N°. 442. Dingsdag 6 Augustus. A0. 18 Binnenlandsch Nieuws. LEI0SGH BASK Lit Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.SO in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elk.'j regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommer8 Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 5S m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijtl naar Leiden Maandag 's middags 2» u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 30 m 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Ri^ks-Telegraaf.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur, Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 unr. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der Ia- en Uitgaande Rechten en Accijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Ei kenkroon de heer J. G. Erencken, sedert 1815 vrederechter, later kantonrechter te Asten in Noorbrabant; tot griffier-van het kantongerecht te Ommen Mr. M. d'Aumerie, te 's Gra venhage; tot burgem. der gemeente Maaswiel J. H. Wackers en tot ijker van het vaatwerk te Alkmaar W. Peetersambtenaar bij 's rijks belastingen aldaar; tot HDs. adjudant in buitenge wone dienst den kolonel A. E. C. de Sturler de Frieinsberg, kommanderende het 5de reg. dragonders; voorts (naar ouder dom van rang) tot 1ste luits. de volgende 2de luits.: bij den plaatsel. staf T. F. Loomanplaatsel. adj. der 2de kl. te Geertruidenbergbij het wapen der inf.: 1ste reg., J. W. L. Ie Rutte, C. P. van Pommeren, A. E. L. Wellan en A. J. C. Domis; 2de reg., M. H. J. M. van Son; 3de reg. W. Bhadon Ghijben en J. A. Obreen4de reg., W. C. Jeltes; 5de reg., C. A. de Jager, adj., J. baron Taets van Ameron- genC. J. B. SprengersA. F. C. Meijer en A. W. Heule 6de reg., H. van Dijk en C. A. H. van Bart; 7de reg., G. H. Cool, allen van het kops, en bij het instructie-bataillon: F. L. Carré, van het bat.; bij het wapen der art. E. F. Jo- chim, thans op non-activiteit, met bepaling dat hij in zijn tegenwoordige positie zal verblijven; bij het reg. veld-artil.: M. A. Luyken Glashorst, J. F. Diemer, Jhr. A. D. J. Cal- koen en J. A. Frieswijk van het korps; bij de vesting-art.: lste reg., J. F. G. van Houten, H. A. Perk, A. Veen Valck en W. C. T. Kuyper; 2de reg., A. L. W. Seyffardt, J. J. Meijes en jhr. W. P. Barnaarten 3de reg., L. M. C. Rol- lin Conquerqueallen van het corpsbij het reg. rijdende art.: A. Kool, Jhr. H. J. M. de Casembroot, Jhr. W. Godin de PestersB. Dutry van Haeften en J. G. baron Taets van Amerongen van het korpsen bij het corps ingenieursmi neurs en sappeurs: H. T. Schalken, G. Polvliet en J. F. Klinkhamer, van het korps. Z. M. aan den kapelmeester F. Dunkier, van het reg. gre nadiers en jagers, een bewijs willende geven van HD3. bij zondere welwillendheid en van goedkeuring over de uitste kende wijze waarop hij in die betrekking werkzaam is, heeft bepaald1®. datzoo lang F. Dunkier aan het hoofd van de muziek zal staande betrekking van kapelmeester daarbij zal worden vervangen door die van directeur van de muziek; wordende hij, in verband daarmede, bij deze als zoodanig .be noemd en aangesteld, met verdere bepaling dat gemelde be trekking van directeur, ook voor zooveel de regeling vau pensioen, gelijk wordt gesteld met den rang van 2den luit. 2°. vergunddat door hem als directeur van de muziek van het regement grenadiers» en jagers, bij zijn tegenwoordige uniformin stede van klaverbladenhet distinctief van den rang van 2den luit. wordt gedragenmet bepaling nogtans dat op het blad der epauletten tevens een van zilverdraad geborduurd versiersel - het zinnebeeld der toonkunst - zal moeten worden aangetroffen. Bij Koninklijk besluit zijn bij het depart, van Finan- tiën benoemd: tot hoofdcommiezen de heeren N. Steger, thans hoofdcommies-titulair, en J. EphraïmH. J. de Wit en A. Margadant, thans commiezen; tot commiezen de heeren J. Fraterman, R. SchepmanJ. C. Mondt, P. H. E. L. Jonxis en J. G. Liernur, thans adjunct-commiezen, en tot adjunct commiezen de heeren H. Cornets de Groot, E. A. Canne- man en J. P. C. Barbier, thans eerste klerken. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft 100 loten genomen in de loterij der nationale tentoonstelling van nijverheid. Die tentoonstelling blijft geopend tot 18 Augustus a. s. In de laatste week wordt de toegang verleend op werkdagen tegen 50 cents en des Zondags tegen 25 cents de persoon. Naar men zegt bestaat bij de commissie voor de natio nale Tentoonstelling van Nijverheid het plan, om op den 22 Augustus a. s. de medailles en getuigschriften uittereiken aan de inzenders en werklieden die daarvoor door den Jury zijn aangewezen. De Tentoonstelling zou dan op deD 1 steil September finaal gesloten worden. Den Sen dezer zal de audiëntie van den Minister voor de zaken der Herv. Eeredienst enz., geen plaats hebben. Den lsten der volgende maand zullen de onlangs be noemde kweekelingen aan 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht, als zoodanig bij gemelde inrig- ting in functie worden gesteld; zijnde de oftic. van gezondli. der 3de kl., C. van Wicheren, vau het 2de reg. vesting-art., bij gemelde kweekschool belast geworden met het toezigt over de kweekelingen. Men verneemt, dat het hoofd-comité van Nederlandsche vrouwentot aanbieding van een gedenkteeken aan Z. M. den Koning, door een vleijend kabinets-schrijven van den 29steu

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1