N°. 428. Maandag 15 Julij. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridder der Militaire Willems orde, 4de klasse, den gezaghebber W. Glaser, behoorende tot de dienst der gouv. Schoeners in Neerl.-Indie en tot ambte naar van de 1ste kl. voor de burgerlijke dienst in Neerl. Indie Mr. W. Stortenbeker. Z. M. de Koning is heden Zaturdag ten 11 ure met een extra spoortrein uit de residentie naar Haarlem vertrokken ten einde aldaar de tentoonstelling van Nijverheid te bezigti- gen, HD. wordt in den namiddag in de residentie terug verwacht. Z. M. den Koning zal Maandag te 5 ure met een extra spoortrein uit de residentie naar het Loo vertrekken. Uit Scheveningen wordt heden berigt: Gisteren avond is nog een lijk van de verongelukte beman ning der brik de Stad Vlissingen aldaar aangespoeld en he den begraven. Het was dat van den matroos Geert Groen oud 36 jarenwiens weduwe met den stuurman van Dijk zich naar hier had gespoed. De vergevorderde staat van ontbinding waarin de overledene verkeerde liet echter niet toe dat de diep bedroefde vrouw haren man konde aanschouwen. Al de sche pelingen zijn thans op het strand gevonden en hun overblijf selen hebben nog in de aarde een rustplaats mogen vinden de kap. is te Katwijk, zijn kind en de matroos Sampion zijn te Scheveningen; de matrozen Barends is te 's Gravesande de matrozen Luiten en Zelleman zijn te Monster aangespoeld en aldaar begraven. Naar men verneemt hebben edele men- •chenvrienden te Botterdam zich op een onbekrompen wijze het lot van de diep beklagenswaardige weduwen en weezen dier verongelukten aangetrokken. In de vergadering van den raad der gemeente Voor schoten van den II dezer, is naar aanleiding eener Minis teriele aanschrijving bepaald, dat de in die gemeente bestaande verordening op het bouwen van huizen zal worden herzien en gewijzigd. Dezer dagen is bij de spoorwegcommissie te Nijmegen ingekomen een schrijven van den Minister van Binnenland- sche Zaken, inhoudende het aanbod eener concessie, doch voorloopig zonder bruggen (althans gesubsidieerde). De com missie heeft in haar antwoord de bijna onoverkomelijke be zwaren, aan zoodanige concessie verbonden, uiteengezet, doch ten slotte verklaarddat zij bereid was ook die concessie aan- tenemenvermits zij overtuigd wasdat de Minister zelf later zou erkennendat vaste overbrugging en daartoe verleende hulp van staatswegevoor de aangevraagde lijn onontbeer lijk iste meer daar de Kegering zoo dikwerf verklaard heeft Nijmegen te willen en te zullen helpen. Het Provinciaal Gerechtshof van Noordbrabant heeft 11. Donderdag A. van Drunen, beschuldigd van het in brand steken van het huis van den heer Sprengers, te Steenwijk in de maand October, 1858 waarbij te voorzien was, dat menschen- levens in gevaar werden gebragt, schuldig verklaard en hem veroordeeld tot de straffe des doods. Uit Utrecht wordt berigt, dat bij het Hoog Militair Gerechtshof aldaar nog voor den rusttyd de instructie begon nen is in de zaak van het dueldat voor eenige weken zoo algemeen en zoo rechtmatig ergernis gaf. Het is te hopen, dat men eindelijk eens in verzet komt tegen zulke schande lijke vooroordeelen. Het blijkt toch dat dit vooroordeel zoo sterk in den militairen stand is ingedrongen, dat geen ver lichte publieke opinie magtig is, om de groote nadeelen te voorkomen. Kan het niet andersdan is het zeer te wenschen dat de mannen van het zwaard eens gevoelig mogen leeren, dat de Maatschappij der 19de eeuw niet meer het brutenrecht van den sterksten erkent en niet gezind is van hen te dul den, wat ze in ieder ander als een poging tot moord zou straffen. De volgende algemeene vergadering der Nederl. Maat schappij ter bevordering van Nijverheid, zal te Deventer wor den gehouden. Beroepen bij de Herv. Gemeente te Winschoten Ds. W. Boekhoudt te Delfzijl. Wy vernemen dat Eegenten van het Sionshof in hoo- ger beroep zijn gekomen van het vonnis der arrondissements rechtbank te Leiden, waarbij zij veroordeeld zijn tot schade vergoeding wegens onwettige uitzetting van een der conventualen in dat hof. - De adv. Mr. N. Sikkel Groos zal voor regen ten in hooger beroep optreden en door den procureur Mr. O. J. Francois worden bijgestaan. Vergelijkende Staat van de zuivere opbrengst der opcen ten en eigen middelenten behoeve dezer gemeente geheveni LEIDSOH MGB Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per po9t f 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor alken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2} u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 30 m., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 nt.. '«avonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1