N°. 409. Vrijdag 28 Junij. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burg. van St. Philipsland W. F. del Campo, genaamd Camp, tot rechter plaatsverv. in de arrond.-rechtbank te Groningen, Mr. H. D. Guyot, advocaat aldaar en tot commissaris van policie en waterschout te Maas sluis A. L. Wieckert, deurwaarder bij het kantongerecht te 's Gravenhage voorts bevorderd tot adsp. ingenieur der marine den adsistent bij den scheepsbouw J. L. von Leschen. Bij beschikking van den Minister van Marine zijn, met 1 September a. s., tot kadets bij het corps mariniers benoemd S. J. Maier, C. J. Visser en C. J. baron van Hemert. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Za ken zal op Zaturdag den 29en Junij en die van den Minis ter van Oorlog op Dingsdag, den 2en Julij aanstaande geen plaats hebben. In diplomatieke kringen te 's Gravenhage fluistert men van gerezen moeijelijkheden tusschen het gouvernement van Zweden en het kabinet alhier. De aanleiding daartoe zou onder het Ministerie Rochussen gegeven zijn en men meent te weten, dat er reeds vrij krachtige vertoogen bij onze regering zijn ingekomen. De zaak zal waarschijnlijk niet op een oorlogsverklaring uitloopenmaar zij schijnt toch belangrijk genoeg om opge helderd te worden, al ware het maar om tot de kennis te ge raken van de wijze, waarop in de laatste jaren onze betrek kingen met het buitenland onderhouden zijn geworden. De Hooge Raad der Nederlanden heeft Woensdag uit spraak gedaan in de volgende zakenals 1°. Den Minister van Financien tegen een arrest van het Hof in Zuidholland, waarbij C. J. Singels is vrijgesproken van de aanklagt van het verzuim van aangifte van het recht van patent voor de meerdere werklieden, dan waarvoor zijn aangifte als timmerman was geschied. - De Raad heeft dit arrest vernietigd en de zaak verwezen naar het Hof in Noord holland. 2°. W. D. Ilcken, door de Rechtbank te 's Gravenhage veroordeeld wegens het binnen den tijd van drie dagen ver- koopen van door hem gekochte gouden voorwerpenin strijd met de bepalingen der Delftsche verordening op het koopen en verkoopen van goederen. - Ook dit beroep is verworpen. Naar men verneemt heeft de heer B. Goudswaard direc teur der Nederl. Handelmaatschappijzijn ontslag uit die be trekking aan Z. M. den Koning gevraagd. Aanst. Woensdag zal door de heer Commissaris des Konings in de provincie Znid-Holland, aan de leden der Provinciale -Staten, in het hotel de Oude Doelen een groot diner worden aangeboden. Aan 's Rijks kweekschool voor geneeskundigen te Utrecht zijn aangevangen de jaarlijksche examina's der kwee- kelingen van de verschillende studiejaren aan gemelde school, onder presidium van den eersten officier van gezondheid der lste klasse, Dr. J. J. Sas, van het garnizoen te 's Gra venhage. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft tot heelmees ter in het Burgergasthuis aldaar benoemd den gemeenteheel meester P. J. Ligtenberg. Maandag 1 Julij, zal door de beroemde tragidienne, Mevr. Ristorimet het haar vergezellend personeelin den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hageonder directie van de heeren Valois en Jahnin het Italiaansch worden op- geAoerd //Maria Stuart," treurspel in 5 bedrijven, van Schil ler, in het Italiaansch vertaald door Maffei. In de zitting der Tweede Kamer van heden Donderdag zijn met algemeene stemmen aangenomen de wetsontwerpen tot wijziging der begrootingen van Marine voor 1860 en 1861; voorts verschillende conclusienop rapporten van commissien, terwyl ten slotte is besloten tot toelating van het nieuw be noemd lid der Kamer Mr. C. Cornelis en tot het verleenen van verlof aan het lid, de heer Heemskerk Az., om eenige vragen aan de Regering te doen, betrekkelijk den zin en de toepassing der beginselen van internationaal zeerecht, bij da gebeurtenissen in Noord-Amerika. Dingsdag avond, ongeveer half 11 ure, heeft er in de Pooten te 's Hage een ongeval met een vigilante plaats gehad, dat onzen beroemden zeeschilder L. Meijer, benevens diens echtgenoote en dochter, bijkans het leven had gekost. Bedoeld rijtuig is namelijk omgeslagen en het was niet dan met veel moeite, dat men er in slagen mogt allen uit de vigilante te reddende heer L. M. is niet ernstig gewondMevrouw heeft twee hoofdwonden bekomenhun dochter is ongedeerd gebleven. Woensdag morgen bevonden zij zich allennaar Be omstandigheden waarin zij verkeerd hebbenvrij wel. t Be- LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post/ 2.80 in de drie maanden. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.j 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 30 m., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m,. 'savonds te 8_u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De prijs der Advertentiën is voor elkeu regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1