N°. 441. Maandag 5 Augustus. A0. 18fi| Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MfiBLAB Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën i» voor elke^ regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommer8 Vijf Cents. Spoortreinen van Lciuen naar 's Graveuhagc, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) uaav Amsterdam, Maandag ochtends 3 n.; de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam Beerebgt) naar Leiden Maandag '9 middags 2» u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 7 u. 30 m., '9 middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1, over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Hii' s-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 rn.10 11. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag**. 11 uur.' C ommissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 2 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9 10 uur. Karitcor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsan dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woeusdag eu Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft tot notaris te Heerlen benoemd G. Smeets kand. notaris, in plaats van J. W. D. Smeets, op verzoek eervol ontslagen. Bij het departement van Financiën is ontvangen een officieel berigt van de Britsche postadministratiewaaruit blijkt dat tot de herstelling der opgeheven tweede maandelijkscbe brievenmail naar Singapore, Penang en China besloten is, en dat zulks spoedig voortgang zal hebben. Als een gevolg van dezen maatregel kan ook de heropening van de tweede gelegenheid tot verzending uit dit Rijk naar Nederlandsch Indie nog in den loop dezer maand worden te gemoet ge zien. Indien de vroeger bepaalde dagen van expeditie of andere daartoe betrekkelijke voorschriften eenige wijziging mogten ondergaan, zal dit nader ter algemeene kennis wor den gebragt. Door het departement van Oorlog wordt ter kennis van gegadigden gebragt, dat er voor gehuwde personenniet boven de 40 jaren oud, gelegenheid bestaat om als stafmuzijkanten te Batavia geplaatst te worden en wel voor de volgende in strumenten: 2 b. klarinetten, l trompet, 1 cornet, 1 hoorn en 1 trombone. - Zij die genegen zijn om voor die betrek king in aanmerking te komenzullen zich aan gemeld depar tement per request moeten adresseren met vermelding, welke der bovenstaande instrumenten zij bespelen. Het Provinciaal Gerechtshof van Friesland heeft 1.1. Dingsdag een vrouw uit Haulerwijk tot de doodstraf veroor deeldwegens moedwillige brandstichting, waardoor te voor zien was, dat menschenlevens in gevaar konden worden ge bragt. De Algemeene Synode der Nederl. Hervormde kerk beeft voorloopig vastgesteld een reglement voor de verkiezing van kerkeraadsleden tot uitvoering van art. 23 van het Algemeen Reglement. Volgens dit reglement geschiedt de verkiezing van ouderlingen en diakenen door de meerderjarige manslidmaten voor zoo verre zij niet gealimentecrd en niet gecensureerd zijn; rechtstreeks in gemeenten van niet meer dan honderd stem gerechtigden en in de overige door kiescollegiënterwijl even wel aan de even genoemde gemeenten de bevoegdheid gelaten blijft, om hun recht tot verkiezing van kerkeraadsleden mede door kiescollegiën uitteoefeneu. De kiescollegiën bestaan voor één derde uit den kerkeraad, voor twee derden uitgekozenen door de stemgerechtigden. Verkiesbaar zijn alle stemgerech tigden die, daar waar het mogelijk isbij huur of koop voor zich of hun gezin, een eigen plaats in de kerk bezitten, of ir. den kerkelijken omslag betrokken zijn, of op een andere wijfce ten behoeve van de kerk jaarlijks bijdragen. De predi kantsberoeping geschiedt behoudens rechten van derden door den kerkeraad. Bedankt door Ds. H. van Strien Cz. te Bennekom, voor het beroep naar Bieselinge; - door Ds. H. C. Bervoets te Hengelo, voor dat naar Harderwijk; - door Ds. W. Menzete Voorthuizen voor dat naar Bleskensgraaf; en voor dat naar Urk, door Ds. M. van Leeuwen te Elspeet. Beroepen bij de Chr. Afges. gemeente te Putten den kand. K. Kreulen en te Velp bij Arnhem den kand. W. J. Thijssenbeiden van de theologische school te Kampen. - Bedankt door Ds. R. Eysing te Nyeveen voor het beroep naar Andijk en door Ds. J. F. Bos te Emmen aangenomen het. beroep naar Haren. Heden Zaturdag morgen is uit het Scheveningsche kanaal opgehaald en naar het burger gasthuis overgebragt het lijk van J. D., in leven kabinetwerkersknecht, wonende in hflt achterom. Hij laat een weduwe en vier kinderen na. Sedert Woensdag werd hij vermist. Dat de overledene van een goed oppasseud gedrag was, bewijst de omstandigheid, dat hij niet minder dan 32 jaren bij een en dezelfde meester gewerkt heeft. Toevallig bevond den meester zich dezen morgen ter plaatse waar het lijk voorloopig was bewaard en beweende zijn ge wezen trouwe knecht. Een treurig voorval heeft te Groningen op nieuw het bewijs geleverdhoe misbruik van sterken drank alle men- schelijk gevoel verstompen kan. De touwslagersknecht J. Men nes, die zich zeer dikwijls aan jenever te buiten ging, had Dingsdag avond zijn zoontje een knaap van omstreeks 18 jarenuitgezonden om een boodschap te verrigten en hem een zoogenaamd weekboekje medegegeven. Teruggekomen had de jongen het boekje verloren, en aangezien daarin onder scheidene posten voorkwamen, die het daglicht schuwden; geraakte de vader over dat verlies in woede en koelde zijn drift aan den knaap. Na hem op een geduchte wijze te heb ben geslagenmoet de ontaarde vader aan zijn zoon gezegd

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1