Acht ZOMER-CONCERTEN, De Twee Kolommen. BAL Menschenvrienden! Buitenlandsch Nieuws. Adverlentiën. Het ZESDE der jbpte&luiten in een naauwe omheining, en met die dieren kunstjes .te volvoerenals de clown in het paardenspel met zijn hond jes; wat meer is, om handen en hoofd in den bek van den Icolossalen wolf te leggenen het dier een klont suiker te gevenen diep uit den bek het er weder uittehalen. Zonder in het minst ijzingwekkend te zijndoet deze scène toch ver bazing ontstaan, verbazing over zooveel moed en zelfver trouwen, maar meer nog over de energie, die den mensch met een vasten wil gegeven is, om over zoovele woeste krach ten te heerschen. Met hoeveel gerustheid deze scène plaats heeftziet men later, als een schaap in hetzelfde hok wordt gelatenen de dierentemster den wolf dwingt het schaap te lief kozen. De heer Upely Faimaly vertoont zich daarna in het hok van de leeuwin met welk dier hij wonderen doetin het hok van de beide panters, die hij tot een gedweeheid brengt, aan huiskatten gelijk, en ten laatste in dat van den grooten Russischen beer. Met dit dier, dat hij uit voorzigtigheid een muilband aandoetonderhoudt hij een strijddie siddering ver wekt, maar ook tevens de reuzenkrachten aantoont van den man, die het gewaagd heeft die woeste woudbewoners tot zijn slaven te maken. Al stoeijende en vechtende toch werpt hij dit zwaar gebouwde dier met een kracht in den hoek van het hok, alsof hij met een kleine jongen te doen had en ontrukt hij zich gedurig aan de krachtige pooten waarmede het dier hem omvat. - Is alzoo de diergaarde het bezoek overwaarddeze beide menschen met de wilde dieren te zien omspringenen de koningen van het woud tot een gedweeheid te brengen, aan huisdieren ge lijk, wekt den toeschouwer tot bewondering. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zaturdag namiddag te 5 uur 78°, des avonds te 8 uur 68°, te 10 uur 64°. Zondag morgen te 6 uur 64°, te 8 uur 70°, te 12 uur 74°, 's namiddags te 2 uur 76°, te 4 uur 74°. 's avonds te 8 uur 70°, te 10 uur 66°. Heden Maandag morgen te 6 uur 64°, te 8 uur 70°, te 12 uur 71°, 's namiddags te 2 uur 74°, en te 4 uur 74°. Volgens berigten uit Baden-Baden is de Koning thans volkomen hersteld. De buitengewone deelneming hem bewezen, heeft op zijn gemoed een heilzamen invloed te weeg gebragt en men mag zeggendat zijn herstelling er krachtig door be vorderd is. De Koningin daarentegen lijdt nog steeds zeer on der den indruk der vreesselijke gebeurtenis, welke haar van zoo nabij heeft getroffen. Bij gelegenheid van de plegtige gods dienstoefening in de Protestantsche en Katholieke kerken ge houden ten einde het Opperwezen te danken voor de redding des Konings uit het gevaar, was het aantal personen daartoe opgekomen zoo groot, dat de bedehuizen hen ter naauwernood konden bevatten. Ten opzigte van Oscar Becker verneemt men, dat hij is de zoon van den staatsraad en professor van dien naam te Odessa, wiens broeder thans nog staatsraad en professor is te Kiew. Zijn vader en moeder zijn uit Chemnitz in Saksen her komstig. Zijn opvoeding als knaap heeft hij te Dresden geno ten, en in 1859 begaf hij zich naar Leipzig, alwaar hij zich op de beoefening der rechten heeft toegelegd. Hij is 22 jaren oud, van middelbare grootte, blond, bleek, mager en baar deloos. Voor eenigen tijd heeft hij o. a. een treurspel van Livoff uit het Russisch in het Duitsch vertaald. Bij zijn eerste verhoor bleek hij in opgewonden stemming te verkeeren maar sedert dat oogenblik is hij voortdurend kalm en bedaard ge weest. Wat zijn karakter betreft, schijnt hij somber en afgetrokken te zijn, en vlagen van buitengewone opgewondenheid te hebben. Er loopen ongunstige geruchten nopens de gezondheids toestand van Keizer Napoleon, ook op de Parijsche beurs. Men zegt dat zijn zwakte in de beenen toeneemt, zoodat hij ter naauwernood in zijn rijtuig kan stijgen. Het mag als een zonderling teeken des tijds worden be schouwd dat de bankier Mirèsdie geen veroordeeling had verwacht en daardoor diep ter neder geslagen is, thans zelfs bij de lagere volksklassen een gevoel van medelijden opwekt en bij de hoogere standen in diep beklag is. Den dagnadat de rechtbank uitspraak had gedaan, zijn zeer vele kaartjes af gegeven aan het hotel van den heer Mirèshetwelk aanleiding heeft gegeven aan sommige anti-Bonapartistische dagbladen om te gewagen van de verheerlijking van het misdrijf." De kleine renteniersvan welken Mirès velen ongelukkig heeft gemaakt, zijn overtuigd, dat, als hij niet vervolgd was ge worden, zij uitstekende zaken zouden hebben gedaan met de Turksche leening. OFFICIEEL IV IE UW». Eerste Huwelijksafkondiging te Leiden 21 Julij 1861. Johannes van der Ree, jm. 23 j. en Grietje Pels, jd. 36 j.- Nicolaas Langezaal, jm. 25 j. en Pietertje de Bruinjd. 25 j. - Barend Kerseboom, Wedr. van Catharina de Joog, 33 j. en Jannetje Noest, Wed. Jacobus Delfos, 32 j. - Nicolaas Hel- lenaar, jm. 25 j. en Pieternella Alida de Haas, jd. 27 j.- Antonie Marinus Beijermanjm. 37 j. en Maria Hoog, jd. 28 j. - Leendsrt Bodaan jm. 24 j. en Johanna van Daalen jd. 21 j. - Wilhelm Greibejm. 33 j. en Merrigje Kalden; laatst echtgenoot van Reinier Vermeulen, afwezig of overle den, 47. j. - Gerrit van Holten, jm. 28 j. en Dorothea Wilhelmina Brinkman, jd. 19 j. De Ondergeteekenden roepen uwe welda digheid in voor een braaf en zeer geacht on derwijzer ten platten lande, die door tegen spoed op tegenspoed gedrukt, zich in grooten geldelijken nood bevindt. Terwijl hij het vooruitzigt heeft, om met de invoering van de nieuwe wet op het onderwijs in de behoef ten van zijn huisgezin te voorzien, is hij ge heel buiten staat om de oude schuld waarvan de betaling dringend wordt geëischt, te voldoen. Eene som van ongeveer/400 zou hem kunnen redden en hem zijne eer doen behouden zijne rust teruggeven. Laat ons niet te vergeefs hopen op uwe dik wijls gevraagde en nog zelden geweigerde menschlievendheid, en smaakt de voldoe ning, die elke welbestede gift noodza- kel ijk volgt 1 Dr. J. J. VAN OOSTERZEE te Rotterdam. Dr. E. LAURILLARD, te Leiden. Ds. M, A. PERK te Dordrecht, onder Directie van den Heer H. VÓLLMAR. Aanvang des avonds ten half zeven nre. Maandag avond en gedurende de KERMIS alle avonden ENTRÉE VRIJ. Aanvang te 9 uur. EN WOENSDAG AVOND 9 UUR, ENTR EE voor een lieer met of zonder Dames Cents, ZOMERZORG M U rjÊL K.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2