De republiek Montevideo zal aan de generaals Garibaldi en Medici, die haar vroeger verdedigd hebben, hun achter stallige traktementen met de intressen, ten bedrage van 200,000, uitbetalen. In weerwil der goede raadgevingen van de autoriteiten, hebben zeer vele bakkersknechts te Marseilleten gevolge van geschillen met hun meestersbesloten des avonds niet meer te werken. Hiervan verwittigd, heeft de senateur, die met het beheer van het departement belast is, de noodige maatregelen genomenom de bevolking van de nadeelige gevolgen dezer handeling vrijtewaren. De onder dienst staande bakkersknechts, die tot het garnizoen van Marseille en tot de douanen be hooren, zijn onverwijld ter beschikking der bakkersbazen ge steld om in hun gebrek aan knechts te voorzienen die welke zich te Toulon AixNimesMontpellier en elders in garni zoen bevonden zijn langs den spoorweg naar Marseille geroepen. Te Möhra bij Salzungende geboorteplaats van Luther, heeft 11. Dingsdag de onthulling van zijn standbeeld plaats gehad. Het stelt den grooten hervormer voor op het oogen- blik, dat hij te Worms zijn beslissend woord uitspreekt. De commercieraad Richards te Keulendie een aan zienlijk museum heeft gebouwdheeft voor zijn dood den wensch te kennen gegevendat deze inrigting door de hooge geestelijkheid zou ingewijd worden. In een dezer dagen door den stedelijken raad gehouden geheime zitting, werd het voor stel ter sprake gebragtof zulk een inwijding wel gevoegelijk door de geestelijkheid kon geschiedenwanneer men in aan merking nam, dat er zulk een groote menigte nymphen en Venussen in puris naturalibus in gevonden worden. De meer derheid besliste echter, dat men aan den wensch van den over ledene moest gehoor geven. Donderdag morgen te 9 uur is een bediende der Bank- commanditie te Dusseldorp naar de post gezonden en heeft aldaar in ontvang genomen 3 pakken geld, van 100,000, 1500 en 12,000, te zamen 113,500 th. 204,300). Des namiddags te 6 uur was hij nog niet teruggekomen. Per tele graaf is allerwege verzocht hem aantehouden. Twee echtelieden in Oregon leefden zamen niet altewei en daar de zwakke wederhelft maar al te dikwijls de gevolgen dier minder aangename verhouding moest ondervinden, drong zij eindelijk bij manlief op scheiding van tafel en bed aan waarin dan ook werd toegestemd. Maar de goede vrouw, zoo lang gezelschap gewend, gevoelde maar al te spoedig de waar heid van het Wer sieh der Einsamheit ergiebtAch! der ist bald alleinl Ten einde dus in alle eer en deugd zich weer van een alter ego te kunnen voorzienkwam zij met haar heer gemaal overeen, omtrent een echtscheiding. Zij trad nu in 't huwelijk, maar ziet, twee of drie dagen daarna komt haar eerste man zich in haar huis neerzettenalsof h\j er wer kelijk te huis was. Haar tweede gemaal, te huis komende, keek heel raar op en vreesselijk donker ook - want hij was erg jaloersch - maar weldra toonde vrouwlief hem een docu ment, inhoudende, dat de ander in de echtscheiding toestemde onder voorwaarde dat, zoo zijn vrouw hertrouwde, zij hem in de woning van haren nieuwen gemaal zou onderhouden. Deze laatste besloot nu in die overeenkomst maar genoegen te ne men, en rustig woont nu de ander bij hem in, een zeer ge makkelijk leven lijdende, en zonder dat er ooit een kwaad woord tusschen het drietal valt. In de loterij der bij Kroll tentoongestelde voorwerpen van landbouw en nijverheid heeft de Koning van Pruissen een keukenemmer en een dozijn keukenmessen gewonnende Ko ningin een paar eenden en de kroonprins een ijzeren soepketel. De Keizer van Frankrijk heeft de Siamesche gezanten verzocht, hem twee witte olifanten te zenden. De gezanten hebben geantwoordaan dit verzoek te zullen voldoen, en de hoop te kennen gegevendat die olifanten zouden worden ontvangen en behandeldals voor fde vertegenwoordigers der godheid" past. De Britsche commissarissen voor de tentoonstelling had den aan de componisten Auber, Meijerbeer en Rossini het ver zoek gerigt om drie nieuwe muzikale compositiën te leveren voorstellende Frankrijk, Duitschland en Italië, ten einde die gedurende de tentoonstelling van 1862 ten gehoore te bren gen. Rossini, die verzocht was een triumfalen marsch te le veren, heeft het volgende geantwoord: Met leedwezen moetik de mij bewezen eer afwijzendaar ik mij niet meer berekend gevoel voor zoodanige taak. Indien ik nog geacht kon worden tot de muzikale wereld te behoorenzoude ik er echter een pligt en genoegen uit hebben gemaaktom bij die gelegen heid te bewijzendat ik de edele gastvrijheid van Engeland niet heb vergeten. In het Hoogerhuis en in rechterlijke kringen verhaalt men elkander de volgende anecdote: Lord Brougham had steeds hoog en laag verklaard niet voor lord Campbell te willen stervenuit vrees dat deze zijn biographie zou schrij ven. Lord Campbell had van zijn kant mede verklaard, dat hij, levend of doodevenwel een levensschets van lord Broug ham op het papier zou brengen. De laatste had zich hierop gewroken en terwijl hij een life of lord Campbell in portefeuille heeftvindt men in die van lord Campbell een biographie van lord Brougham. Het is algemeen bekend, dat het des zomers al zeer moeijelijk valt de gist behoorlijk te conserveren. Daartoe is evenwel nu een middel uitgevonden. De heer Marousé Wins te Grandglise-Quevaucamps (in Henegouwen) heeft namelijk, als uitvinder van een middel tot bewaring van dit artikel in het warme jaargetijde, een brevet van uitvinding genomen. Wanneer dit middel blijkt aan de vereischten te voldoendan kan de heer Marousé Wins zich ook verzekerd houden een belangrijken dienst te hebben bewezen aan bakkers, gisthan- delaars en allen die met dat artikel te doen hebben. Men is bekommerd over de ernstige ongeregeldheden die zich in den omtrek van Bergen (in Henegouwen) te Fre- meries onder de arbeiders in de steenkolenmijnen van Agrappe en Grisoeul hebben voorgedaan. Het misnoegen der mijnwer kers schijnt te zijn ontstaan door de invoering van een nieuw reglementwaarbij zij verantwoordelijk worden gesteld voor de beschadiging der werktuigenkarren en wagens gedurende den arbeid, waartoe deze worden gebezigd. Na vruchteloos onder handelingen betreffende dit reglement', hebben de mijnwerkers, met knuppels gewapend, de omstreken afgeloopen, om ook el ders hun makkers tot verzet aantesporen en volgens de jongste berigten hebben zij de gendarmes uit Bergendieeven als later de infanterie en de lansiers, waren afgezonden om de rust te herstellenmet scheldwoorden en steenen ontvangen zoodat menna de gebruikelijke driemaal herhaalde sommatie vuur heeft moeten gevenwaardoor gekwetsten en welligt doo- den zijn gevallen. De opgewondenheid onder de werklieden is groot en wordt vooral door de vrouwen aangevuurd. Een brief uit Beyruth verzekert dat de tegenwoordigheid van het Fransche eskader op de kusten van Syrië het vertrou wen der Christelijke bevolking heeft verlevendigd. De soldaten en officieren verkrijgen zeer gemakkelijk verlof om aan land te gaan en hun herhaalde verschijning in die streken heeft een zeer goede uitwerkingdaar zij aan de Turken zoowel als aan de Drusen bewijst, dat de Christenen beschermers hebben op korten afstandgereed om op het eerste sein van onraad toetesnellen. OFFICIEEL NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantonge recht, op den 1 Julij 1861. 1 Wegens het in gebruik hebben van een Paardenstaldie niet volgens de voorschriften was gebouwd; alsmede het leggen van een meststaal op een binnenplaats. 1 Wegens het verontreinigen der straat. 3 Wegens op Zondag, binnen de gemeente, een schuit met' bagger te laten liggen. 3 Wegens het baggeren in de Vliet- en Meerburgervaart zonder consent. 2 Wegens het baggeren in de Singelgracht zonder consent. 2 Wegens het op den kant der wal staande te hebben ge baggerd. 7 Wegens na gezetten tijd in een tapperij bevonden te zija, onder de gemeente Voorschoten. 6 Wegens op de openbare straat zich in kennelijken staat van dronkenschap te vertoonen. 1 Wegens overtreding van art. 288 Algemeene politie-ver ordening.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2