. Men meldt uit Turin, dat de markies van Pepoli voor den 20sten dezer te 's Hage zal aankomenom kennis te gevendat Victor Emanuel den titel van Koning van Italië heeft aangenomen. Men verneemt langs denzelfden weg, dat die buitengewone gezant aan Koning Willem III een eigen- bandigen brief van den Koning van Italië zal overbrengen. Uit Luxemburg meldt men van den llden, dat dien dag des ochtends te 9 ure van liet. centrale station de feest- trein tot inwijding van den spoorweg naar Trier is vertrok ken. De Prins Stedehouder, de leden der Staten, de civiele en militaire autoriteiten bevonden zich op den trein. Giste ren heeft, de Prins met den hoofdingenieur en eenige andere personen zich naar Wasserbillig begeven. De overtogt ge schiedde in 40 minuten, zoodat de reis van Luxemburg naar Trier slechts l uur zal duren. De spoorweg van Luik naar Maastricht is ziju voltooi- jing nabij. Zoowel op Nederlandscb als op Belgisch grond gebied zijn de werken met kracht voortgezet, zoodat het uit- zigt bestaat, dat dit nieuwe middel van gemeenschap, over eenkomstig de bepalingen der acte vau concessie op I Oc tober van dit jaar voor het algemeen gebruik zal kunnen wor den opengesteld. De staatsspoorweg van Tilburg over Oosterwijk naar Boxtel is reeds afgebakendde ingenieurs zijn bezig dat. werk in de rigting van Boxtel naar 's Bosch voortezetten. Den 12 dezer zijn te Tilburg overgekomen de heeren Borret en Bake, om definitief overtegaan tot de onteigening van gebouwen en landerijen en ter opmeting van den spoor weg. Naar men verneemtzullen er slechts vier huizen tot dat einde onteigend worden. Door de Pruissische regering is voorloopige concessie verleend tot den aanleg van een spoorweg van de Pruissische banen over Ochtrop en Gronau naar de Nederlandsche gren zen tot aansluiting van den staatsspoorweg te Enschede. Deze onderneming, welke reeds ver gevorderd is, wacht alleen op de aanwijzing van een station te Enschede, om direct tot de uitvoering overtegaan. Door de Haarlemsche iuzenders der algemeene natio nale tentoonstelling werd onderling besloten aan de commis sie een geschenk, benevens een dank-adres aantebieden. Daartoe vereenigden zich Donderdag avond een groot aantal inzenders in den Stads Doelen te Haarlemalwaar zij door een inzender hartelijk werden verwelkomd. Te 9 ure zette de stoet zich in beweging met het muziekcorps der schutterij aan het hoofd en opgeluisterd door een aantal fakkels, enz., en begaf men zich naar de Groote Marktwaar een ontelbare menigte was zamengevloeid. Nadat het muziekcorps eenige stukken had uitgevoerd voor het stadhuiswaar de verschil lende coramissien vereenigd waren werden de inzenders dooi de commissie in de raadzaal ontvangen, waar een der inzen ders het woord voerde, en de wijze herinnerde, waarop de commissie de belangen der Nederl. Nijverheid behartigd heeft, door aan de industriëlen de gelegenheid te verschaffen hun producten te kunnen tentoonstellen op de eerste algemeene tentoonstellingwelke sedert de scheiding van Belgie plaat» heeft. Daarbij werd door den spreker aan de commissie aan geboden een zilveren inktkoker, benevens een presidentsha mer met toepasselijke inscriptiënom op de eerstvolgende vergadering der maatschappij tot bevordering van Nijverheid te worden gebruikt. De voorzitter der commissie, Dr. Simons, nam hierop het woord; hij nam namens de commissie dit bewijs van hulde met dankbaarheid aan, en gaf de verzekering, dat hij nim mer zoude vergeten wat door de inzenders zelve was verrigt, om haar in het ten uitvoer brengen van hare moeijelijke taak behulpzaam te zijn. Spreker herinnerde wat Haarlem vroeger was geweest, toen de volksuijverheid daar bloeide, en eindigde met den wenschdat de nijverheid in het algemeen en de Haprlemsche in het bijzonder zich voortdurend mogt ontwik- len. Nadat de inzenders nog eenigen tijd vertoefd en eenige ververschingen gebruikt haddenbegaf rüen zich weder naai de kamersalwaar een bijzonder fraai transparant was aange- bragt, waarop stond: //Hulde aan de commissie der Algemeene

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1