N°. 420. Donderdag 11 Julij. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MfJBLAB. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Ze9 Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 30 m., 'smiddags te 12 n., 'snamiddags te 3 u. 45 m„ 'savonds te 8 u. 15m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie i3 open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9=2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men verneemtdat Z. M. in de orde van de Eiken kroon heeft benoemd de heeren Mr. A. Prins, vice-president van den Raad van Nederlandsch-Indieen Jhr. Mr. H. C. van der Wijck, lid van den raad, als groot-officier; W. F. Versteeg, kapitein der genie bij het leger in Oost-Indie, als officier, en Radhen Adhipatti Tjokro Negoro, regent van Ban joemaas, als ridder. Bij Koninklijk besluit van 19 Junij 11. is bepaald, dat geen predikantszoncn academiegelden kunnen genieten dan na te zijn toegelaten tot het examen in de Wiskunde, bepaald bij art. 1 van het besluit van 4 Augustus 1853. De audientiën der Ministers van Marine, van Binnen- landsche Zaken en van Oorlog zullen op den 12den 13den en löden Julij aanstaande niet plaats hebben. De Provinciale Staten van Gelderland hebben besloten een medaille te doen slaan ter herinnering aan 's Konings verrigtingen bij den jongsten watersnood, waarvoor 1500 werd beschikbaar gesteldterwijl aan 's Konings commissaris in de provincie, graaf van Limburg Stirum, algemeen hulde is gebragt wegens zijne bij die ramp betoonde belangrijke diensten. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben dezer dagen de som verdeeld, aan die provincie toegekend uit de algemeene collecte tot vergoeding van schade door den watervloed gele den. De berekening der schade was overgelaten aan de ge meentebesturen die daarvan verschillende staten inzenden welke tot grondslag en leidraad strekte der door een commis sie uit het collegie van gedep. Statenbijgestaan door den heer van der Kemp, stadsarchitect te Nijmegen, later inge steld plaatselijk onderzoek, dat soms merkwaardige uitkoms ten opleverde. De door die commissie verbeterde Staten heb ben deu grondslag uitgemaakt der verdeeling, welke de meest mogelijke waarborgen van billijkheid heeft. Op het voorstel van Gedeputeerde Staten van Gelder land, om de tegenwoordige hooge bedijking in een lage te veranderen is door den dijkstoel van het polderdistrict Bom- melerwaard beneden den Meidijk geadviseerd: 1°. dat de be zwaren, tegen de dijken van dit polderdistrict ingebragt, in meerdere of mindere mate op alle dijken van toepassing zijn 2°. dat zoo de aanbevolen maatregelen aangenomen werden a. het vloedwater niet tijdig genoeg zou kunnen worden ge loosd; b. de bouwlanden daardoor verloren en de overige landen van weinig waarde meer zouden zijn; c, de ingezete nen zouden verarmen en de gemeenten daardoor worden ont volkt d. de huizen welke meerendeels op lage erven zijn ge bouwdtelkens aan overstrooming, en de bewoners aan groo- tere verliezenongemakkenontberingen en gevarendan onder den tegenwoordigen toestand, zouden blootstaan; en de dijken veel meer aan onderhoud zouden kosten. In de heden Woensdag gehouden Zitting der Prov. Sta ten van Zuidhollaud is behandeld het ontwerpbesluit tot op heffing der ambachten in Schieland. Alvorens daartoe overte- gaan werden langdurige beraadslagingen gevoerd over de vraag of thans het reglement voor den polder Moordrecht zou wor den behandeld, dan wel of dit zou worden uitgesteld tot nadat de finantiële aangelegenheden van dien polder en de overige daarmede in verband staande polders zullen zijn ge regeld. Met 30 tegen 23 stemmen werd besloten thans het reglement voor Moordrecht niet te behandelen en is dit aan gedep. Staten teruggezonden. Hierna zijn de beraadslagingen gevoerd over het ge noemd ontwerp-besluit tot opheffing der ambachten in Schie land. Ten gevolge van het bovengemeld besluit zijn daaruit thans weggelaten de polders MoordrechtBroek enz. De com missie heeft nog eenige nadere wijzigingen in het besluit voor gesteld, ten einde dit gelijkluidend te doen zijn aan het ge nomen besluit tot opheffing der ambachten in Delfland. Na het vertrek der Oostenrijksche muzikanten uit Haar lem, zijn de feestelijkheden in die stad in zoo verre gestaakt gewordendat de gewone kermisvermakelijkheden volgens ge woonte genoten konden worden. De tentoonstelling is gedu rende dien tijd dagelijks door een menigte nieuwsgierigen bezocht geworden. Zondag 11. zijn de aangekondigde feesten weder aangevangen met de opening der Bloemententoonstel ling in de Hertenkamp in den Hout. Maandag den Ssten zijn de leden der Jury voor de tentoonstelling der M. v. N. op het Raadhuis vergaderd geweest en hebben met hunne werkzaamheden een aanvang gemaakt. Te 2 uur zijn zij be nevens de afgevaardigden der departementen in den Herte-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1