N°. 415. Vrijdag 5 Julij. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Naar wij vernemen, zullen, na voldoend afgelegd exa men, aan Z. M. tot officieren van gezondheid der 3de klasse worden voorgedragen Voor de landmagt: de heeren W. K. Dilg en A. Spruyt. Voor de zeemagt: de heeren E. M. van Lier, J. F. Boeck, T. van Gelder, H. G. Buyze, B. Rosmijn en L. P. Gijsberti Hodenpijl. Voor de landmagt in Oost-Indië; de heeren J. P. Dozy, A. K. W. Arntzenius, N. A. Bonthuis, N. P. v. d. Stok, H. C. J. F. t. Hardenbergh, W. van Geer, H. Greve, J. J. Groos J. G. Kroon, W. J. J. Zuur, H. Krooneman D. Matak Fontein, H. A. ter Meulen, F. S. A. de Ruiter, J. J. v. Vogelpoel en L. H. N. Vriesmanallen kweekelingen van 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon den officier van gezondheid der 3de klasse J. M. H. G. Theunissen. Z. M. heeft benoemd tot lid der commissie van ge neeskundig onderzoek en toevoorz. in Zuidholland gevestigd te 's Gravenhage G. C. Terlaakheel- en vroedmeester te 's Gravenhage; en eervol ontslag verleend, op verzoek, aan B. Goudswaard, als directeur der Nederl. Handelmaatschappij te Amsterdam. Maandag heeft voor de arr.-rechtbank te Assen de be handeling plaats gehad der zaak van elf van de 140 Hano- veranendie op den 29sten Mei jl. een strooptogt op Hol- landsch gebied hebben gemaakt en de werken van de eige naren van het compascuum der Noord en Zuid Bargermarkte vernielden. Vermits geen hunner verscheenis tegen hen ver stek verleend. Nadat het O. M. bij monde van den heer Mr. P. Hofstede, officier van Justitie, de toedragt dezer zaak had ontvouwdrequireerde ZEG. voor elk hunner een gevangenis straf van minstens één jaar, een geldboete van 25 en de kosten. Het provinciaal gerechtshof in Zeeland heeft A. Pol derman, wegens het vermoorden zijner echtgenoot, veroor deeld tot de doodstraf, uittevoeren binnen Middelburg. Men verneemt, dat de regering zich heeft vereenigd met het voorstel van den Gemeenteraad van Weert, om de school aldaar op den bestaanden voet te behouden, maar de broe ders der onbevlekte ontvangenis bij het onderwijs hun kloos tergewaad te doen afleggen, de deur van de school naar 't klooster leidende te doen digt metselen en uiterlijk aan het schoollocaal een andere kleur dan aan het klooster te geven. Bij het adspiranten-examen voor de militaire akademie te Breda zijn 78 jongelieden afgewezen, 64 toegelaten. De Jury van bekrooning der kunstwerken, tentoonge steld te 's Gravenhageheeft aan de commissie van beheer over die tentoonstelling verslag uitgebragt. De uitslag der be krooning is geweestdat aan de volgende kunstenaars de door de gemeente geschonken eerepenningen zijn toegekend: van de buitenlandsche kunstenaars aan O. AchenbachE. E. Hil- lemacher, J. Robie, Mevr. H. Ronner; van de Nederlandsche aan A. Allebé, C. Bisschop, J. W. van BorselenJ. H. Cuy- pers, W. H. Martens en A. Mollinger (bij loting aan den heer Martens ten deel gevallen), en P. Stortenbeker. In de volgende week zal het muzijkcorps van het reg. Grenadiers en Jagers onder directie van den heer F. Dunkier, zich naar Haarlem begeventer opluistering van de aldaar plaats hebbende feesten. In de Utrechtsche en Geldersche streken zijn in de laatste dagen de vooruitzigten omtrent de byenteelt eenigzins gunstiger. Er komen dagelijks nog zwermen. Intusschen blijft de hoop der ijrnkers op goed weder gevestigd, vermits de bijenkorven ten gevolge van het gure voorjaarsweder steeds ten achter zijn. Over p. m. een tiental dagen, natuurlijk af hangende van het min of meer gunstig weder, neemt de bijen- markt aan de Nieuwe Weg en de Klomp, nabij het station Veeneudaal, een aanvang, zijnde gewoonlijk van 12 a 14- daagschen duur. Deze bijenmarkt is de eenige in ons vader land, van grooteren omvang dan menigeen wel denkt en welligt de eenige in Europa. - In de nabijheid van Driffield vond men dezer dagen het nest eener patrijs, waarin zich negen patrijzeneijeren en vier faizanteneijeren bevonden. De wijfjes hadden tweemaal om het oorspronkelijk eigendomsrecht gestreden, in beide ge vallen echter was de patrijs overwinnaar geblevendie, na nog onderscheiden eijeren gelegd te hebbende geheele collectie uitbroeide. De faizanten zullen nu weldra in grootte en zwaarte hun voedstermoeder overtreffen. Als nadere aanvulling van ons berigt omtracüL.bet vergaan van het brikschip Stad Vlissingengevoerd gewèës LE1BSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elkea regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerstyjt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraats's morgens te 7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 16 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triest, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rqks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. -"V

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1