N°. 404. Zaturdag 22 Junij. f Binnenlandsch Nieuws. jEIDSÜH DA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. rr\ De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Ccnls, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijk? Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 ij. 42 m.; 12 u. 5in.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 rn. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u.( de overige werkdagen 5n.; van Amsterdam (Beèreoijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 30 jr., 'smiddags te 12 a., 'snamiddags te 3 v.. 40 ra., 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 oi^23 van sikemaand. Kijjks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur- Spoorweg-Telcgraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden- - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag - 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is ooen dagelijks vr.n 10 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen hu:re op den Ouden Singel, 'smorgeas var. 9 C uur. Kftutoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3uur; dev Ij- en ïlitgaeade Slechten en Icoijroen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe BeiastiagceMaandag, Dingsdag, V.'oensdag eu Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te Halsteren W. M. D. van Wely, thans te Ammerzoden en te Hooge en Lage Zwaluwe W. F. G. L. Tengnagell de Raad, thans te Geldermalsen. Dezer dagen is eene koninklijke beschikking gevallen ten aanzien van de besluiten door den Gemeenteraad van Delft den 14 September, 3 en 10 December 1858, betrekke lijk de kamer van Charitaten genomen en van de daartegen door het parochiaal R. C. armbestuur te Delft en eenige in gezetenen ingediende bezwaren. Naar luid van die beslissing mogen die besluiten niet worden uitgevoerd, zonder dat daarop, ingevolge art. 16 der armenwet, de magtiging van Gedepu teerde Staten of van Z. M. is verkregenterwijl het plaats gehad hebbend onderzoek, met het oog op art. 69 der wet op het armbestuur, geen termen heeft opgeleverdom aan de aanspraken op medegenot door andere armen dan die van de Nederd. Herv. gemeente te Delft in de ondersteuning uit de middelen der kamer van Charitaten gunstig gevolg te geven. In de algemeene vergadering der Nederl. Maatschappij ter bevordering der Geneeskunde in de vorige week te Hoorn gehoudenwerd een hoogst belangrijk onderwerp behandeld het betrof een vrije wetenschappelijke mededeeling over den arbeid van vrouwen en kinderen in de fabrieken door Dr. S. S. Coronel te Middelburg. Naar aanleiding der ministeriele circulaire van 17 December 1860, trad hij in nadere bijzon derheden waarop hij de belangstelling der algemeene verga dering vestigde, die met eenparige stemmen besloot: 1°. dal het van de roeping der maatschappij kan geacht worden ook hare aandacht aan dit onderwerp te wijden2°. dat zij bij de wetgevende magt op een volledige enquête zou aandringen. Dr. Coronel werd met den Secretaris der maatschappij Dr. Heye uitgenoodigd een adres in dien geest te ontwerpen en aan het hoofdbestuur ter goedkeuring en indiening in han den te stellen. Volgens berigt uit Keulen, is Prins Frederijt^gr Neder landen, vergezeld van zijn gemalin en Prinses <jpDiezijn dochter, Dingsdag avond in genoemde stad aangekomen. Na aldaar den nacht te hebben doorgebragt, had hij het voor nemende reis naar Sodennabij Frankfort, voorttezetten. Men berigt uit 'sHage, dat de aanstaande werkzaam heden van de Tweede Kamer zien zouden bepalen tot de af doening de? wet op de nationale militie en van een iuledic- nen wetsontwerp op de onteigening van perccel'en tot den aanleg van den zijtak van den Ilollandschen spoorweg vaa Sche- veningen over Leiden naar Woerden. Ten aanzien der te Utrecht plaats hebbende reür.'ên wordt nog berigt, dat Maandag 11. ook 8 oudstudentea bij eenkwamen. die vóór 50 jarer. in de rol der Iioogeschool waren ingeschrevenen allen, met grijsheid gekroond, nog vol levenslust een vriendscbappeiijkcn maaltijd hielden. Woensdag avond had het groote volksfeest od liet Vreeburg plaatswaar de muziek van schutterij, infanterie cn artillerie zich afwisse lend deed hooren. Aan dat feest namen duizenden deel, ter wij' na de komst der oudstudenten bet door de stedelijke ra- gering bekostigd vuurwerk werd afgestoken. De feestvieringen werden Donderdag morgen jammerlijk ge stoord door een treffend ongeval. Een dienstbode deed in een kruidenierswinkel een boodschap, terwijl zij achtervolgd werd door zekeren de Vries, sigarenmaker van beroep. Deze deed haar een vraag, die zij ontkennend beantwoordde, waarop hij een pistool voor den dag haalde cn haar een schot in de lin ker wang toebragtwaardoor de bovenkaakstreek aanmerkelijk werd verwond. De dader sprong daarop in de gracht, maar werd gered en naar het bureau van politie gebragt. Uit Haarlem wordt berigtdat aan het Venetiaansch gon- dclfeest op het Spaarne door de Amstcrdamsche, Rotterdamsche en Zaansche rocivereenigiugen zal worden deelgenomen, wier vaar tuigen in pracht en luisterrijke il u li.iatie zullen wedijveren. Beroepen bij de Evang. Luth. gemeente te Zutphen, Ds. W. D. Statius Muller te Schiedam. De genees- heel- en verloskundige te Well en Ammer zoden heeft op zijn verjaardag van de ingezetenen dezer ge meente ten geschenke ontvangen een zeer fraaije canapége dragen door 24 jonge dochters, uit- erkentelijkheid voor be wezen diensten bij gelegenheid van den watersnood, In de vorige week herdacht de hoofdonderwijzer aan het instituut voor doofstommen te Groningen, de heer J. G. Dingemanszijn volbragte 40 jarige dienst aan die gewigtige instelling. Heden Vrijdag heeft een commissie uit de Studenten der Hoogeschool Madame Ristori met een open rijtuig aan het Station van de Hollandsehe Spoorweg-Maatschappij afgehaald

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1