N°. 402. Donderdag 20 Junij A°. 1861 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DA6BL Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 85 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 5 m.; 3 u. 9 m.; fl ti. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam Beerebqtj naar Leiden Maandag 's middags 2p u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'smorgens te7 u. 30 m 'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 45 m.» 'tavonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. a?. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—a uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur, Rauicor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 oor; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van Araeide en Tienhoven F. E. Vaarson Moreltot kantonrechter te Lem mer Mr. E. H. Tenckinekthans te Hindeloopentot reehtër- plaatsvervanger in de arr.-rechtb. te Amersfoort Mr. F. J. Keljenadv. te Utrecht; tot leden der comm. van admini stratie over de gevangenissen te Amsterdam G. J. baron van Tuyll van Serooskerken en L. J. du Celliée Muller en tot ontv. der dir. belastingen te Goorle J. li. Antfangvoorts de be trekking van directeur en koram. der Marine te Vlissingen opgedragen aan den schout-bij-nacht H. Wipff, Wij vernemen met zekerheid, dat de Minister van bin- nenlandscke zaken bij beschikking van den 15 dezer maand een twintigtal der aan het examen voor de betrekking van Rijks opzigter van den Waterstaat deelgenomen hebbende kan didaten die de vereischte geschiktheid en kennis bezaten heeft aangenomen, om voor de benoeming tot die betrekking in aanmerking te komenwaarvan de zeven eersten reeds bij beschikking van den 14 zijn benoemd. Onder de 13 overigen behoort onze stadgenoot A. van der Togtverdienstelijk kwee- keling aan het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix die tot vervulliug der open te vallene vacatures tot 1 Junij 1862 beschikbaar is gesteld. - De Minister van Justitie heeft tot eerste commiesboek- houder in bet Huis van correctie te Hoorn benoemd den tweeden commies J. P. Burkels en in diens plaats aangesteld den tweeden commies van de opgeheven gevangenis voor veroordeelde vrouwen te Gouda D. Dirkmaat. Op last van Z. M. zullen, ter opluistering van de fees ten van de algemeene tentoonstelling van Nijverheid te Haar lem, van den 12 tot den 14 der volgende maand aldaar aan wezig zyn de muzykanten van het reg. Grenadiers en Jagers uit 's Gravenhage. Men verneemt, dat de kapitein Pels Rijcken van het 2« reg. Vesting-artillerie in rang is overgeplaatst by den staf van het wapen en dat hij is toegevoegd aan den luitenant-generaal Daneels van Wijkhuizen inspecteur der artillerie. De commissie voor de staats-spoorwegen zal den 16en Julij aanstaande te 's Gravenhage aanbesteden het bouwen vau land- en stoompijlers voor de brug over den IJssel te Zutpben. De Zeer Eerw, heer J. Pauls, priester en voormalig pastoor der R. K. Sint-Laurenskerk in den Houttuin te Rot terdam heeft het liefdadig voornemen aan den dag gelegd om, Dingsdag aanstaande, 25 dezer, bij gelegenheid der her denking van zijn 50jarig priesterschap, de gealimenteerden in de weeshuizen van alle kerkgenootschappen daar ter stede, zonder onderscheid feestelijk te onthalenen welwat de uitvoering betreft.op zoodanige wijze als door de besturen dier verschillende gestichten het geschikst geoordeeld wor den zal. - Nadat Maandag avond te 11 ure de Utrechtscbe man- nenzangvereeniging een serenade gebragt had aan den Senaat van het Utrechtsche Studentencorps, en duizenden zich in het park Tivoli feestelijk vereenigdenbrak weder spoedig de dag aandie aan het houden van den aangekondigden gecostumeerden optogt was gewijd. Reeds zag men de voor bereidselen tot de algemeene illuminatie, die aan den avond van Dingsdag was voorgenomen. Boven het voorfront van den Schouwburg aan het Vreeburg prijkte; wat eene allerkeu rigste gazilluminatie deed verwachtendoor toepasselijk schil derwerk opgeluisterd; 't was eeu blijk van hulde der kweeke- lingeu aan 's Rijks hospitaaldie aldaar het gezelschapslocaal hunner Vereeniging Mavors-raedicator hadden doen ver sieren om de hooge sympathie te doen uitkomen voor de trouwe beoefenaars der verschillende wetenschappenvooral ten aanzien der zoo bijzonder bloeijeude geneeskundige facul teit. - Reeds den vorigen dag was de algemeene aandacht ge= vestigd op het vierregelig vers, dat Dr. Beets voor zijn wo ning tot devies gekozen had De Stichtsehe school verlichte 't Sticht En 't land met zuiver zonuelicht En schitt're dwaal- en kunstlicht dof Het volk ten zegenGod tot lof. Ontelbaar en onbeschrijfelijk waren de versieringen van ver schillenden aarddie, als orn strijd door de regering en bur gerij aangebragt. en door het schoone weder begunstigdde oude bisschopsstad als een rijk opgetooide bruid deden te voor schijn treden. Maar even ontelbaar en onbeschrijfelijk groot was de toevloed van bezoekers, die uit alle oorden des lands daarheen waren gesneld, gestoomd of gereden. Door het uit- gezochtst zomerweder was het mogelijk er dubbele gastvrijheid te betoonen en hel driedubbeld getal gasten te plaatsendau

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1