Buitenlandsch Nieuws. éenige oogenblikken hun werk hadden gestaakt en alle drie op een rij stonden, werd de middelste door een bliksemstraal getroffen, hij viel neder en zag ook zijn makkers vallen. Door een verlamming in de beenen aangedaan, kon hij niet opstaan en kroop na op zijn geroep aan zijn makkers geen antwoord te hebben bekomenop handen en knieën naar hen toedoch vond hen dood. Na een kwartieruurs kon hij zich weder op- rigten en zich te voet naar Groesbeek begeven en is thans volkomen wel. De beide lijken hadden geen de minste teeke nen van uiterlijke beleediging, alleen hunne petten waren verscheurd. Een der gestorvenen laat eene weduwe en drie kinderen achter. De andere is een bejaard man van ongeveer 60 jaren. Men berigt uit Zutphendat tusschen die stad en het dorp Dieren door een schipper en een boer uit den IJssel is opgehaald het lijkje van een kind, naar gissing 4 jaar oud, gebonden in een linnen zak, waaraan een zware steen was vastgemaakt. Beroepen bij de Herv. gemeenten te Gorredijk Ds. M. N. Ringnalda te Midwolde en de Leek en te Zeerijp Ds. H. Timmer Westerouen van Meeteren te Kesteren en bedankt voor het beroep naar Heeg door Ds. J. J. Knap te Los dorp. Sedert Zaturdag werden te 's Hage nasporingen gedaan naar een jonge Russische prins, die naar het schijnt aan voor bijgaande verstandsverbijstering lijdende was en daarom te Rot terdam onder toezigt werd gehouden. Zondag namiddag is hij bij den Raamweg gevondenhij schijnt aldaar in een sloot te zijn geraakt en is hem door twee ambtenaren der belastingen aldaar gestationneerd hulp verleend. Later is hij naar het ho tel van de Russische ambassade overgebragt en bevindt zich thans op het geneeskundig etablissement Zuiderburg van Dr. Hendriksz. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur dag namiddag te 5 uur 72, te 8 uur 64°, te 10 uur 64°, Zondag morgen te 6 uur 64', te 8 uur 66°, te 12 uur 70°, 's namiddags te 2 uur 72°, te 5 uur 68°, 's avonds te 8 uur 66°, te 10 uur 63°. Heden Maandag, 's morgens te 6 uur 61', te 8 uur 57°, te 12 uur 63°, 's middags te 2 uur 68° en te te 4 uur 69°. Een Engelsche Maatschappij heeft concessie verzocht, om tusschen Napels en Salerno het zand uit de zee te mogen opbaggeren. Zij verbindt zich om al de steenkolen voor de oor logsmarine met 25 pCt. rabat te leveren en neemt het vervoer van zand naar Engeland en van de steenkolen naar Napels voor hare rekening. De Maatschappij schijnt aan het verlan gen van die vergunning veel waarde te hechtenofschoon niemand nog begrijpt het geheim dor waarde van het Napel- sche zand. Ontvangen berigten uit New-York van den 8en jl. mel den dat de troepen der Confideratie naar Cairo zijn opgerukt. Het gerucht dat aan de kapers der afgescheiden staten, indien het mogt gelukken eenig schip te nemende gelegenheid zal gegeven worden om den prijs in een Engelsche haven te ver- koopenheeft een zeer ongunstige stemming jegens Engeland doen ontstaan. Naar men zegt pogen de afgescheiden Staten een verbond aantegaan met Brazilië. Woensdag nacht is in Kensington brand ontstaandie ten gevolge van het drooge weder zoo snel toenam, dat het huis waarin hij uitbarstte, benevens een daaraan belendend geheel vernield en verscheiden anderen aanmerkelijk beschadigd werden. Een groot gedeelte der hoofdstad was als bij klaren dag verlicht door de vlammen. Gedurende het hevigste oogen- blik van den vuurgloed werden 10 personen uit het brandende gebouw gered. Nog ontstond Donderdag morgen brand in de uitgebreide fabriek van vloerkleeden van de heeren Lyons en C°., in St. James-straat in Old Kent-Road. Het geheele gebouw is tot den grond toe afgebrand en de schade bedraagt verscheiden duizende ponden sterling. Het Amerikaansche schip Laween van 600 tonnen is op de reede van Toulon verbrand. De granen staan zoowel in Oostenrijk als in Hongarije bij uitstek fraai, alles belooft een rijken oogst. Dr. Froriep te Weimar is 11. Zondag op 57jarigen leef tijd plotseling overleden. Ten einde den langsten dag des jaars op een recht fees telijke wijze te vieren, geeft het Londensche dagblad, the Ti mes, aan zijn geabonneerden een extra vel vol advertentiën. Dat blad bestaat thans uit niet minder dan 3 volle vellen druks, die behalve het politiek en ander nieuws, nog 102 ko lommen met 4000 advertentiën bevatten. Het maakt zelf daarbij de opmerking, dat 50 jaren" geleden het blad gemiddeld niet meer dan 150 advertentiën daags had en dat het nommer, 't laatst uitgekomenhet meest productive isdat van eenig dagblad ooit is uitgegeven. Te Londen worden thans onderteekeningen verzameld op een adreswaarbij de regering zal worden uitgenoodigd de tweede maandelijksche brievenverzending van Calcutta naar Singapore en China niet te staken. Het adres zal door het bestuur der Maatschappij voor het handelsverkeer met Indie en China, en door een deputatie uit den handelsstand aan lord Palmerston worden overhandigd. Pater Gavazzi heeft te Londen voor een aanzienlijk en talrijk gehoor een hoogst opmerkelijke rede gehouden over den toestand en de toekomst van Napels, waarin hij de hoop te kennen gaf, dat van Rome het licht over alle deelen van Italië eerlang verspreid zou wordenindien het evangelie van den top van het Capitool verkondigd kon worden. Hij hoopte vóór het einde van 1861 dit nog in het Colosseüm te Rome te doen. Garibaldi had hem na zijn intogt in Napels twee Jesuitenkerken gegeven, om daarin te prediken, zoodra Gari baldi vertrokken was, werden zij hem weder afgenomen. Geen cent had hij van protestanten voor zijn prediking ontvangen-; hij werd betaald voor gehouden voorlezingeneven als Paulus voor gemaakte tenten. Hij achtte menschelijke middelen niet gering, maar hoopte altijd te bedenken dat noch Apollos, noch Paulus, maar God alleen den wasdom geeft. - Graaf Shaftes bury verzekerde hem daarop zijn ondersteuning en medewer king. De boxpartij die dezer dagen te Londen plaats had heeft ten gevolgedat de verliezer om zoo te spreken tusschen leven en dood zweeft. Niet alleen dat zijn neus- en kaakbeen gebroken ismaar ook zijn schedel is zwaar beschadigd. Koningin Victoria hield 11. Woensdag een lever en ver scheen sedert geruimen tijd weder voor het eerst in het pu bliek. Een grijsaard van 72 jaren heeft zich te Parijs om een vrij zonderlinge rede van het leven beroofd. Hij had name lijk een zeer volledige verzameling van eijeren van alle bekende vogelen bijeengebragtdeze werd voor eenige dagen bij een kleine brand vernield. De grijsaard, de onmogelijkheid in ziende, om dezen schat, zijn geheelen leven lang verzameld, terugtekrijgen achtte dit een voldoende rede, om zich van het leven te berooven. Woensdag avond had in de avenue Antin te Parijs een groot ongeluk plaats. Een rijk Amerikaandie bij een zijner op de derde verdieping wonende vrienden den avond had door- gebragtrookte alvorens wegtegaanin het kozijn van een geopend vensterraam gezeten nog een sigaar en wilde in weer wil der herhaalde waarschuwingen van zijn vriend, die plaats niet verlaten. Te midden van het gesprek overviel hem een lachbui, hij gaf zich, vergetende hoe hij zat, te ver achterover, stortte uit het venster en werd dood opgenomen. De heer Coenraad de Witt, een afstammeling van den be roemden Hollandsclien Staatsman van dien naam en schoonzoon van den voormaligen Franschen Minister Guizot,is in het kanton Cambreuner, met een groote meerderheid tot lid van den algemeenen raad van Calvados gekozen. Ferdinand Liszt wordt tot hoofdintendant der Keizerlijke hofkapel te Parijs benoemd. Van de duivenpost wordt in Belgie voortdurend veel gebruik gemaaktdaar in de laatste weken niet minder dan 15000 duiven naar onderscheiden rigtingen zijn opgelaten, - meest naar Rome. De behandeling der zaak van Mirèa voor de rechtbank

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2