N°. 419. Woensdag 10 Julij. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den kolonel J. W. Blanken, van den staf der artillerie, directeur der artillerie-, stapel-en con- -structie-magazijnenen den majoor A. L. von Preuschen, van het 2de reg. vesting-artillerie; voorts tot rechter-plaatsvervan- ger in de arr.-rechtb. te Utrecht Mr. E. Bergsma, advocaat te Utrecht en adj.-comm.. der eerste klasse ter griffie van het prov. gouvernement aldaar; tot kantonrechter te Oud-Beijer- land Mr. A. J. Duymaer van Twist, thans griffier bij het kantongerecht te Ommen; tot rechter in de arr.-rechtbank te 's Gravenhage Mr. J. G. Kist, thans kantonrechter te Dor drecht en tot plaatsvervangend kantonrechter te Leiden Mr. J. Luzac, advocaat en secretaris van het collegie van curato ren der Hoogeschool aldaar. Z. M. heeft aan den heer de Haart te Venlo een prach tige doekspeld ten geschenke gezondenvoor de aanbieding van een zeer fraai bewerkten sabelkoppel. De Minister van Oorlog heeft den lsten luit. Gerard van Sijsen van het reg. rijdende artillerie benoemd tot in structeur voor de rijkunst bij dat regiment. De Minister van Binnenl. Zaken heeft tot medeleden der commissie voor het afnemen vaa het eindexamen der kweekelingen van 's Rijks veeartsenijschoolvoor dit jaar be noemd de heeren Dr. P. Harting, hoogleeraar; Dr. A. M. W. van Hasselt, 1ste officier van gezondheid 2de klasse; en Dr. C. C. Röell, referendaris bij het Ministerie van Binnen- landsche Zaken. Heden middag en aanstaanden Donderdag wordt door den baron van Brienen van de Groote Lindt aan de leden van de Provinciale Staten van Zuidholland een diner aan geboden. De Tweede Kamer zal eerst Woensdag haar beraadsla gingen voortzetten over het aanhangig ontwerp van wet op de nationale militie. Er schijnt een plan bij de regering te bestaan om de te Rotterdam bestaande inrigting voor jeugdige veroordeelden naar de Ommerschans te verplaatsen. Uit de memorie van toelichting, gevoegd bij het inge diend wetsontwerp tot amortisatie van schuld, blijkt, dat de Regering berekent voor de doorgraving van Holland op ziju smalst 2 millioen in 1862 en voorts tot in 1870 bij afwis seling 2 en 3 millioen 'sjaars, in het geheel 18 millioen. De verbetering van den waterweg van Rotterdam naar zee wordt begroot op 6,300,000 te verdeelen over 6 jaren. De slaveu- emancipatie zou kosten 16 millioennamelijk300,000 in 1862, 13,300,000 in 1863 en voorts jaarlijks 800,000, alzoo te zamen 16 millioen. Met de directie der stoombootdienst de Stad Hoorn is door het departement van Oorlog een overeenkomst getroffen, tot het vervoeren van troepen met die boot van Amsterdam naar Hoorn en omgekeerd. De in vele bladen vermelde activiteit van den te Noordj wolde gestationneerden rijksveldwachter W. van der Meulen, wegens bekeuring zijner vrouw bij verkoop van winkelwaren op Zondag, is geheel uit de lucht gegrepen. Wel is waar wordt door die vrouw een winkel in grutterswaren gehouden doch de rijksveldwachter W. van der Meulen is geplaatst te Nyehorne, gemeente Schoterland, kwam in geen vier weken bij zijn vrouw, en kon derhalve haar niet bekeuren. De beroemde schaakspeler Andersen uit Breslau is te Rotterdam aangekomen en zal aldaar eenige bewijzen van zijn bekwaamheid geven. Beroepen tot pred. bij de Herv. gemeente te Varsseveld (cl. Zutphen) Ds. H. Vrendenberg te den Berg op Texel; - te Winschoten Ds. W. Boekhoudtte Delfzijl. Men verneemt, dat Ds. F. de Willigen, pred. bij de Nederd. Herv. gemeente te 's Gravenhagezijn emeritaat heeft gevraagd. Men schrijft uit Peizedat daar een roggehalm isdie de lengte heeft van 8 voet oude maat, of 235 Ned. duimen. De vorige week heeft te Zundertbij gelegenheid der kermis, een zonderling ongeluk plaats gehad. Oostvogel en Naiemann, die te zamen, naar men zegt, oneenigheid hadden, werden handgemeenwaarbij de laatste den eer9te de lip af beet; terwijl anderen verhalen, dat Oost vogel, in woede en spijtonder het vallen zich zeiven den lip zou afgebetea hebben. A. Polderman, die door het provinciaal Gerechtshof in Zeeland is ter dood veroordeeld, heeft zich tegen dat arreatj in cassatie voorzien, LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko3t voor Leiden 1.9B, eD franco per po9t 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u.9m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2p u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 30 m 'smiddag9 te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgenB van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1