Men vraagt Tentoonstelling Nieuws. Advertentiën. Vijf en twintig* Centen, Men verzekertdat bij bet Waëhingtonsche kabinet be- rigt is ontvangen van de weigering der Oostenrijksche rege ring; om den Heer Anson Burlingame, nieuw benoemd ge zant der Vereenigde Staten bij het Weener hof, toe te laten en zulks omdat hij degeen is geweest, die bij de wetgevende magt het voorstel heeft gedaan, om in Sardinië een vertegen woordiger van den eersten rang te accrediteren. Promotiën aan de Leldsche Hoogeschool. 27 Junij. - In de Wijsbegeerte en Letteren den heer W. Stortenbeker van 's Graven hagemet een academisch proef schrift de Conditione Siciliaeprovincae Romanae, Caja Verre Praetore en in de Rechten op Theses. In de Geneeskunde den heer J. C. P. Eeftinck Schattenkerk van Alphen aan den Rijnmet een academisch proefschrift over de beschouicing van eenige coïncidentiën van den acnten ge- wrichts-rheumatismus. OFFICIEEL \IEHWS. Burgerlijke Stand te Leiden van den 20 Junij tot en met den 26en Junij 1861. Bevallen A. Niesten, geb. Wakka, D. - J. Otto,D.- A. Kriekgeb. de MeedeD. - J. Tegelaar, geb. Schaap, Z. - G. Sampiongeb. BrinkmanZ. - J. Tegelaar, geb. Schaap, Z. - G. Sampiongeb. BrinkmanZ. - J. Tegelaar, geb. de Wolf, Z. - J. Bavelaar, geb. Loeber, D. - M. M. Arbouw, geb. Cedron, D. - J. H. P. Aalberse, geb. Hermans, D. - H. C. Pommeegeb. van WijkD. - C. van Nieuwkerk geb. van LeeuwenZ. levenl. - E. van der Heijdengeb. de Ridder, Z. levenl. - M. Verhoeven, geb. Piket, Z. - J. J. de Mey, geb. Paauw, Z. - J. C. van den Broek, geb. van der LindenD. - E. B. Overduingeb. van der LeekZ. - M. van der Erf, geb. van den Berg, Z. - A. Wakerlingeb. van Brederode, D. - M. E. Schermer, geb. Tortike, Z. - P. L. ten Wolde, geb. Meulendijk, D. - M. van denBurgh, geb. Noordenneer, Z. - C. H. J. van Beek Z. - J. S. M. de Nie, geb. van-den Berg, Z. - C. la Feber, geb. de Rid der, D. - M. Bavelaar, geb. Steenbeker, Z. - E. M.' Popp, geb. SomerwilZ. - F. ;C. Verhoeven, geb. Bernard, D. - M. C. J. Berkhoutgeb. Gertenaar, Z. - C. Tasseur, geb. Devilee, Z. - B. van Genen, geb. Passchier, Z. - C. van Nieuwkerk, geb. van Boon, Z. - A. M. Matveld, geb. Cava- lini, Z. - A. S. R. Bruggemann, geb. Lammers, Z. - M. Verhaaff, geb. LensinkZ. - P. Bredeveldgeb. Lefeber, Z. - J. Schuddemat, geb. van de Wetering, Z. - P. J. Charité, geb. van der Lelie, D. - M. van der Drift, geb. de Ridder, Z. - M. Lagas, geb. de Vrind, D. Gehuwd: D. van Zwieten, jm. en M. C. J. Boom, jd. P. van Es, jm. en M. van Stralen, jd. - H. Knotter, Wedr. en M. J. de Kort, Wed. - J. Zwarts, jm. en H. Geeven,jd. S. Geeven, jm. en P. Smalheer, jd. - H. van der Velden, jm. en F. Siebert, jd. - T). Wagemaker, jm. en C. Sjardijn, Wed. W. H. Stoffels, jm. en A. S. Reimeringer, jd. - S. van Kooten,jm. en M. C. Frankhuizen, jd. Overleden: N. H. M. van Vendeloo Z. 1 j. 10 m. - C. H. Hus D. ruim 2 j. - P. Versneij Z. ruim 5 m. - C. C. Gij- zenij D. 1 j. 9 m. - W. Scheuten, geb. van den Bogert, 79 j. J. Nieboer Z. 1 dag. - J. Boehmer Z. 2 j. 3 m. - Cornelia Petronella Catharina Cocx 31 j. - W. F. Karstens Z. 8 m. S. Flamman Z. 10 m. - H. Grootenhuis Z. ruim 1 j. - P. J. Mulder 31 j. - J. Royaards, geb. Koppeschaar, 37 j. - J. van der Heyden 50 j. - C. J. van Ulden D. bijna 4 weken. M. Favier D. 2 j. 11 m. - M. Siljee D. bijna 3 m. - H. Segaar Z. 5 m. - J. M. Houbolt D. 8 m. - W. Molenaar 86 j. - J. van den Burg D. 9 j. 3 m. Getrouwd W. H. STOFFELS A. S. REIMERINGER. Leiden, 26 Junij 1861. Er is vermist een JAGT- HOND, Bruin en Wit, ruig van haar, zijnde een REU. Die denzelve aan het Bureau dezer Courant terugbrengt, zal eene goede be looning ontvangen. MEISJES die behulpzaam kunnen zijn in 't maken van DAMES-KLEEDEREN, loon naar bekwaamheid. Alsook een LOOP MEISJE van Burger-ouders. Verzoeke franco brieven onder Letter H. aan het Bureau van dit Dagblad. Verkoopiug in de Stads-Bank van Leening te Leyden. Op Dingsdag den 9den Julij 1861 des voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederenbeleend in de maand Maart 1860. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure, voor een ieder te zien, Dit WEEKBLAD, waarvan het Eerste Nommer is verschenen op Zaturdag jl. vóór de opening van de door de Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid uitgeschreven Algemeene Nationale Tentoonstelling van Nijverheid te Haarlemen dus den 22 Junij 1861, en waarvan het laatste Nommer van de pers zal komen bij het slui ten der Tentoonstelling, zoodat het in hoogstens acht bladen kompleet zal zijn, zal worden verdeeld in drie Hoofdaj'deelingenen wel: I. Beschouwingen van de Tentoonstelling. II. a. Berigten, Kennisgevingen en Programma's der Hoofd- en Sub-Commissiën voor de Tentoonstelling en voor de door de Stad Haarlem te geven Feesten. Vertrek-uren van de Treinen langs den Hollandschen IJzeren Spoorweg. - Aanwij zingen van Logementen, Uitspanningen enz., binnen en in de omstreken van Haarlem. b. Verslagen wegens officiële bezoeken aan de Tentoonstelling gebragten de daarbij gehouden Aanspraken. Beschrijving van de gegeven FeestenPublieke Vermakelijkheden enz., en vermelding van die welke in de volgende week zullen plaats hebben. Opgave van het getal BEZOEKERS van de Algemeene Ten toonstelling, de Feesten op Sparenhovede Bloemen-Tentoonstellinghet aantal Reizigers met de Spoortreinen. Voorts alles wat tot de gedenkwaardigheden dei- Tentoonstelling en van de Feesten gerekend moet worden. c. Toertjes in Haarlem's overschoone Omstrekenmet aanwijzing van de schoonste gezigtspuntenafstands-opgave enz. Varia. III. AdvertentiënBerigten en Aankondigingen van de Hoofd-Commissiën voor de verschillende Tentoonstellingen en voor de Feestenvan Inzenders, en andere Belanghebbenden, van de Publieke Vermakelijkheden enz. De Uitgever, op een buitengewoon groot debiet rekenende, heeft den Prijs Goed- kooper gesteld dan er tot nog toe eenig Drukwerk in Nederland verkrijgbaar was, namelijk elke Nommer van een Vel dubbeld roijaal 4°. formaat, alzoo 16 pagina's in twee kolommenmet duidelijke letter zeer compres gedruktzoodat zij onge veer den inhoud van 80 gewoon gr. 8°. bladzijden bevatten, die bovendien versierd zijn met Houtgravurenplatte grond van het Tentoonstellings-gebouw, enz. op slechts zoodat het geheele Werk, den inhoud van ruim 600 pagina's gewoon 8°. druk, niet meer dan TWEE GULDEN kosten zal, tenzij men de toezending franco per post mogt verlangen, in welk geval voor elk Nommer Vier Centen extra zal worden berekend. Men teekent in by alle Boekverkoopers en Postdirecteuren des Rijks. Haarlem, Juny 1861. J. J. WEEVERINGH, Beroepen Predikant te St. Anthony-Polder, en

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3