Buitenlaiidsch Nieuws. ligchaam en hij vouwt zich zeiven letterlijk als een servet op; zoowel zijn toeren op het tooneel als in de lucht zijn bewonderenswaardig en deze kunstverrigtingen geven het pu bliek het grootste genoegen. Een analyse te geven van de Wandelende Jood laat onze plaatsruimte niet toedoch wij willen over het spel een enkel woord zeggen. De heer Victor Driessengeliefde artist, gaf weer de meeste blijken van zijn talent in zijn onverbeterlijk mimieus spelde rol van Dagobert is dan ook voor hem ge schreven en zijdie de roman van E. Sue gelezen hebben weten wat een voortdurende strijd het leven van dezen braven krijgsman is geweest. De heer Faassen, als den sluwen Rodin» komt niet minder onzen lof toe, zoo als wij gezegd hebbent zou hij in deze rol gelegenheid vinden, zijn ongewoon talent te doen uitkomen en mogen wij zijn engagement een aanwinst voor ons Zuid-Hollandsch tooneel noemen. De heer Nuggelman3, die voor het eeitt optrad, beviel algemeen en zal voortdurend zoo voortgaande, gaarne gezien worden. De heer van den Berg, als Cringalet, verdient mede allen lof, wij kennen hem els iemand, die steeds met lust en ijver zich toelegt op zijn spel. Mevr. Valois Sablairolles was als altijd getrouw in de vervulling harer taak en zal ook zij steeds de lieve linge van het publiek blijven. De zaal was weer beter bezet en zouden wij het niet ongepast vinden, dat dit belangrijke drama door de ijverige directie nog eenmaal gegeven werden dan recommanderen wij ook een ieder dat bijtewonen en vooral opmerkzaam te zijn op spel en decoratie. Nu hebben wij nog te vermelden het talrijk en uitmuntend gezelschap van de HH. Boa9 en Judels. - Wie van de zeven is de leeUjkste, een vreemde titel en geeft het onderwerp alreeds 9tof tot lagchen, - van het stuk zeggen wij niets, en van de vertooners is al'es te zeggen, doch onze ruimte laat zulks niet toe: morgen komen wij op dit personeel van artisten terug als wij de 100,000 daalders gezien hebben. De hoofdvertooners waren gisteren avond de HH. Judels, Morin, Strelitskivan Biene en de dames Mw. Boas, Kamphuize, Bersee, en Flora Samethine. Het spel was overheerlijk en de zaal zeor gevuld f een bewijs dus dat deze firma, al komt ze wat laat en kort, zeer gezien is. De Stroopers als ballet uitgevoerd bij den heer Wollsehla- ger was uitmuntendde vlugheid der paarden is bewonderens waardig, wij zagen o. a. een sprong van een berg, die ons deed verttomd staande decoratien naar wij meenen te weten van den heer D. Kamphuizen deden een goed effect. X. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woensdag namiddag te 5 uur 66°, des avonds te 8 uur 66°, te 10 uur 64°. Donderdag morgen te 6 uur 65°, te 8 uur 70°, te 12 uur 72°, 's namiddags te 2 uur 77°, te 4 uur 79. Oeneraal Cialdini maakt, bij de inlijving van 15,000 man nationale garde, zich ook de diensten ten nutte van vele offi cieren van het voormalige zuidelijk leger, dat onder Garibaldi gediend heeft. Deze maatregel vindt goedkeuring, daar hij zich op die nijze van een element bedient, hetwelk hem zeer bevorderlijk kan zijn in zijn pogingenom aan de rooftogten der reactionnaire benden in de Napelsche provinciën een einde te maken. Andermaal wordt het gerucht in omloop gebragt, dat Koning Otto van den Grickschen troon afstand wil doen en zelfs niet meer naar Athene zal terugkeeren. Het is niet onwaarschijniyk dat de Koning van Pruis ten het kamp van Calais zal bezoeken. Sints een paar dagen spreekt men te Brussel met ver slagenheid over de inhechtenisneming van den graaf de M., die van afschuwelijke misdaden wordt beschuldigd. Omtrent den gezondheidstoestand van Keizer Napoleon wordt uit Parijs berigt, dat de kuur te Vichy Z. M. we! ge schokt heeft, zoodat er zelfs een oogenblik sprake geweest is, daarmede niet voorttegaanmaar dat zich in de laatste dagen gunstige teekenen hebben voorgedaan en de krachten voor een goed deel teruggekeerd zijn, zoodat de geneesheeren er ernstig over denken met het tweede gedeelte der toegepaste methode een begin te maken. Men spreekt van een vordering, die de graaf Léonna tuurlijke zoon van Napoleon I, zou instellen tegen de Fransche regering tot het terugbekomen der goederenhem bij het tes tament zijns vaders toegekend. Er is sprake van een bedrag van 1,400,000 francs. In een Fransch blad vraagt een 43-jarige dame eea echtgenoot en belooft hem een leven vol genoegens en in één woord alles wat een man gelukkig kan makenbehalve kin deren, daar zij een uitsluitend Platonische liefde eischt. Dingsdag is andermaal de baron de Vidil voor de recht bank van Bowstreet verschenen. Eenige getuigen werden ge hoord, waaronder de geneesheer, die den jongen Vidil het eerst heeft verbonden. De heer Alfred de Vidil bleef volhar den bij zyn weigering om getuigenis afteleggen. De heer Corrie heeft verklaarddat hij besloten heeft den gevangene naar den bevoegden rechter te verwijzen en dat hij hem niet zonder borgstelling wilde vrijlaten, omdat personen die, zooals de gevangene over een groot vermogen kunnen beschikken zich geldelijke offers zouden getroostenom zich aan de toepassing der wet te onttrekken. De Londensche Times bevestigt het berigt, dat het hoofd bestuur der Britsche brievenposterij teruggekomen is van zijn besluit, om de tweede maandelijksche gelegenheid tot briefwis seling met China en den Indischen Archipel opteheffen. Wij twijfelen er niet aan of dit berigt zal hier te lande met groot genoegen worden vernomen. De verschillende brandassurantie-maatscbappijen te Lon den hebben besloten, om een som van 7U00 p. st. te schen ken ten behoeve van de weduwe van wijlen den brandmees ter-generaal Braidvvood die bij den jongsten geweldigen brand in de Tooley-Street is omgekomen. OFF1CIKEL KlKliVi. Burgerlijke Stand te Leiden van den 18 Julij tot en met den 24 Julij 1861. Bevallent J, M. Kriekgeb. Steenbeeker, D. - M. J. van den Berg, geb. van Hassel, D. - J. H. Boom,geb. van den Berg, Z. - J. C. van den Berg, geb. van BerkelD. - M. Cerdijn geb. Smit» Z. - C. J. Ciere, geb. Gerard, D. - H. Batenburg, geb. Geutjes, D. - C. M. Brakel, geb. Mul der, D. - J. M. L. P. Zandvliet, geb. Kihn, D. - A. M. Friskes, geb. Sterkeman, Z. levenl. - C. Slewe, geb. Zand vliet, D. - C. van Biemen, geb. KenbeekZ. - C. M. Ser- sel, geb. de Kier, D. - M. Zegveld, D. - E. Fischer, geb. GoedelZ. - H. Vermeij, geb. Lemair, D. - G. Gressiegeb. Philemon, Z. - G. Barnaart, geb. de Blank, D. - C. Nieu- wenburg, D. - L. Hoogendoorn, geb. Pander, D. - M. P. Kooien, Z. - M. A. C. Keereweer, geb. Eikerbout, D. - M. A. Keijzer, geb. Wouters, D. M. de Haas, geb. Sampion Z. - S. Ligtvoet, geb. Rijke, D. - E. A. Frank geb. Schreu- der, Z. - A. Gijsman, geb. vau Herten, Z. - S. van Venetie geb. van Bloppoel, Z. - E. W. A. Vreeburg, geb. Jansen, Z. - J. M. Wassenaar, geb. TbepenZ. - A. W. F. van Disselgeb. van der Blom, Z. - A. M. Harteveld, geb. de l'Ecluse, D. - M. J. van Zoeleugeb. Suzan, Z. - J. H. C, Parmentier, geb. Plesman Z. - A. M. Parmentier, geb. Groot- hoff, D. - C. van Franckgeb. FruitmanZ. - N. A. J. van Leeuwen. Z. - M. de Heijder, geb. Persoon, Z. - A. M. Kun- kels, geb. Janssen, D. - M. Ie Féber, geb. Rijke, Z. - H. G. Scbreuder, geb. Peijster, D. - J. M. de Gunst, geb. van der Heijden, D. - A. M. P. Claessens, geb. van den Bussche, D. Gehuwd11. J. E. Groencveld van der Kop, Wedr. en C. M. C. van Hengel, ja. - J, G. Hagemanjtn. en H. ten Dam, jd. - J. Legelaar, jm. en J. van der Nat, Wed. - J, A. van den Berg, jm. en H. van der Steen, jd. Overleden: J. J. de Mey, Z. 1 j. 6 m. - William van Codings33 j. - Corn. Joh. van Beukering, 21 j. - J. C. GiezwiD. 3 j. 6 m. - W. J. Oostveen, D. 3 m. 14 d. - H. A. Drechsler, D. 4 j. 10 m. - Alida Cath. Person, 61 j. - W. J. Manders D. 16 j. - J. Filippo Z. 19 d. - M. J. B. Randoe, Z. 14 d. - Pieter de Leu, 71 j. - Adriana Emmers 73 j. - J. H. Rhoda Z. 4 j. - J. F. van Wijngaar den Z. IJ- j. - M. J. Nieuwenburg, D. 1 j. 5 m. - M. Troost, Z. 5 j. - J. de Graaf, Z. 3 w. - Hendrik van der Linden, 37 j. - J. J. van Wijk Z, 1 j. m. - Willem de Ro9, 46 j.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2