De Ontwikkeling Menschenvrienden! Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Faillissement. Accoord. Eene wederlegging van het Besluit van 12 April 1801, (No. 1), 11. CJ. BEKKirVG, Uitgave van H. N1JGHte Rotterdam. Woensdag avond had op de zwem-en badinrigtiug Rhijn- zigt het 3de concert plaats, dat door het muziekcorps van de Leidsche Schutterij werd gegeven. Een heerlijke avond be gunstigde de uitvoering der verschillende muziekstukken, die beter dan de vorige keeren getuigde van de ijverige oefenin gen die de leden van het korps van de gewone bezigheden huns beroeps daartoe besteden. De directie had gezorgd voor eenige verlichting van den smaakvol aangelegden tuin, die bij zonder voldeed. Moge het haar niet aan trouw bezoek tot haar aanmoediging ontbreken en het Leidsche muziekcorps ook daarin aansporing vinden, om door oefening tot meerder vol maaktheid te geraken. Menig beroemd muziekcorps, ja elke nuttige instelling kwam tot een ongedachte hoogteomdat men wist te waarderen den ijver en goeden wil, die werd aan den dag gelegd. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donderdag namiddag te 5 uur 73°, des avonds te 8 uur 64°, te 10 uur 62°. Vrijdag morgen te 6 uur 60°, te 8 uur 66°, te 12 uur 68°, 's namiddags te 2 uur 71°, te 4 uur 72°. Als een staaltje hoe de Bourbonschen in het Napelsche te werk gaanvermeldt de correspondent van den Siècle o. a. het volgende//Een bende van omstreeks 150 man kreeg on langs in de nabijheid van Monteforte een rijken grondeigenaar, Parisi, over de 80 jaren oud, in handen. De bandieten sleep ten hem naar hun hol en zonden een bode naar zijn familie, om van deze een losgeld van 2000 dukaten te eischen. De familie kon niet meer dan 200 dukaten Zenden. Deze werden door de bandieten geweigerdmaar zij sneden den ouden man de ooren af en zonden die aan de familie met de boodschap, dat, als de verlangde som van 2000 dukaten niet onmiddellijk gezonden werd, de gevangene in stukken zou gesneden wor den. De 2000 dukaten werden gezondenmaar naauwelijks was de grijsaard in vrijheid gesteld of hij overleed aan de martelingen, die hij had ondergaan." Indien men aan berigten uit Rome geloof mag slaan, dan is de Paus gewaarschuwd op zijn hoede te zijnvermits men tot de ontdekking moet zijn gekomen, dat sluipmoorde naars het op zijn leven toeleggen. Bij de onlangs te Berlijn plaats gehad hebbende pleg- tigheid van het leggen van den eersten steen van het nieuwe raadhuis waren geen dames uitgenoodigd. Als re den hiervan wordt opgegevendat zij door haar crinolines te veel ruimte op de tribunes zouden ingenomen hebben, waardoor men een groote menigte crinolinedraagsters had moeten afwij zen. Ten einde nu niet in ongelegenheid te gerakenheeft men voorzigtigheidshalve aan alle dames zonder onderscheid den toegang ontzegd. Het vermogenwaarom de baron de Vidil zijn misdaad gepleegd heeft, bedraagt 300,000 p. st. De zoon is op dit oogenblik buiten gevaar. In Ierland zijn niet minder dan 4000 blinde vrouwen en een bijna even groot getal blinde mannen. In geen land van Europa, Noorwegen alleen uitgezonderd, vindt men zoo veel blinden. Mazloum-Bey intendant der Sultane-moeder,i s benoemd tot inspecteur der civiele lijst en van de munt, in plaats van Hassib-Pacha die op pensioen is gesteld. Getrouwd J. C. KÜHLMAN, Rijks-Ontvanger te Waspik. en J. M. DOEFF. Leiden, 17 Julij 1861. Op de STOOM-MEELFA- ÊBS& BRIEK, Wijk III N®. 801 w** bestaat gelegenheid tot plaat sing van een Fatsoenlijk JONGELING boven de 16 jaren goed kunnende Schrij ven en Rekenen. Persoonlijke aanmelding dagelijks van half een tot half twee ure. De Ondergeteekenden roepen uwe welda digheid in voor een braaf en zeer geacht on derwijzer ten platten lande, die door tegen spoed op tegenspoed gedrukt, zich in grooten geldelijken nood bevindt. Terwijl hij het vooruitzigt heeft om met de invoering van de nieuwe wet op het onderwijs in de behoef ten van zijn huisgezin te voorzien, is hij ge heel buiten staat om de oude schuld waarvan de betaling dringend wordt geëischt te voldoen. Eene som van ongeveer/400 zou hem kunnen redden en hem zijne eer doen behoudenzijne rust teruggeven. Laat ons niet te vergeefs hopen op uwe dik wijls gevraagde en nog zelden geweigerde menschlievendheid, en smaakt de voldoe ning, die elke wél bestede gift noodza kelijk volgt Dr. J. J. VAN OOSTERZEE te Rotterdam. Dr. E. LAURILLARDte Leiden. Ds. M. A. PERK te Dordreeht. De Ondergeteekende heeft aan de bij den Heer Curator in het Faillissement van J. J. DE SAUVAGE bekende Schuldeischers kennis gegeven, dat er in de tweede verga dering ter verificatie der schuldvordering een ACCOORD zal worden aangeboden. Ook aan de nog niet bekende schuld eischers wordt hiervan door deze kennis gegeven, met uitnoodiging in de verga dering van 25 Julij e.k. te compareren en tot het accoord mede te werkenter wijl hij zich bereid verklaart meerdere in lichtingen te geven. Mr. L. D. SURINGAR, Advocaat. Leiden, 18 Julij 1861. Ik Ondergeteekende ver klaar, dat de Heeren GE BROEDERS JANMART Koninklijke Machinisten en Rookverdrij vers Prinsengracht te Amsterdameen YE1ÜTILATIE.TOEITEL in een Stal, waar ongeveer Zeventig Koei- jen in zijn bewoond door den Landbou wer DIRK VAN DER VLUGT, Letter GG. Haarlemmermeer, welke Stal vroeger nat en vochtig wasvan de Wasem der Dieren, thans door de Kunstmatige werk zaamheden van bovengenoemde Heeren geheel verdwenen is, en door een ieder kan bezigtigd worden. Het is niet alleen de Ventilateur, die de amoniale Dampen en koolstofzure Dampen opneemt,- maar die dampvormige lucht, welke in den Ven tilateur komt, in Water verandert en dooi de Machine naar buiten gevoerd wordt. De Machines RÉNOUVÉLATEUR zijn uitmuntend voor aanvoer van versche Lucht en zonder de minste togt. Deze uitmuntende uitvinding voor de gezondheid der Dieren, durf ik gerust een ieder aanbevelen, De geheele toestel kan naar believen op alle graden gereguleerd en afgesloten worden. Ns. HOOGLAND, Veearte. DER door Oud-Resident van Rembang. Prijs 90 Cents.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3