Buitenlandsch Nieuws. óp den St. Jacobs- of Grooten torenvoor de som van f 16,750. De toegang naar het Binnenhof te 's Hage zalten ge volge van de afbreking dier poort, afgesloten worden. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft tot 3en prae- ceptor aan het stedelijk gymnasium benoemd Dr. P. Hoog vliet te Leiden. Dingsdag 11. is de 84ste algemeene vergadering der Nederl. Maatschappij ter bevordering van nijverheid te Haar lem geopend. Op dien dag is beslotendat de Maatschappij bij de Hooge regering zal trachten te verkrijgen de herzie ning of liever de afschaffing van het patentrecht en bij onder scheidene gemeentebesturen de aanmoediging en uitbreiding van industriescholen. Door den kerkeraad der Herv. gemeente te Koedijk (cl. Alkmaar) is met algemeene stemmen tot predikant be roepen de kandidaat C. Maas te Schiedamen beroepen tot predikant te Oude Schild op het eiland Texel de kandidaat V. Sikkes. Uit Heusden verneemt mendat vele ingezetenen dier gemeente den Hervormden predikant Pape uitnoodigen en aan sporen, om het leeraarsambt nederteleggen en de openstaande betrekking van Burgemeester, die hem zou worden aangebo den te aanvaarden. De rijke erfenis, hem onlangs van een overleden vermogende weduwe^ten deel gevallen, moet hem in staat hebben gesteld, op een onbekrompene wijze behulp zaam te zijn in de bevordering der belangen van Heusdens ingezetenen. Men voegt er bij dat in zijn gedrag en levens wijze overigens door die onverwachte erfenis geen de minste verandering was gekomen, die naar hoogmoed, eigenwaan en zelfverheffing geleekwat nog al eens pleegt het geval te zijn bij zulke lotwendingenzoodat men werkelijk algemeen wenscht, dat de Evangeliedienaar aan het hoofd der burgerlijke ge meente worde geplaatst, om stoffelijke en zedelijke welvaart beiden te bevorderen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woensdag namiddag te 5 uur 72°, des avonds te 8 uur 69°, te 10 uur 65°. Donderdag morgen te 6 uur 60°, te 8 uur 64°, te 12 uur 70°, 's namiddags te 2 uur 72°, te 4 uur 72°. Onder den titel van opperbevelhebber der konink lijke troepen van Frans II blijft zekere Chiavone, aanvoerder eener bende, in den omtrek van Napels plunderen en brand stichten. Wat niet aan zijn bevelen wil gehoorzamenwordt met den dolk bedreigd. Dezer dagen zond hij aan een Napelsch dagblad een proclamatie, met de vriendelijke uitnoodiging die optenemen, //tenzij de redacteur niet vermoord wilde worden," waartoe de noodige maatregelen waren genomen. De Bourbon- sche benden zoeken overal manschappen aantewerven en heb ben in den regel een rijken oogst, wanneer het hun gelukt gevangenen uit de tuchthuizen te bevrijden. Niet alleen dat zij in het Napelsche aanzienlijke buitenverblijven plunderen en verbranden, zelfs bosschen en olijfboomen worden geheel door hen vernield. Men berigt dat de opperhoofden der clericale party te Home een comité hebben gevormd met het doel om bij het overlijden van den Paus elke tusschenregering te vermijden. Dit comité heeft den kardinaal Silvestre di Rovigo tot opvol ger van den Paus gekozen, hij is 59 jaren oud en algemeen bekend door zijn gezindheid ten gunste van Oostenrijk. De Mennonieten in Pruissen blijven onwrikbaar bij hun besluitom naar de Krim te verhuizenwanneer zij door de wet tot de militaire dienst gedwongen zullen worden. Zoo al9 bekend is verbiedt hun geloof het dragen van wapenen. In het belang der menschheid ware het wenschelijkdat geheel Europa in dit opzigt Mennist werd. Z. M. den Keizer van Oostenrijk heeft bij de overhandi ging van het Hongaarsche adres het volgende te kennen gegeven: //Met genoegen heb ik de pligtmatige welwillendheid ver nomen, waarmede de Stenden en de Vertegenwoordigers des Lands aan mijne onlangs te kennen gegeven wenschen te ge- moet zijn gekomen. In de verwachting dat de Stenden en de Vertegenwoordigers mijn antwoord op dit adres, hetwelk alleen het belang van het Land en de algemeene welvaart mijner volkeren op het oog zal hebben, met gelijke gezindheid zul len ontvangenzal ik hun dit antwoord ten spoedigste ken baar maken." Te Praag stierf voor eenige dagen een vrouwdie 23 kinderen had ter wereld gebragt. Op haar 16de jaar kreeg zij haar eerste kind. - De opperrabbijn van Krakau heeft aan de jonge Israë litische vrouwen het dragen van crinolines verboden. Die het gebod overtreedt wordt uit de Synagoge geworpen. De bisschop van Montpellier, den 4 Mei jl. overleden heeft een echt priesterlijk testament nagelaten. Hij zegt daarin //Ik gelast en beveeldat alle papierendie in mijn huis ge vonden worden en mijn handelingen ten kosten van andere personen kunnen rechtvaardigen, verbrand zullen worden. Ik wil liever na mijn dood aan den laster blootgesteld zijn dan den zegen over mijn vijandene behalen daar ik henzelven of hun rust moet benadeelen. De mate der vergeving van schul den die ons ten deel zal vallenis naar dat wij anderen heb ben vergeven. Ik benoem tot universele erfgenamen van mijn vermogen mijn groot seminarium en de armen van Mont pellier. Bij de aankomst van Keizer Napoleon te Vichy geraakte een excentrieke jonge Engelsche dame zoo zeer in verrukking, dat zij hare kanten mantille afdeed en voor den Keizer op den grond uitspreidde. Deze raapte ze echter op en hing ze zijn vereerster weder om de schouders, Uit la Bouverie in Henegouwen wordt berigt, dat een vrouw aldaar bevallen is van vijf welgeschapen kinderen, twee jongens en drie meisjes. Moeder en kinderen zijn te Namen te zien. Te Bristol werd dezer dagen een huwelijk gesloten tus- schen een bruidegom van 19 en een bruid van 50 jaren oud. Geen van beide was vroeger gehuwd. Zij worden door de ar menkas onderhouden. - De man is kreupel, de vrouw heeft één oog en is aamborstig, Zaturdag 11. heeft Blondin in het glazen paleis te Sy denham weder verscheidene ijzingwekkende kunstverrigtingen volvoerd. Zoo liep hij op stelten en reed de beeldtenis van Punch (een Engelsch karikatuur) in een kruiwagen over bet koord. Er waren 13807 toeschouwers. Uit Alexandrie wordt gemeld, dat de Nederl. consul- generaal, de heer S. W. Ruyssenaers, vergezeld van den En gelsche agent en consul-generaal, den Engelschen consul en den Russischen consul-generaal naar de landengte van Suez zijn vertrokken. De onderkoning heeft een stoomboot ter hunner beschikking gesteldom genoemde heeren naar Port-Saïd overtebrengen. De geprojecteerde kanaalhaven in de Middel- landsche zeevan waar hun togt zal uitgaande geheele landengte tot aan Suez en de geprojecteerde vertakkingen van het Zoetwaterkanaal zullen door hen bezocht worden. De nieuwe Sultan heeft twee Christenen tot den rang van pacha verheven zijn geneesheer en zijn muziekmeester. Een deputatie van de Mexicaansche fondsenhouders te Londen heeft met lord John Russell een conferentie gehad die tot een bevredigende uitkomst moet geleid hebben. De Engelsche regering zal, naar het schijnt, in overeenstemming met Frankrijk tegenover Mexico ernstige middelen in het werk stellenter bevordering der belangen van de fondsen houders. OFFICIEEL HIEIIWI. Burgerlijke Stand te Leiden van den 4 Julij tot en met den 10 Julij 1861. Bevallen: M. E. de Koning, geb. Kums, D. - E. C. Randoe, geb. Wijtenburg, Z. - D. Hoogervorst, D. - M. Klinkhamer, geb. Kwestroo, D. - C. J. Cornet, geb. Per soon, Z. - F. M. Smits, geb. Osterloh, D. - J. Petit, geb. Loeber, Z. - M. de Cler, geb. van Houten D. - J. Horree, geb. Bronkhuyse, D. - G. M. Ratel, geb. Tijken, D. - G. Philippo, geb. van den Berg, Z. - T. Griinertgeb. Koek» Z. levenl. - J. M. Schols, geb. Deldik, D. - J. de Nobel, geb. Loeber, D. - M. J. de Haas, geb. van Houtum D. - J, M, van Gelder, geb. Vervoorn, Z. - J. van der Wi'V,

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2