N°. Ml. Maandag 1 Julij. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Door Z. M, den Koning is benoemd tot offic. van de Eikenkroon de heer A. P. Godon, gepensioneerd Oost-In disch ambtenaar. Door Z. Exc. den Minister van binnenl. Zaken is be paald dat van de opbrengst der algemeene collecte voor den watersnood, ad j 774,774,28, NoordBraband zal genieten f 64,259,78 en Gelderland f 710,514,50. Vrijdag werd te Amsterdam de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders van de Nederl. Rijn-Spoorweg Maatschappij gehouden. Uit den staat van inkomsten en uit gaven blijkt: dat over het jaar 18601861 werden vervoerd 990,519 reizigers en 155,243 tonnen goederen; de ontvang sten hadden bedragen 2,237,598,07^- en de uitg. 859,588,45 het batig saldo, na aftrek der exploitatiekosten, bedraagt dus f 1,378,009,62ter uitdeeling bleef over 902,717,51. Per aandeel is gestort 192. Het dividend is vastgesteld op 4,70 pCt. of y 9 per aandeel. Op voorstel van den voorzitter is besloten nog een tweede uitdeeling van f 4 per aandeel te doen plaats hebben. Naar wij vernemen, heeft het den Min. van Binn. Zaken thans behaagd, aan den heer Dull, te Almelo, voorloopige eoncessie te verleenen tot den aanleg van een spoorweg naar de Hanoversche grenzen, in verband met de Duitsche spoor wegen. De Gemeenteraad van Schiedam heeft in zijn vergade ring van Donderdag 11. met algemeene stemmen tot Gemeen te-ontvanger benoemd den heer A. Kerdel, tot dusverre sub-ontvanger, die, kort daarna ter vergadering geroepen, in han den van den Voorzitter de bij de wet gevorderde eeden af legde en door den Voorzitter daarna met eenige hartelijke woorden met zijn benoeming werd geluk gewenscht, welke toespraak door den heer Kerdel waardig werd beantwoord. Dezer dagen is men te Delft aan een belangrijkkost baar en gevaarlijk werk begonnen, dat twee jaren zal duren, namelijk het uitbreken en vernieuwen van de twee zuilen van den grooten torenwaartusschen het klokkenspel hangthet welk tot dat einde geheel uit den toren zal genomen, en later weder ingehangen worden. Beroepen bij de Herv. gemeente te Kleverskerke de cand. J. J. H. Doorebos; aangenomen het beroep naar Broek in Waterland, door Ds. G. van Duyl te Spijk. Bedankt voor het beroep naar Ee, door Ds. J. A. Barbas te Chaam. Beroepen bij de Christelijke Afgescheiden gemeenten te Kockengen Ds. J. Schuurman te Deventer; te Smilde Ds. N. H. Dosker te Almkerk en te Burgersdorp in de Kaapko lonie Ds. A. S. Eutingh, te Amsterdam; bedankt voor het Beroep naar Zwolle door Ds. J. P. Sluiter te Boskoop en voor dat naar Sliedrecht door Ds. A. Hart te Zuid-Beijerland. Onder de gemeente Calmpthout (Noord-Brabant) wil een jongen van 15 zich met een meisje van 14 jaren in het hu welijk begeven. Als een bijzonderheid verdient vermelding, dat dezer dagen in de nabijheid van Tilburg een boom is geveldwelke circa 3000 Ned. ponden schors opgeleverd heeft. De boom zelf is voor ruim 200 verkocht. Een 17-jarige knaap, de zoon van fatsoenlijke burger ouders te 's Gravenhage moet zich dezer dagen niet ontzien hebben eenige gelden van zijn vader zich toeteëigenenen daarmede eenige dagen en nachten buitenshuis brooddronken doortebrengendoor de ouders opgespoordhebben deze den jeugdigen deugniet, tot straf voor zijn wanbedrijven, in een vertrek opgeslotenhetgeen echter niet de gewenschte uitwer king had, daar hij al wat zich in die kamer bevond verbrij zelde en zoodanig te keer gingdat de vader genoodzaakt was de hulp der politie interoepen. Deze gekomen zijnde, moet hij zich op verregaande wijze hebben verzet en gewei gerd zich aantekleeden, tot dat men op niet zeer zachte wijze daarin is geslaagd en men hem naar het politiebureau heeft overgebragt, alwaar hij mogelijk iets beter dan t'huis tot na denken over het verkeerde door hem bedreven zal zijn ge komen. Aan het algemeen overzigt van het Bataviaasch Han delsblad wordt het volgende ontleend //Het nieuws van de laatste veertien dagen is nog schraler dan wat wij mededeelden in ons vorig overzigt. Er is op Java hoegenaamd niets voorgevallen van algemeen belang. //De tijdingen van Banjermassing blijven zich bepalen tot geruchten dat de vijand een krachtiger hernieuwing van deu strijd in den zin hebben zoude. Intusschen rigt hij hier en daar bentings open is overal te vinden waar men hem niet zoekt; zoodra dit laatste het geval is, (en hij schijnt er dor spionnen behoorlijk van onderligt te worden) maa1' LEIISCH IMIMS. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.91, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 nu, 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l'j over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 ti. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1