N°. 452. Zaturdag 17 Augustus. A°. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. belastingen en acc. te Maarssen, H. G. H. Jordenste Breukelentot school opziener in het vijfde schooldistrict van Noord-Holland, Dr. A. L. Gastman. De Staats-Courant behelst de volgende besluiten dd. 16 dezer Tea gevolge van de erkenning door de Nederlandsche regering van Koning Victor Emanuel II als Koning van Italiëzullen voortaan geen exequaturs hier te lande meer als geldig worden beschouwdvroeger verleend aan consulaire agenten van Statenthans tot het gebied van dien vorst be- hoorende, welke exequaturs derhalve geacht worden, door de erkenning van den Koning van Italië, te zijn vervallen. Met het doel om het internationaal verkeer tusschen Nederland en Frankrijk zooveel mogelijk te bevorderen en ge makkelijk te maken, zijn te dien opzigte met het Fransche gouvernement schikkingen beraamd. Ten gevolge daarvan wordt ter kennis van het publiek gebragtdat bij wijze van voor- loopigen maatregel is bepaald, dat de onderdanen der beide Rijken voortaan vrijelijkzonder van buitenlandsche paspoorten voorzien te zijnover en weder zullen kunnen reizenwor dende echter aan de bedoelde reizigers in hun eigen belang aan geraden, zich van een of ander stuk te voorzienwaaruit hun identiteit des noodig kan worden bewezenten einde onaange name vergissingen te voorkomen. Men verneemt, dat zeer spoedig een Koninklijk besluit zal worden uitgevaardigdwaarbij bepaald wordtdat voort aan aan de weduwen van ambtenaren uit het pensioenfonds niet meer een vierde van het tractement, hetwelk haar echt- genooten genoten als pensioen zal worden uitbetaaldmaar dit bedrag voortaan op een derde van het genoten tractement wordt gesteld. In de algemeene vergadering der maatschappij tot Nut van 't Algemeen werd Woensdag besloten, den algemeenen Secretaris, den heer P. M. G. van Hees, ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarige ambtsvervulling, een geschenk in zil ver te vereeren. Een voorstel van het departement Leiden geamendeerd door Dordrecht, wordt aangenomen, waardoor verandering wordt gebragt in de zamenstelling der Commissie tot beoordeeling van de begrooting, welke tot dusverre bestond uit 11 leden, 4 uit het bestuur en 7 uit de afgevaardigden, en nu voortaan zal bestaan uit 9 leden2 uit het bestuur en 7 uit de afgevaardigden. Op voorstel van Roordahuizum wordt beslotendat de maat schappij een kleine uitbreiding zal geven aan haar reglement op 't verleenen van geldelijke bijdragen, met name voor 't onderwijs in de kennis der natuur. De voorstellen van Amersfoort tot bevordering van de uitgifte van platen voor schoolgebruik, o. a. over den bloeds omloop, en tot het uitschrijven van een prijsvraag over het vormen van redenaars worden verworpen. De maatschappij van Nederlandsche letterkunde »De tael is gansch het volkte Gentheeft tot haar correspon derende leden benoemd de heerenW. G. Brill en G. W. Yreede, hoogleeraren te Utrecht; W. J. A. Jonckbloed, hoog leeraar te Groningen; M. de Vries, hoogleeraar te Leiden Dr. A. de Jager te Rotterdam; Dr. M. P. Lindo te Breda en H. J. Schimmel te Amsterdam. Beroepen bij de Chr. Afges. gem. te Stroobos de cand. J. F. ten Hoor; te Zevenhuizen de caud. B. Sevensman. Bedankt voor het beroep naar Velzeu, door Ds. M. Stadig te Meppelnaar Katwijk aan Zee, door Ds. A. 't Hart te Zuid-Beijerlandnaar Zierikzee, door Ds. J. Ph. Sluijter te Boskoop. Aanslag der Najaars-koffijveiling door de Nederl. Han delmaatschappij te Rotterdamop 18 September a. s., be staande uit 364,588 balen Java Koffij en 25,165 balen Pa- dang Koffij. De directie geeft de verzekering, dat zij voor haar voorjaarsveiling van 1862 geen andere Java en Padang koffijdan de bovengemelde hoeveelheidaan de markt zal brengenmet uitzondering van beschadigde koffijwaarvan de verkoop noodzakelijk wordt geacht. De monsters zullen op Vrijdag den 23 Augustus verkrijg baar zijn. De berigten uit O. I. behelzen het volgende: De miniatuur opstand in Djocjocarta is geheel bedwongeu. Van Banjermassing wordt gemelddat de kolonne onder kom- mando van den majoor Schuak uitgezonden tegen Antasarié- omtrent wier wedervaren eenige ongerustheid bestond - zich na een moeijehjke worsteling door een overmagtigen vijand LEIIISCII IIAliBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eike i regel Zes Cents, behalve 85 Cent» zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 n. 9 in.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 n. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 46 m., '«avonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 ra.10 u. as Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect >8 te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagel\]ke van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1