BOEKBINDER, RESIDENTIE De Ontwikkeling il Ad verlentiê n Een gedeelte m\ a 6000 Guldens als Gadeau, HOOGHEEMRAADSCHAP Eene wederlegging van het Besluit van 42 April 18641(ik 1). Lilgave van SI. NIJGK, le Rotterdam. zonderheden aangaande de door de bondstroepen bij Manassas Junction geleden nederlaag. Daaruit blijkt, dat het geluk der wapenen zich aanvankelijk voor de bondstroepen had verklaard, die er in geslaagd waren eem'ge gemaskeerde batterijen bij Bull's Run te veroveren en de separatisten in de rigting van Manassas Junction terugtedrijveu. Alstoen schijnen do separa tisten echter met 20,000 man, onder generaal Johnston ver sterkt te zijndie het kommando op zich nam en de bonds troepen op zijn beurt aan het wijken bragt. Deze terugtogt geschiedde eerst in goede orde, toen zich eensklaps een paniek van de manschappen van den trein meester maakte welke zich spoedig aan de overige troepen mededeelde, zoodat alles op de vlugt sloeg. Generaal M'Donnell, de bevelhebber der bonds troepen beproefde de vlugtenden te Centrevilie tot staan te brengendoch de paniek was zoo grootdat de poging vruch teloos bleek. Hadden de bondstroepen aldaar stand gehouden, dan zouden zij welligt versterking hebben kunnen bekomen en de kans nog hebben kunnen verkeeren. Te Halifax Court House beproefde generaal M'Donnell nogmaals de vlugtende troepen weder tot staan te brengen doch op nieuw te ver geefs. Aan gene zijde van Fairfax Court House werd de te rugtogt nog voortgezet, totdat de troepen hun oude kampe menten bereikten. Op den aftogt zijn vele manschappen van uitputting aan den weg blijven liggen. De weg van Buli's Run wa9 bedekt met randsels en wapenen, welke de soldaten weg wierpen om des te beter te kunnen vlugten. De achterhoede van het leger trok in goede orde af; generaal M'Dowell be vond zich daarbij en deed al wat in zijn vermogen was om de manschappen bijeentebrengen. Het blijkt dat zijn bevelen niet altijd goed werden overgebragt. Gelijk reeds gezegd is, moet de nederlaag vooral worden toegeschreven aan het op dagen van aanzienlijke versterkingen voor de separatisten. Uit de verklaringen van den kwartiermeester Pry or, een in handen der bondstroepen gevallen separatistmoet de artillerie der Unionisten groote schade hebben aangerigt. De insurgen- ten hadden 30 a 40,000 man in het veld waaronder een aanzien lijke cavalleriehet ge he <4 onder het bevel van generaal Beauregard, terwijl zij te Manassas Junction zelf een reserve van 75,000 man hadden. Door de uit Richmond, Strausburg en andere plaatsen ontvangen versterkingen bestond de ge- heele strijdmagt der zuidelijke uit 90,000 man. Van de artil lerie der bondstroepen is een groot gedeelte in handen dei- separatisten gevallen. Wat het verlies aan dooden en gekwet sten betreft, dit is voor alsnog moeijelijk optegeven. De bonds troepen hebben, volgens hun eigen opgaven echter, een duizend tal manschappen verloren, terwijl zij het verlies der separatisten op 3 a 4000 schatten. Van de zijde der bondstroepen hebben naar men zegtslechts 10,000 man aan het gevecht deelgenomen. Onder de rege- menten uit Ohio moet zich de grootste consternatie hebben geopenbaard, waarschijnlijk omdat zij geen vertrouwen in hun bevelhebbers stelden. Het berigt van den veldslag bij Manassas Junction in Amerika heeft in de leeskamer der beurs te Manchester een ongewone agitatie te weeg gebragt. Er waren vele Amerikaansche kapiteins en makelaars aanwezig en toen eenige katoenhande laren hun vreugde over de overwinning van het Zuiden te kennen gaven, scheelde het weinig of de Noord-Amerikanen waren hun te lijf gevallen. Op het berigt der nederlaag hebben bijna al de fondsen ter beurze van New-York een daling van 3 a 5 pCt. onder- Voorspoedig bevallen van eene lioch» ter Mevrouw GOUDSMIT, geb. Vos. J. E. GOUDSMIT. Leiden, 8 Augustus 1861. Men verlangt tegen half September eene DIENST BODE, P. G., loon naar be kwaamheid, als ook een Klein MEISJE. Franco brieven Letter A. bij den Boek handelaar RENS1NK op de Breedestraat. Men VRAAGT, om ten spoedigste in dienst te treden: EEN BEKWAAM P. G., voorzien van goede Getuigschriften Salaris naar bekwaamheid en ijver. Brie ven Franco aan den Boekhandelaar J. C. DE BUISONJÉ te Nieuwediep. Van 1 tot 7 Stuks OOS TENRIJKSE HE 5°/0 NA TIONALE METALLIE- KEN worden te Koop gevraagd, Aanbie dingen met de verlangde Cours worden ingewacht aan het Bureau van dit Blad, gemerkt met het woord Effecten. wordt beloofd aan diegene, w:elke den Bezitter van bovengenoemde som eene fatsoenlijke Betrekking, en waaraan een Burgerlijk bestaan verze kerd is, weet te beschikken. Ook zoude in aanmerking komen eene associatie als medewerkend deelgenoot in eene soliede zaak; of eene voordeelige belegging der gelden. Aanbiedingen of aanvragen wor den ingewacht met franco Brieven en ge merkt met het Jaartal 1861, aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. van IBS i Wtt— DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland brengen bij deze ter kennisse van belanghebbenden dat de Vereenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap besloten heeft aan de daarop regthebben- den terug te geven de waarborgkapitalen, gevestigd op gronden gelegen in de Ou dendijk scheen Boe, en Vrouwegeest polders; dat zij, ten einde dit besluit te kun nen uitvoerenhebben opgemaakt een staat, houdende aanwijzing van denamen en woonplaatsen der bedoelde regthebben- denzooals die bij het Hoogheemraad schap bekend zijn dat zij intusschen alvorens tot de uit betaling over te gaan de belanghebben den in de gelegenheid wenschen te stellen, de bedenkingen welke bij hen tegen den bedoelden staat mogten oprijzen, kenbaar te maken en te dien einde hen uitnoodi- gen van dien staatwaarvan uittreksels ter inzage liggen van 2 tot 16 Augustus e. k. op de Regthuizen van Woubrugge en Oudshoorn elk voor zoo verre genoemde polders onder deze gemeenten zijn gele gen, kennis te nemeu en de aanmerkin gen die zij mogten hebben voor den 17 Augustus aan Dijkgraaf en Hoogheemra den voornoemd schriftelijk mede te deelen, opdat die zouden kunnen worden overwo gen en daarna de teruggave van ieders aandeel plaats hebbe. Dijkgraaf en Hoogheemraden v. Rijnland, H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. J. T. BUYS, Secretaris. DER door czu més eu, jwa. m in» «r Oud-Resident van Rembang. Prijs 90 Cents.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3